Skocz do zawartości

Dziwnie miekka klamka hamulcowa Kawasaki


jeremy61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Kawasaki ZX6-R rok 2003 model B1H - B2H. Ostatnio polatałem troche na kumpla K4 i jak wsiadłem na moja kawe to załważylem ze u mnie jakoś dziwnie działa klamka hamulcowa (przedni hamulec). Mianowicie niby po wcisnieciu odrazu hamuje ale ciagle moge ja dalej wcisnac, zblokuje kolo dopiero gdy klamka jest praktycznie przy manetce ze az zgniata palce. W K4 tego nie bylo, w ogoóle caly uklad wydaje mi sie jakis twarszy , chodzi mi o działanie klamki(pompy) Nie wiem czy ten model (moja kawa) tak ma czy poprostu cos mam rozwalone. Nadmienie ze ogólnie hamulce sa kosa tylko to wciskanie do oporu klamki hamulca jakies dziwne. W motorze sa nowe klocki oraz płyn zrobione na nich jakies 1500km.

Moze ktos z was tez zaobserwował u siebie takie zjawisko?? Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest zapowietrzony? Przewody o których mówicie rzeczywiście są lepsze, ale nawet w przypadku seryjnych klamka nie powinna zapadać się aż do palców. Motocykl nie jest stary, moja niunia ma 10 lat więcej i takie rzeczy się nie dzieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci już powiedzieć że raczej nic z tym nie zrobisz. Mam Kawasaki ER 5 i wystepuje ten sam problem. Klmaka idzie do końca, hamowanie dobre ale działanie klamki irytujące. Zajechałem do serwisu, wymieniłem płyn to samo, zajechałem z zestawem naprawczym pompy hamulcowej, zrobili i znowu to samo, zajechałem wymieniłem na stalowy oplot bo gumowy faktycznie puchł i znowu to samo- hamowanie poprawiło się w stalowym oplocie ale klamka dalej bez zmian.

Myślę że ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajechałem wymieniłem na stalowy oplot bo gumowy faktycznie puchł i znowu to samo- hamowanie poprawiło się w stalowym oplocie ale klamka dalej bez zmian.

Myślę że ten typ tak ma

 

Nasz typ ma tak na pewno. U mnie hamulec działa dokładnie tak jak u Ciebie.( też wymieniłem płyn i przewód na stalowy oplot) Miałem jednak nadzieje, że w innych modelach Kawy nie ma tego problemu.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularne zjawisko w Kawach. Nie wiem czy ten typ tak ma czy nie, nie powinno tak być. Musiałbyś rozebrać zaciski, wymienić wszystkie gumki, w pompie też, do tego oplot i powinno być git.

 

Niedawno na forum był podobny temat, tam było trochę info. Szukajcie a znajdziecie. :biggrin:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz regulacji na klamce ?? jaki stan klocków ?? przyczyn morze być wiele. Opisz bardziej kiedy wymieniałeś płyn i klocki

Odpowietrzony jest na bank dobrze. Regulacje mam na klamce i jest ustawiona najdalej od manetki. Klocki sa nowe nawet połowa ich nie zeszła, plyn wymieniony na DOT 5.1 jakieś 1500km temu. Nie mialem okazji przejechac sie innym egzemplarzem 636 wiec nie wiem czy to normalne czy nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja robiłem ER 5 z 1997 roku (9 tysięcy przebiegu) i klamka się nie zapadała, ale to prawda - Kawasaki ma chu*owe te pompki jak barszcz. To wina pompy, wymień na oplot to się poprawi. Poza tym odpowietrz też pompkę.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...