Skocz do zawartości

Enduro dla Początkujących Co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie niedawno otrzymałem prawo jazdy kat.A. chciałbym kupić jakiś motor którym można będzie poćwiczyć umiejętności w terenie i w razie potrzeby wyjechać np do miasta( chodzi oczywiście o możliwość rejestracji sprzętu) Chciałby wiedzieć co byście mi polecili tak do 5000PLN. myślałem nad pojemnością 125 ccm. w 2T to może by jeszcze nie było tak źle ale w 4T to już chyba mija się z celem, Proszę o jakieś rady dotyczące zakupu

Pozdrawiam

 

 

sie ubawiłem niexle czytając ten wątek :clap: :biggrin:

 

 

co do twojego pytania

 

przejedź sie na 2t i 4t i sam zobacz co ci pasuje lepiej :bigrazz:

 

ale jeśli nie masz więcej kasy to chyba zostań przy 2t kupisz nowszy rocznik poprostu

 

najwyżej za jakiś czas sobie zmienisz na inny

 

spotkasz ludzi weźmiesz rundke i sam dojdziesz czym chcesz jeździć

 

jedyna mądrośc jaką przeczytałem w tym wątku to" ważne z kim jeździsz " bo to od ludzi będziesz pobierał nauki sam niestety nie dasz rady sie nauczyć dobrze katować ;) powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta mnie woła do łoża wiec tylko szybka odpowiedz. Skad sie wzial mit ze 2t kosztuje wiecej w utrzymaniu niz 4t? Utrzymanie 4t jak policzysz olej i remont silnika jest serio drogie. Duzo bylo dyskusji np za granica na ktm talk itp forach o tym co drozsze i naprawde ciezko powiedziec i raczej wychodzilo ze 4t.

 

Nauka na 2t? jestem za motor MNIEJ WYBACZA, uczy faktycznie wiecej, jest lzejszy co naprawde tez duzo daje. Jest spora dyskusja na pl forum o tym juz jakas.. wiec pewnie tu w dziale jaki motor kupic (tj watku) albo na forum.motox.pl niech sobie zainteresowanyu poryje w search ;D

 

Ja sie uczylem na 2T 125 i nie zaluje, nawet mi pierscien pekl i mialem niezla srake w majtach bo moto rozpedzone zablokowalo kolo (tlok stanal) heeh

 

Opcja jest jedna : przejechac sie na tym i na tym i odpowiedziec sobie na pytanie jak ostro chce jezdzic, jesli myslisz o sporcie ucz sie na 2t jesli chcesz sie bawic i robic fotki na lesnej drodze i plazy wez 2t lub 4t. Przy budzecie 5000 - tylko 2t. Jakiego 4t bys nie bral miej w zapasie choc ze 2000 na mily remoncik po ex wlascicielu :D

 

 

Edytowane przez Warstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu doradzam 2T, wszyscy mnie krytykują, a jednak widać że to najlepsze rozwiązanie. Słuchanie mnie się opłaca :D

Ks, nie chciałbyś mnie zobaczyć w akcji na motorze, w Twoim wieku ryzyko zawału jest bardzo duże. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupi się maszyne typu DR czy xt 350 gdzie miska jest sucha i raz na kilka dni sprawdza się olej to jak może się zatrzeć?

 

pompy olejowe w nowoczesnych dwusuwach

jak dla mnie to są hity :D

 

Przy budzecie 5000 - tylko 2t.

hehe, takie rzeczy przewaznie wypisują chłopcy z miasta, którzy na wymianę oleju jadą z maszyną do mechanika bo sami jeszcze by coś popsuli

 

za 5000 mozna kupic enduro 4t które jeszcze polata, ale trzeba będzie raz na jakis czas cos tam dłubać

 

 

 

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to są hity :D

hehe, takie rzeczy przewaznie wypisują chłopcy z miasta, którzy na wymianę oleju jadą z maszyną do mechanika bo sami jeszcze by coś popsuli

 

 

Jeśli chcesz prawdziwych hitów to wejdz na swoj temat o Hondzie xl i poczytaj, ja kiedy to czytałem miałem dość ze smiechu, jeszcze rok temu ciągałeś swojego XLa za autem zeby odpalić i niepotrafiłeś wyrególowac linki dekompresatora, a teraz zgryważ kozaka i speca w motocyklach enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz prawdziwych hitów to wejdz na swoj temat o Hondzie xl i poczytaj, ja kiedy to czytałem miałem dość ze smiechu, jeszcze rok temu ciągałeś swojego XLa za autem zeby odpalić i niepotrafiłeś wyrególowac linki dekompresatora, a teraz zgryważ kozaka i speca w motocyklach enduro.

 

ROK panie drogi i w tematach motocyklowych wieczność... a na pewno w mechanice ;] .... mój kolega rok temu zachwycał sie swoją DT80 a teraz marudzi na DRZ 400 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ba... ale nie możesz powiedzieć ze każdy potrzebuje np 21,4 miesiąca na znanie moto od A do Z :D ..... żeby poznać Detke moją potrzebowałem około 10 miechów... potem mogłem zrobić remont na poboczu drogi (co zresztą raz zrobiłem :D hehe stare dzieje) na CRme potrzebne mi było nieco mniej ... ale to dlatego ze na dzień dobry robiłem w niej remont ... a potem juz nie musiałem żadnych remontów robić... bo jak odpali pod garazem tak zawsze dupę do domu dowiezie... chyba ze waha mi się skończy po drodze :P

 

natomiast temat obsługi czyli jazdy na moto to inna sprawa ;) i tutaj wszystko zalezy od tego ile się jeździ, jeździ jak sie jeździ, gdzie sie jeździ i z kim sie jeździ :D ja jestem jeszcze daleko w tyle w tym temacie mimo iz ogółem jeżdżę od chu chu lat :P no ale to trzeba mieć troche krytyki do siebie też czasem prawda?

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję do chamskich odzywek Ks-a któremu prowokowanie mnie idzie bardzo dobrze, co widać również w innych tematach.

 

 

Dziecko, dorosnij najpierw do dyskusji, przestan pisac pier**ly tylko wez sie za czytanie. Kolega dal mala namiastke co sadzi o Tobie.

 

To na ch*j Ci motor?

 

 

Kto z nas jest chamski ? Niby dlaczego ja jestem w/g Ciebie chamski ? Bo nie glaszcze cie po lepetynce i przyklaskuje jaki to mundry jestes ?

 

Moze wiec najpierw ustosunkujesz sie do tego co zarzucilem Ci w Twoim temacie " pseudo " poradnika.

 

P.S. jak brakuje argumentow to zaczyna sie wyszukiwanie czegos innego.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochaty- speca nie zgrywam, ale rok latam bardzo starym motorem 4T i po prostu śmieszą mnie opinie, ze za 5000 nie da się nic w czteropaku kupic, bo pewnie i twoj dr tyle nie kosztował.

 

Za 5k da sie spokojnie kupic czteropaka.... (piwa? :P ) na pewno nie z roczników 2k ale od 85 do 95 na luziku ;) a jak sie postarasz to i nowsza sztukę wyhaczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3k są xt600 w sumie dla początkującego w sam raz tylko ta masa i to kopanie(a któraś tam wersja ma tylko elektryczny starter czyli jeszcze gorzej :D bo pierwsza w błocie i wodzie siada elektryka...)

 

tylko że xt600 to w możliwe najstarszym roczniku z tego motocykla yamaha sukcesywnie robiła turystyka w singlu najlepsze są jeszcze te rozruszniki bez elektrycznego startera ale już z mokrą miską albo z starterem nożnym i elektrycznym...chociaż ja i tak bym chyba wolał crm 125 czy kmx 125 zamiast xt600 bo lżejsze i zrywniejszy silnik.....

 

za 5k nie kupi sie sensownego hard enduro chyba tylko xr600 ale jeśli chodzi o te lżejsze to jest w czym wybierać choćby xt 3-4k xl 4-5k klr dr 600/650 itp....

 

bo pewnie i twoj dr tyle nie kosztowal.

 

dr jest wyczopisty co ty chcesz :D włochaty założył temat który motocykl jest lepszy i dlaczego dr i dzięki temu jest teraz posiadaczem :D

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he za 1 500,- € moge sprzedac moja DR 350

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...