Skocz do zawartości

Honda CBR 600 F2 i jej użytkownicy !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!Ja nie dawno kupiłem cbr-ke 93 rok i wyniosła mnie 7600 wymieniłem tylko olej i filtr!!!!Jest to mój pierwszy motor i powiem szczerze że na początku bolały mnie ręce ale jest coraz lepiej!!!!Tak poza tym to jeśli ktoś myśli że 8 tyż to za dużo o 2 tyś to jest w wielkim błędzie!!!!Jak dotanie cbr za 6 koła to Ja kupię takie dwie!!!!Polecam poniważ to na serio dobry motor!!!!Tak poza tym to przyznam się że na razie śmigam bez prawka:-) powiedzcie mi co mi grozi jak mnie dorwią gliny??????Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wybralem sie na slowacje do liptoskiego mikulasa... przejechalem trase 450km... i co moge powiedziec czy taki sprzet nadaje sie do turystyki... hmmm...

dodam, ze jechalem z plecaczkiem i jesli chodzi o plaski teren jaki np jest w polsce to nie mozna miec zadnych watpliwosci... nadaje sie...

ale jak wjechalem w slowackie gory... to pierwszy raz w zyciu zabraklo powera... az tak mi to nie przeszkadzalo ale bylo to odczuwalne... bez redukcji nie ma szans na wyprzedzenie... silnik chodzil glosno... jazda wylacznie na 2, 3 ewentualnie 4 biegu...

teraz nie dziewie sie, ze ludzie do turystyki kupuja maszyny o pojemnosciach 1300, 1400...

dupsko bolalo nieziemsko zarowno mnie jak i moja dziewczyne (bez zadnych podtekstow)... ponoc siedzisko w cbr f nalezy do wygodnych, a nie odczulem tego... ciekaw jestem co sie dzieje z tylkiem na jakims typowo sportowej maszynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Ja nie dawno kupiłem cbr-ke 93 rok i wyniosła mnie 7600 wymieniłem tylko olej i filtr!!!!Jest to mój pierwszy motor i powiem szczerze że na początku bolały mnie ręce ale jest coraz lepiej!!!!Tak poza tym to jeśli ktoś myśli że 8 tyż to za dużo o 2 tyś to jest w wielkim błędzie!!!!Jak dotanie cbr za 6 koła to Ja kupię takie dwie!!!!Polecam poniważ to na serio dobry motor!!!!Tak poza tym to przyznam się że na razie śmigam bez prawka:-) powiedzcie mi co mi grozi jak mnie dorwią gliny??????Pozdro

 

Ale to bylo rok temu!!

 

A te CBR-ki nie chca bardzo taniec, co mnie bardzo boli :/ bo powoli sie za taka rozgladam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam! tez mialem problem z dzwonieniem rozrządu w F2, problem rozwiąza sie po wymianie oleju na gęstrzy. teraz silnik chodzi rowno i nie dzwoni. No i mam dla zainteresowanych do sprzedania nowy łancuch rozrządu, bo pospieszylem sie z zakupem. cena nowego to 200 ja chce ok. 150. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym jednak napinacza od fzr nie zakładał. może sprawdzone to jest ale jednak. Nowy napinacz Hondy starczy Ci na 40tyś. W jakim czasie robisz 40tys ?

Kolega założył ten temat: 28 grudzień 2005 - 16:48, więc myślę, że zrobił już 40 tysi, albo jest już blisko, albo w ogóle nie jeździł, albo sprzedał motocykl, albo ... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym jednak napinacza od fzr nie zakładał. może sprawdzone to jest ale jednak. Nowy napinacz Hondy starczy Ci na 40tyś. W jakim czasie robisz 40tys ?

Kto Ci takich bzdur naopowiadal?

Znam osoby ktore kupily nowy napinacz w salonie za kilkaset zlotych i potem bardzo zalowali, bo nie wytrzymal 5-10 tys km.

Zgadza sie temat zalozylem dawno temu. Po tamtej F2 zmienilem juz kilka CBR 600 F2 i F3. Caly czas stosuje napinacze od FZR i nie dam o nich zlego slowa powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi napinacz wytrzymał już 30tyś po czym sprzedał moto. kolejny kumpel ma do wymiany tenże napinacz i zabiera sie za to niebawem, był już u mechanika i właśnie powiedział że 40tyś powinien wytrzymać. Skoro nowy motocykl wytrzymał te 30-40tyś z oryginalnym napinaczem to dlaczego po wymianie na taki sam nie powinien przejechać drugie tyle? niech się może Piotr D. wypowie skoro moje wypowiedzi są bzdurne - siedzi dosyć głęboko w temacie Hondy.

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupilem CBRke z 94 roku.

Mialem wczesniej F3 i znalalzem kilka roznic od F2 ktore nie daja mi spokoju.

Czy w F2 jest pompa paliwa?

Dlaczego kontrolka od biegu jalowego nie gasnie po wrzuceniu biegu? Gasnie dopiero w momencie gdy puszczam sprzeglo :)

Motocykl dziwnie zachowuje sie podczas uruchamiania na zimno. Ssanie jakby wogole nie dzialalo (fakt, ze linka jest troche luzna i dziala dopiero pod koniec)

Podczas pracy na zimno silnik glosno grzechocze. Domyslam sie , ze to rozrzad lub zawory. Co radzicie? Zmieniac lancuszek rozrzadu? Wyregulowac dobrze napinacz? Regulacja zaworów? Drogo wychodzi wymiana rozrzadu?

Pytanie z innej beczki: czy mozna zdjac oryginalna naklejke z owiewki w taki sposob aby pozniej ja ponownie wykorzystac? Przy recznym sciaganiu taka naklejka rozciagnie sie i zmieni swe wymiary Moze znacie jakis sposob? Zeby dokladniej Wam to zobrazowac pokaze fotke:

http://images1.fotosik.pl/7/dbxf93j02xqxn8jn.jpg

Tak na marginesie: poszukuje kompletnej czachy do F2.

 

[ Dopisane: 29-12-2005, 10:07 ]

Czy nikt mi nie pomoze? Nikt na tym forum nie ma CBRki F2 ???

 

Podpisuję się pod tym...

Co do ssania to też miałem problemy w F2-musiałem mocno naciagać ze sporym oporem i wtedy było wszystko ok. Jak naciągałem do momentu braku oporu to było za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja mam troche inny problem jednak nawiazujacy do tematu, cos mi grzechocze w silniku od 4 do okolo 5,5 tys obrotow na kazdym biegu, ponizej tych obrotow nic nie slychac zas powyzej grzechotanie jest duzo cichsze, mam wstawiony napinacz od FZR-ki wiec to raczej nie on jest sprawca, a moze lancuszek rozrzadu juz sie wyrobil i mi wali po silniku badz tez zle wyregulowane zawory. Moze ktos z Was spotkal sie z czyms podobnym???

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

 

Może wiecie co to może być . Odpalam swoją F2 i słychać lekkie rzężolenie z prawej strony (tak jak by od rozrządu) , gdy przejadę sie tak z 200 m przestaje, gdy zgaszę motocykl i go odpalę to znowu zaczyna ale po przejechaniu 200 m przestaje i tak w kółko . Czy to może być napinacz , czy coś innego ??

 

Za odp .z góry dzięki. POZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może wiecie co to może być . Odpalam swoją F2 i słychać lekkie rzężolenie z prawej strony (tak jak by od rozrządu) , gdy przejadę sie tak z 200 m przestaje, gdy zgaszę motocykl i go odpalę to znowu zaczyna ale po przejechaniu 200 m przestaje i tak w kółko . Czy to może być napinacz , czy coś innego ??

 

Za odp .z góry dzięki. POZDROWIONKA

tak . z twojego opisu to na99% napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...