Skocz do zawartości

ducati monster opinie


Gość banita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chodzi o spalanie paliwa, oleju czy palenie świec i gniazd zaworowych ?Bo w Ducati to różnie bywa.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat(qurim @ 22 maj 2007 - 21:06)

 

Ale chodzi o spalanie paliwa, oleju czy palenie świec i gniazd zaworowych ?Bo w Ducati to różnie bywa.

 

 

 

 

 

Odezwał się kolejny znawca Ducati....

No właśnie miałem napisać to co Rasti. Następny znawca co Ducati myli z fiatem Ducato.

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec sprawa ma sie tak. Miałem sobie kupic Ducati monstera 620 ale wycofali go z produkcji i zastapili go o 12 KM mocniejszym 695. Monster 620 mial 60 KM co sprawialo ze chyba mozna byloby go sobie kupic na pierwsze moto (powszechnie polecane byly cb500 lub gs500 ktore mialy ok. 50KM) no ale niestety 620-stki juz nie ma :(((.

Wole kupic moto w salonie bo latwo mi bedzie wcisnac shit jakbym kupowal uzywanca bo sie nie znam zbytnio na mechanice pozatym lepiej mi wziac na raty nowy nawet sporo drozszy.

Ducati monster stal sie moim marzeniem od kiedy go zobaczylem (no i uslyszalem :crossy: ) ok. 2 lata temu na ulicy.Od tamtego momentu zadne inne moto nie jest w chocby polowie takie piekne jak Monster. fani tej marki wiedza o czym mowie :notworthy: wiec ciezko tez odwlec kupno czegos co jest marzeniem i narazie pojezdzic na czyms mniejszym. No i wlasnie tu sie rodzi pytanie. Czy te dodatkowe 12 KM robia duza roznice? W sumie jest to odstebstwo o 22 KM od hondy cb500 ktora jest uwazana za idealny nabytek dla poczatkujacego. Jak narazie mam tylko prawo jazdy kat. A , wiec za zbyt wiele doswiadczen nie mam :eek: . Wiec jak by bylo najlepiej ? odstawic kupno 695 na pozniej i lepiej sie tego nie dotykac bo smierc na miejscu czy kupic , zainstalowac frame slidery i pomalu jezdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, czytać tego posta należy tak: wymyśliłem sobie coś, czego rozsądni ludzie nie pochwalą, ale znajdzie się kilku takich co przyklasną, więc będą czuł się lepiej idąc do salonu :clap:

 

nominalna moc to nie wszystko: te maszyny mają zupełnie inną charakterystykę silników. v-ki oddają moc znacznie silniej w dolnym zakresie obrotów (wyższy moment dostępny przy niższych obrotach - w porównaniu do r2 czy r4), więc masz uczucie jazdy znacznie silniejszym motocyklem

kolejną znaczącą różnicą jest geometra ramy: monstery z tego co pamiętam są pod tym względem dość agresywne. innymi słowy: jeśli w opisach tego motocykla pojawia się notka że "idzie na koło z gazu", to po prostu dałbym sobie trochę czasu na naukę jazdy przed próbą opanowania takiego potworka :bigrazz: ale to tylko moje zdanie, któremu za chwilę kilka osób zaprzeczy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym zartobliwie ze tyle spali ile wlejesz...

Wiadomo ze na wtrysku 620 jest b oszczednym sprzecikiem, jednak i 750 nie spala wiele paliwa- wszystko zalezy od sposobu jazdy- jezdzisz "szarpiac" i "po obrotach" spalasz wiecej, jezdzisz delikatnie dodajac gazu i jednostajna szybkoscia spalasz mniej- jednak postaw sobie pytanie po co kupowac sprzet i "kulac" sie nim jak skuterem???

Monster 750 ma norme od 4,8 l/100 km do 7 l / 10 km, srednio ok 6l /100 km.Pozdr. Janek Klekotek z norma 5,26- do 8,5 l/ 100 km :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do dzialu Ducati .

Mysle ze na 1 motocykl kazdy sprzet sie nada- jedynie potrzebna jest odrobina samokontroli- jesli wogole jej brak zabroniona jest jazda na rowerze a co dopiero na motocyklu. Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie takich danych potrzebowalem... zalezy mi zeby za czesto nie przekraczal 6/100... a daltego pytam o monstera 750 poniewaz nie moge nigdzie znalesc 620... rocznik 2002/2003.... a jest taka ladna 750 na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua a kto Ci zaprezeczy jezeli mowisz jak jest ?

 

Jannikiel o czym ty mowisz ?

 

Widziales juz rozsadnego 19 - latka ? Bez urazy ale na pierwsze moto to niezbyt udany wybor. Raz ze koszty zakupu ( nie zazdros´zcze Ci bo jezeli sie juz na niego decydujesz to masz ) Z regoly w ciagu pierwszych dwoch lat zdazy Ci sie ze dwa razy przewrocic ( anwet na parkingu albo przy slimaczej jezdzie na parkingu.)

 

Rozsadniej byloby kupic jakiegos mniejszego 500 - tkee i posmigac chocby jeden sezon. Potem to juz inna bajka, siedaj wyzej i smigaj.

 

:)

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec sprawa ma sie tak. Miałem sobie kupic Ducati monstera 620 ale wycofali go z produkcji i zastapili go o 12 KM mocniejszym 695. Monster 620 mial 60 KM co sprawialo ze chyba mozna byloby go sobie kupic na pierwsze moto (powszechnie polecane byly cb500 lub gs500 ktore mialy ok. 50KM) no ale niestety 620-stki juz nie ma :cool:((.

Monster (nawet 620) nie jest dobry na pierwsze moto. Tu nie chodzi o moc, a o charakterystykę silnika. To co w nim masz przy 3tys obrotów wo takim gs czy cb masz przy 8tys.

Wole kupic moto w salonie bo latwo mi bedzie wcisnac shit jakbym kupowal uzywanca bo sie nie znam zbytnio na mechanice pozatym lepiej mi wziac na raty nowy nawet sporo drozszy.

to weź kogoś kto się zna, ew zaprowadź moto które chcesz kupić do serwisu na diagnostykę. Kupując nowy stracisz kupę kasy..

Ja na twoim miejscu kupiłbym używanego GSa czy CB pojeździł ze 2 sezony, sprzedał z wcale niewielką utratą wartości i wtedy, jeżeli nie zmienią ci się gusta, kupił nowego monstera.

 

Czy te dodatkowe 12 KM robia duza roznice? W sumie jest to odstebstwo o 22 KM od hondy cb500 ktora jest uwazana za idealny nabytek dla poczatkujacego. Jak narazie mam tylko prawo jazdy kat. A , wiec za zbyt wiele doswiadczen nie mam :) . Wiec jak by bylo najlepiej ? odstawic kupno 695 na pozniej i lepiej sie tego nie dotykac bo smierc na miejscu czy kupic , zainstalowac frame slidery i pomalu jezdzic ?

Kogo chcesz oszukać? chyba bardziej siebie niż nas :) może nie jestem wiele od ciebie starszy ale mam już troszkę większe dośświadczenie i zaczynam nieco inaczej patrzeć na niektóre sprawy... Możesz sobe wmawiać że będziesz jeździl pomału ale zawsze znajdzie się sytuacja w której będzie cię korciło żeby odkręcić. Nie dasz rady tego w sobie pokonać :clap:

 

 

Zajrzyj do dzialu Ducati .

Mysle ze na 1 motocykl kazdy sprzet sie nada- jedynie potrzebna jest odrobina samokontroli- jesli wogole jej brak zabroniona jest jazda na rowerze a co dopiero na motocyklu. Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

 

ty to na poważnie czy dla jaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wiem o czym pisze- podstawa samokontrola...

Nawet niektorzy 50 latkowie jej nie maja, lub maja mniej niz 16 latek- podstawa by byc tego swiadomym...

Moj brat na 1 powazny(wczesniej MZ) motocykl wybral sobie GSXR 1000 pojechal takim ze swiatlami i na starych oponach na tor do Poznania po raz pierwszy i jak startowal z 23 pozycji to dojechal na 11 przez nikogo nie wyprzedzony, a za konkurencje mial motocykle nowsze szybsze i specjalnie przygotowane na tor...

Jesli chodzi o charakterystyke silnika Ducati to akurat 695 to nie wiem, ale 620 to ma b. fajna charakterystyke, ladnie zbiera sie z dolu, i nie jest za specjalnie szybki, ma dobre hamulce i jest dosc oszczedny, w zamian proponujecie GS-a- na ktorym czlowiek po pol roku sie nudzi, bo jest za miekki , za slaby, i ma do bani hamownie...wiec sie szuka czegos lepszego.

Moj S.P. dziadek wiecie jak mawial(byl motocyklista cale zycie do 90-tki), poloz moto na ziemi jak podniesiesz sam o wlasnych silach- mozesz nim jezdzic- z reszta dasz sobie rade...

Ks- rider zamiast 500-tki powinienes proponowac F 650 GS- sam takiego mialem i powiem ze to b. udany motorek- jednak milosc do Ducatow zmusila mnie do pozbycia sie Dakarka...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S. P.S. Adramelech wysluchaj spokojnie opinni innych, i na spokojnie podejmij decyzje- pamietaj ze to Ty bedziesz jezdzil sprzetem a nie jakis janeknikiel:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...