Skocz do zawartości

Zima, jazda zimą: zimno, ślisko i śnieg


Seba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Powitać wyjadaczy :crossy:

 

Jako ze jestem jeszcze gówniarz (czytajcie młody i po**bany) sezon dla mnie trwa całą zime.. Na tą która powoli nadchodzi do dyspozycji mam Honde Varadero 125, ale mniejsza z tym.. Podobnie jak w zeszłym roku i dwa lata temu (latałem koło domu, po sniegu itd, max 15-20km) :D na ten rok szykuje się coś znacznie nowego - innego :) mianowicie, raz w tygodniu traski 150km !! :) Jest to konieczność.. A ja jestem twardy i się z tego wywiąże.. tylko chciałem poradzic się was jak najlepiej się zabezpieczyć w taka podroz.. ;] czasem bede latał w nocy... Oczywiscie tylko wtedy gdy na drogach nie bedzie sniegu.. Temperatura w jakiej przewiduję jeździć to ok. 2-5 stopni... Chciałem, aby wypowiedzieli się tutaj Ci równie POZYTYWNIE pierdolnięci jak ja, Ci ktorzy mają z tym jakies doswiadczenie, dla ktorych sezon się nie kończy :P

 

CHODZI MI GLOWNIE O UBIOR, Co ile konieczne będą postoje na ciepla herbate/ kawe ew. alkohol :icon_exclaim: oczywiscie zartuje :cool: jaka srednia predkosc trzymać..

 

planowany przeze mnie ubiór: Koszulka, bluza, kurtka na moto, spodnie, ew. dwie pary jeansow + buciki na moto, rekawice musze kupic jakies zimowe i kieruje do was pytanie, czy spodnie na moto (skora, tekstyl) dadza jakas ochrone przed zimnem ?

 

pozdrawiam wszystkich :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,alkohol to Ty sobie z dwóch względów wybij z głowy.Po pierwsze jesteś małolat :icon_question: a po drugie na moto raczej odradzam bo to z reguły sie źle kończy :icon_mrgreen:

 

Ubranko musisz mieć odpowiednie do aury a nie jeansy przykryte ortalionem.Jesteś młody ale o stawy musisz dbać :icon_mrgreen: dlatego używaj dużych protektorów na kolana żeby Ci jak najbardziej osłaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecąc od góry najlepiej kask który ma taki dokładany "podbródek" zawsze wtedy mniej podwiewa (albo dokupić sobie jesli jest możliwość a twoim kasku seryjnie tego nie ma), dobra kominiarka z jakiegos cool maxu najlepiej odrazu ze śliniakiem. Kurtka najlepiej tekstylna z podpinką, pod to ciepła bluza z kołnierzem. Potem dobry pas nerkowy, spodnie - najlepiej jakby dało sie je spiąć z kurtką ważne też zeby miały dobre wzmocnienia na kolana (nie bedzie wtedy nic na kolana wiało) albo nakolanniki na to jeśli nie ma dobrych ochraniaczy. Pod spodnie kalesony tez najlepiej takie polarowe. Buty oczywiscie jakies motocyklowe pod to ciepłe skarpety. Aha i jeszcze rękawiczki najlepiej takie z trzema palcami, z prl-u skórzane z futerkiem w środku i długim mankietem. Kiedyś milicja w takch smigała, ale ja polecam całe czarne bez białego mankietu. Ja w takim stroju smigam całkiem komfotowo do około 0 stopni. Minusem jest na pewno czas który trzeba stracić na to ubieranie i to ze trzeba sie ubrać dokładnie pozapinać itd zeby nigdzie nie leciało zimne powietrze. A co do tej bielizny pod spodem to możesz sobie kupić odrazu taki cały komplet ale troche to kosztuje.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominiare mam zajebista sparka termoaktywna, jakies bawelniane tez sie znajdą, pas nerkowy mam... myslalem ze to oczywiste :icon_mrgreen: brakuje mi tylko spodni, ale ja nie lubie jezdzic w spodniach na moto, kaleson nie mam i nigdy nie założe :icon_question: Dwie pary spodni jak juz + jakies protectory, do DUCHO07 - z alkoholem żart, ja jestem niepijący, nie palący, ogolnie wzór do naśladowania :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynacie mnie wkurwiac, ja pytam konkretnie o ubiór, jak macie nabijac posty typu pks itd to nie piszcie, bez kaleson da rade, jezdzilem po zimie i z doswiadczenia wiem ze marzną kolana i okolice pasa, reszta daje rade ew. uda, w dół buty są dobrą ochroną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łe, zjadło mi posta :/

w skrócie: coolmax się nie przyda, natomiast termoaktywna bielizna tak. z kalesonami lepiej się przeproś; to nie peerelowskie barchany, tylko nowoczesna technologia. podobnie daj sobie spokój z milicyjnymi rękawicami: dobre współczesne, + jedwabne albo cienki polar. zastanów się nad grzanymi manetkami: nie majątek, a dużo dają

generalnie ubiór na cebulkę, starym zwyczajem, ale w nowych materiałach. poza tym polecam jeszcze poczytać grupę rowerową: mają zimowe patenty na jazdę (a więcej u nich przy tym wysiłku i potu)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynacie mnie wkurwiac,

kolego wyluzuj.

Po drugie jak sam powiedziałes jestes młody i po**bany to słuchaj rad starszych i siedz na dupsku spokojnie ,a nie próboj udowadnać sobie czegoś za wszelką cene. Tak bardzo chcesz na tamten swiat to prosze bardzo, ale zeby pozniej twoj ojciec ,albo twoja matka nie miała pretnsji ze to ktoś ci cos poradził. Jak jestes taki mądry i odwazny to wsiadaj na moto w bokerkach i daj wszstkim swiety spokój, jak nie chcesz słuchać rad.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś i jeszcze nie doświadczony, żeby Ci od razu nie ubliżać to powiem że jeszcze kalesony założysz nie raz, a jak nie masz odpowiedniego ubioru to może łyżwy.?

 

 

Zgadzam się z kolegą, jak Ci du**pa zmarznie to będziesz tylko myślał, dlaczego byłem taki głupi i nie założyłem kalesonów :smile:

Nie wiem dlaczego musisz założyłeś się z kolegą o paczkę chipsów :icon_mrgreen: a może powiesz nam???

Szanuj swoje zdrowie i lataj moto kiedy miło i przyjemnie (ciepłe dni :biggrin: ) a nie w zimę w mrozy to żadna przyjemność a na starość tylko będziesz mówił: moje kolana, moje łokcie moje wszystkie stawy ojj jak boli :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...