Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

A ewentualny problem z ciśnieniem smarowania przypadkiem Cię nie martwi? :-) Wszak to TC przed poprawkami...

Jak będzie latał wał to i cisnienie szlag trafi. A to już trochę kosztuje...

Ale nie przejmuj się... wszystko będzie dobrze... chyba. ;)

Fisu wiem że jesteś anty TC, ale rozwiń to proszę - w których latach działy się takie hece ? W którym roku były poprawki w TC , przez co się robi ten problem z ciśnieniem ?

P.S Odpisz ma pw z którego rejonu opolszczyzny jesteś, chyba że to nie tajemnica ;)

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Turawy, żadna tajemnica..

 

Hm... dlaczego zaraz hece.. poprostu ma swoje- ze tak powiem "udogodnienia." :biggrin:

 

Poprawki w TC są cały czas. To taka niekończaca się opowiesc.. spowodowane to jest róznymi pomysłami. W szczególności zmiana pojemnosci skokowej silnika.

2005 (2006)-2006 (2007) zmiana praktycznie całego silnika. Z zawnątrz wygląda tak samo, ale flaki- inne.

Nawet głowicom się "oberwało". Sprawnosć zwiększyli, prawda... robiąc zaworki siódemeczki...

No i super skrzynia szóstka... nie piątka + szósktka, tylko i niestety zmieniona cała skrzynia na 6- speed.

2007- wał wzmocniony spawarką... :biggrin: Dlaczego tak i po co? Nie mam zielonego pojecia. Podejrzewam, ze miejsce się końcy w TC a modyfikacje tak daleko posuniete byłyby zbyt kosztowne. Ale to mozna tylko podejrzewac. :rolleyes:

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego grzesieksiek .

tak czytam twój temat i mam wrażenie ,że koledzy, a szczególnie fisu , wyprowadzają cię na tzw. kartoflisko . .. bez urazy ;)

1) z filmiku wynika ,ze twój motor ma jak najbardziej prawidłowy dzwięk - szum , nie słychać tam żadnych niepokojących objawów .

2) olej bierze się z linki sprzęgła , która często lubi się rozszczelnić i wówczas olej przedostaje się ze skrzyni przez linkę . może pomóc nowy oring lub wkręcenie linki na silikon , a jak nadal pocieknie to będzie potrzebna nowa linka

3) luz łańcucha sprzęgłowego to 15-17 mm

4) ciśnienie w amorach tylnych to 0-3,5 atm w zależności jak motor masz obładowany

 

5) w kwestii kluczy wystarczy jak dokupisz sobie imbusy calowe , reszta podejdzie nasza

Edytowane przez jery30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....większość tych zmian poszła w złym kierunku, zawory odchudzili, dobrze lżejsze lepiej, ale czy są utwardzane? a szczególnie wydechowy, chyba że bimetaliczny trzonek i grzybek już jest. Skrzynia 6-speed - po co? na co ? na h.j to komu potrzebne? Niech wper.....lą całkiem automatyczną jak w skuterkach, całkiem ten motocykl zrobi się dla "pip". Miła jest jazda bez ciągłego wachlowania biegami, zamiast popracować nad elastycznością silnika i zostawić te 5 to oni w drugą mańkę. Fisu, napisz co tam jeszcze spier......li :biggrin:

 

szwedem da rade, ale tym też całą resztę owali :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuje ,że koledzy zaopatrzyli się najpierw klucze calowe i nawet nie mieli okazji się przekonać czy da rade rozebrać cały motocykl i złożyć naszymi metrycznymi :) .

otóż oświadczam niedowiarkom ,ze da radę , nawet bez imbusów calowych , które zastąpią torxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jery30 za kilka konkretów.Z racji swojej "zieloności"odgrywam swoją rolę z godnością.Mimo ,że w garażu stoi kilka weteranów to w temacie HD jestem zupełny świerzak. Człowiek uczy się przez całe życie. Dzisiaj, mimo padniętego aku wyciągnąłem akumulator z Garbusa i próbowałem odpalić na przewody.Jakie było moje zdziwienie ,że pomimo kręcenia rozrusznikiem moto nie chciało zapalić.Wykręciłem świece i nie było na nich iskry.Woltomierz na konsoli wskazywał trochę ponad 10V ,więc podłączyłem kablami do pracującego VW.Iskry na wykręconych świecach nadal nie było.Wkręciłem mimo wszystko świece na swoje miejsce i cuuuud odpalił od pierwszego obrotu rozrusznika.Co jest?Iskra pojawiła się po wkręceniu świec w cylindry?Zgłupiałem.A co do pracy to fisu ma rację ,że TC nie ma zbyt dużo wspólnego do pracy np z WL .Ale kocha się co się ma.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp wykrył błąd z powodu zbyt niskiego napięcia i zablokował iskrę , lub po prostu nie miał kontaktu z pilotem

a tc nie są takie straszne jak niektórzy piszą , choć sam wole jeden wałek , ale szanuje obecne rozwiązania bo z pewnością idzie ku lepszemu.

szósty bieg tez fajna sprawa , uważam to za atut w jednostkach o pojemności powyżej 1500

 

a w kwestii kluczy metrycznych zapewniam ,ze nie ma żadnych 'kwiatków" , nasadkowe mają jedynie niewielki luz ,a większość torx-ów pasuje idealnie i mogą zastąpić imbusy calowe , jednakże warto sprawić sobie imbusy gdyż nie jest to duży wydatek

Edytowane przez jery30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Turawy, żadna tajemnica..

No co Ty powiadasz ... od dwóch lat w tamtych rejonach pracuję (koparki, wykopy). Trzeba się umówić na jakąś herbatkę kiedyś ;)

P.S O Buell'ach coś wiesz czy też anty :biggrin: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7/32cala - - 5,55 milimetra

8/32cala - - 6,35 milimetra

1/4cala - - 6,35 milimetra

5/16cala - - 7,93 milimetra

3/8cala - - 9,50 milimetra

7/16cala - - 11,11 milimetra

1/2cala - - 12,70 milimetra

9/16cala - - 14,28 milimetra

5/8 cala- - 15,90 milimetra

11/16 - - 17,60 milimetra

3/4cala - - 19,00 milimetra

7/8cala - - 22,20 milimetra

1 cal - - 25,40 milimetra

1 1/4cala - - 31,80 milimetra

1 1/2cala - - 38,10 milimetra

 

owszem można, ale nie powinno się tak robić

poza 3/4, 5/8, 5/16 - jest chyba w zacisku i tu można potraktować ją "naszą" 8, śruby odkręcane kilka razy w ten sposób "cierpią"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...