Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

ma ktoś może jakieś ostre zdjęcia z serwisówki jak odłącza się sprzęgło od silnika ze skrzynią bo czeka mnie wymiana wodzika od zmiany biegów i najpierw chciałbym się teoretycznie przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. W mojej Eli był problem z kierunkami. Żeby migały musiałem trzymać guzik na kierownicy. Niełatwe gdy trzeba mieszać sprzęgłem, hamować, skręcać i trzymać guzik jednocześnie. Czyli nie używałem kierunków raczej. Po 4 latach nadszedł czas żeby coś z tym zrobić. Forumowy kolega Monter_75 wymyślił i zbudował sprytny moduł do tych moich kierunków. Cisnę raz - miga, cisnę drugi raz - nie miga. :icon_mrgreen:

 

Tu kilka fotek:

https://picasaweb.google.com/JoseJallapeno/SprzegOFLH?authkey=Gv1sRgCIa86ubEp--5NQ#5622615802402532114

 

A tu krótkie demo:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko, do szanownego grona, czy ma ktoś doświadczenie, odnośnie poprawy osiągów silniczka 88 cali poprzez wymianę tłoków z cylindrami na 96 cali. Chodzi o zestawy SE powiedzmy na początek bez dotykania rozrządu?

Idąc dalej za ciosem, kolejne pytanko, bawił się może ktoś modułem Thundermax? Gdzieś tam obiło mi się o uszy, że tego ustrojstwa nie trzeba koniecznie stroić na hamowni, ponoć jest opcja auto, i moduł jest w stanie "sam" się dostroić. Prawda to? Czy tylko majaki jakiegoś mechanika fantasty?

Pytam bo mam na oku night traina z 2006 roku. I tak zbieram informacje ile by mnie kosztowało ewentualne "poprawienie" osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, do szanownego grona, czy ma ktoś doświadczenie, odnośnie poprawy osiągów silniczka 88 cali poprzez wymianę tłoków z cylindrami na 96 cali. Chodzi o zestawy SE powiedzmy na początek bez dotykania rozrządu?

Idąc dalej za ciosem, kolejne pytanko, bawił się może ktoś modułem Thundermax? Gdzieś tam obiło mi się o uszy, że tego ustrojstwa nie trzeba koniecznie stroić na hamowni, ponoć jest opcja auto, i moduł jest w stanie "sam" się dostroić. Prawda to? Czy tylko majaki jakiegoś mechanika fantasty?

Pytam bo mam na oku night traina z 2006 roku. I tak zbieram informacje ile by mnie kosztowało ewentualne "poprawienie" osiągów.

 

To nie majaki "jakiegoś mechanika fantasty?"

A o uszy obilo ci sie dobrze. Mam taki zamontowany w 2007 Road Glide i jak narazie jestem bardzo zadowolony

Jedyne przed czym cie ostrzegam to cena. Od czasu kiedy ja kupilem skoczyla blisko 50%

Musisz sie wiec sprezyc i dobrze poszukac zanim wydasz $$$

 

Zmiana pojemnosci da ci tylko lepszy dol i srodek obrotow, oraz bardzo niewielkie zmiany na gorze.

Czy o to chodzi ?

Co do modulu to nie wiem.

 

W wolnoobrotowym Harleyu dol i srodek jest wlasnie najwazniejszy

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o ten dół i środek chodzi. Tak sobie myślę że mało jest osób kupujących HD z myślą aby używać ich jako sprzętu do zapier...

Harlista wiem, niestety że Thundermax troszkę kosztuje, ostatnio widziałem za coś ok 900 $.

Ale na szczęście jest to taki element, który można zamontować w każdym momencie.

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie 2 pytania odnoście sporta xl1200c:

 

1. Jakie macie doświadczenia z odmą?

2. Jak skutecznie zmiękczyć sprzęgło bo na moją dłoń to jest kurde masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twardą klamkę :icon_biggrin: są takie dynksy co to się zakłada pod dźwignię i wtedy mniej siły wymaga.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A motocykl jest moze nowy ?

Jesli nie i masz mechaniczne sprzeglo ( linka ) to moze jest to sprawa linki i warto ja wymienic na taka, ktora wnetrze ma powleczone teflonem ?

Poza tym radze nauczyc sie zmieniac biegi bez sprzegla, bedzie o wiele latwiej jezdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nowy to on nie jest szczęśliwie ;) 2001 rok. Dzisiaj rozbierane miał sprzęgło i tam w kwestii linki itp jest wszystko ok mechanicznie taka konstrukcja dla drwala i tyle. Ale wiem, że się zakłada wspomaganie tylko tak badam jakie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. Twarde sprzęgło to normalka w Harrym. Linka jest OK i teflon niewiele poprawie, trza mieć łapę mocną. A to dla kobiet niełatwe jest. Każdy znajomy biker który sprawdza klamkę w moim HD wymawia jako pierwsze słowa "O ku**a!..." :icon_mrgreen: Przecież to jest 2-palcowe sprzęgło, tylko trzeba się przyzwyczaić. Na mieście w korku to łapa puchnie.

 

A bez sprzęgła nie polecam w Harrym zmieniać biegów. Trzask, zgrzyt i szarpnięcie...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko już mam wybadane te zestawy. Trochę to kosztuje ale będę miała sprzęgło miękkie pod moją rękę :)

Teraz mam nowy problem - dostał jakiejś czkawki i wali w gaźnik. No ale to już sama tego nie rozwiążę w poniedziałek nas czeka wizyta w warsztacie

Edytowane przez kejti08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile zestaw do poprawy sprzęgła kosztuje do Sporta,ale do TC kupowałem i kosztowały ok 45 więc drogie to nie było.Wraz z wysyłką ze stanów nie całe 200zł.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...