Skocz do zawartości

Piękne zakończenie sezonu ;/


Kubson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim podpiszesz umowę poczytaj artykuły z cyklu "Łowcy nieszczęść", np. ten:

 

Cyrografy łowców nieszczęść

 

np.

EuCO gwarantuje sobie horrendalną - do 40 proc.! -prowizję. Niezależnie od tego, ile zrobi w sprawie ofiary wypadku, której zobowiązała się pomóc.

 

Zgodnie z par. 3 umowy o dochodzenie roszczeń "przyjmuje się, że każde uzyskanie odszkodowania (...) od dnia podpisania umowy jest wynikiem działań Zleceniobiorcy i stanowi podstawę do naliczenia wynagrodzenia".

 

albo

 

Jednocześnie kancelaria może zrobić wszystko w imieniu klienta bez jego wiedzy i dodatkowej zgody. Może np. podpisać ugodę z ubezpieczycielem. Nawet jeśli klient oceni ją potem jako niekorzystną, nic nie może zrobić.

 

Taki przypadek opisaliśmy wczoraj -Agnieszka Kraszewska z Warszawy przeżyła cudem wypadek w 2006r. Ma niesprawną rękę, nie może pracować, liczyła, że EuCO wywalczy dla niej rentę. Kancelaria zawarła jednak z ubezpieczycielem ugodę - zadowoliła się jednorazowym odszkodowaniem 70 tys. zł, z czego wzięła sobie 30 tys. prowizji. Kraszewska walczy w sądzie o unieważnienie ugody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję i rozumiem.Wyliżesz się i będziesz śmigał dalej jak większość z nas( tych co już mieli wypadek).

Jak pogrzebiesz w moich postach to przerobiony jest cały temat pozyskiwania odszkodowania.Moze nawet gdzies na forum podałem namiary na solidna i sprawdzona firmę.Wszystko z autopsji.

Jak coś to dawaj PW.

Pozdrawiam.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie miłe słowa! :icon_biggrin:

 

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie odszkodowania. Jak to w ogóle jest, czy odszkodowanie za zniszczony motocykl dostanę z OC sprawcy wypadku, a odszkodowanie za moje obrażenia z jego NNW, czy też z OC?

Wiadomo że o odszkodowanie za moje obrażenie będę mógł się starać dopiero po zakończeniu leczenia, czyli za ok 2-3miesiące, czy z odszkodowaniem za moto też będę musiał tyle czekać? Czy można najpierw uzyskać odszkodowanie za sprzęt, a później za zdrowie czy obie te sprawy załatwia się jednocześnie?

Jestem zupełnie zielony w tym temacie. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odszkodowania za sprzęt: zgłaszasz się do ubezpieczyciela sprawcy i informujesz go o tym że ich klient wyrzadził ci szkodę. W ciągu 7 dni odwiedzi cię rzeczoznawca{ likwidator} wysłanę przez ową firmę. Zrobi zdjęcia i protokół zniszczenia. Po kilku dniach poinformują cię { lub też sam będziesz do nich wydzwaniał } o wysokości odszkodowania. Trochę przy tym pracuję więc wiem że zazwyczaj ta ich pierwsza wycena jest zaniżona, więc warto się zastanowić czy warto się zgodzić na ową sumę , czy warto jescze powalczyć {tj. zasięgnąć opini niezależnego rzeczoznawcy }.

Tam taki przykład: koleś stracił w wypadku moto Drag Star 650 rok 2000.. FIrm XYB uznała że jest to szkoda całkowita i proponują dwa rozwiązania

1: zabierają moto{wrak} i wypłacają 13 000zł

2: zostawiają tobie wrak i wypłacają 8500zł

Koleś mówi że moto było warte ok 15 000zł, ale dodatkowe wyposażenie{ gmole , podesty, sakwy,lift bary itp, itp } które miał kosztowało go 5000zł , a też uległo zniszczeniu, więc według niego powinni wypłacic za szkodę całkowitą 20 000zł. Po dwóch tygodniach przychodzi nowe rozliczenie na kwote 17300zł. Firma XYB wypłaca kasę na konto i zabiera sobie wrak.

Oczywiście można nie zgodzic się na tą drugą wycenę , ale wtedy albo trzeba mieć faktury zakupu i motoru, i bajerów. Albo dokończyc sprawę w sądzie co nie zawsze żle wychodzi. Nawet jesli sprawa trwa dwa lata i firma XYB ja przegra , to zapłaci odsetki i koszta sąądowe. Dodam , że za odzież jaką utraciłeś i zniszczyłeś w skutek wypadku należy ci się też odszkodowanie.

Co do odszkodowania za utracone zdrowie to powiem tylko tyle , abyś ciągnął to z OC sprawcy , bo tam nie ma górnego półapu odszkodowania, a z NNW jest ograniczenie i to tak naprawde są małe pieniądze. Jesli miałes swoje NNW to możesz też sie starać o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych firm to słyszałem, że trzeba bardzo dokładnie czytać. Jest zapis, że biorą procent od zgłoszonej kwoty, a nie wygranej. Czyli żądają 1mln zł, a dostaniesz 5 tys a procent idzie od tej pierwszej. Druga sprawa to zapis, że pieniądze idą na ich konto, a dopiero od nich na Twoje. Trzeba uważać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć,

 

nie chce zakładać nowego posta, żeby nie śmiecić na forum, więc odświeżam ten wątek...

 

w pierwszym poście opisałem mniej więcej jak wyglądał wypadek, jechałem prosto główną drogą, koleś w puszce z naprzeciwka był na pasie do skrętu w lewo, kiedy dzieliło nas 5m zaczął skręcać, zajechał mi drogę i mamy czołówkę...

o co chcę zapytać, mianowicie kwestia winy. Dla mnie i chyba dla większości normalnych ludzi oczywiste jest że wina leży po jego stronie. Jadę sobie spokojnie, mam pierwszeństwo, koleś zajeżdża mi drogę wiec to chyba oczywiste. Ale pojawił się problem z odszkodowaniem(odszkodowanie z OC sprawcy). Bo był u mnie rzeczoznawca, zrobił fotki i wypełniliśmy papiery itd., wycenili szkodę. Ale nie chcą przelać mi kasy, bo policja nie chce im potwierdzić czyja była wina. Koleś zajmujący się moją szkodą powiedział mi przez telefon, że dostał z policji jedynie informację, że prowadzone jest postępowanie w tej sprawie i będzie sprawa w sądzie.

Sądzicie że jest taka możliwość, że mogą uznać, że przyczyniłem się do tego wypadku? Np. koleś wyśle na policję 5 swoich kolegów, którzy powiedzą że byli świadkami tego wypadku i np. powiedzą że jechałem 150km/h... I nie dostanę odszkodowania?

W ogóle taka sprawa w sądzie może trwać wieczność, a ja w tym momencie jestem na lodzie, z rozbitym motorem, poważnie złamaną ręką, bez pracy i dochodów...

 

 

Dokładniejsze zdjęcia jak wygląda moto po tym wypadku możecie zobaczyć tutaj: http://allegro.pl/item792261936.html

Edytowane przez Kubson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz błąd w aukcji, jeżeli nie chcesz sprzedać motocykla za wylicytowaną cene to musisz dodać do aukcji cene minimalną. Jeżeli ktoś wylicytuje Twój motocykl np za 10 zł, to nie możesz się powołac na zapis na aukcji - będziesz miał obowiązek sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inco ma rację. Nie ma czegoś takiego jak "aukcja informacyjna". Allegro to serwis aukcyjny a nie ogłoszeniowy. Ktoś Ci wylictuje 100 PLN i będziesz się jeszcze z nim bujał po sądach.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem w jaki sposób? usuwaniem ofert doczekasz się co najwyżej upomnienia albo zawieszenia konta, jak pracownik qxl będzie miał zły dzień :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mają rację. Podaj jakąś kosmiczną cenę minimalną i będziesz miał spokój. Mówili kiedyś w telewizorni o gościu, który przez pomyłkę sprzedał za grosze terenówkę. Podaj cenę minimalną, bo sam zaraz zalicytuję :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze,

Wyobraź sobie, że ktoś chce być "cwany" i np na ostatnie sekundy przed końcem aukcji widząc bardzo małą cene po prostu zalicytuje.

 

Cwany napisałem specjalnie w "" - ponieważ on będzie działał zgodnie z regulaminem, to Ty chcesz być cwańszy działając niezgodnie z regułami.

 

Zresztą i tak aukcja na 90% nie dotrwa do końca bo zostanie usunięta z serwisu przez pracownika allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...