Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

markom13, a czy moglbys pokazac mi jakies wieksze fotki Twojego moto?

ta owiewka wyglada na strasznie duza, jakby byla z zupelnie innego moto, ale jednak ma swoj urok. wlasciciel mowi ze swiatla sa juz na soczewkach.

a co do lampy to na upartego podejdzie nawet, ze podobna jest w RS50:P:P:P

 

chcialbym luknac na zdjecie od przodu albo w ogole zeby bylo ich jak najwiecej.

 

zdaje sie ze to byla jakas wersja limitowana, tak?

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd kolego Stifler.Na tej owiewce nie ma żadnego miejsca na lusterka.Poza tym były takie modele z taką owiewką.Kierunkowskazy są przymocowane oryginalnie.

 

Do zainteresowanego ,na żywo wygląda ładniej niż na zdjęciach :icon_razz:

 

Popatrz na mój avatar ,czy on nie jest podobny ? :wink:

 

No to sie pomylilem .. Ale po co są te otwory na górze owiewki?? Wyglada jak mocowanie lusterek,.. Ja tak z ciekawosci przeglądałem fotki cb500 i zadnego takiego nie widziałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otwory to łeb śruby ,ale ładny :buttrock: , od mocowania owiewki.Stelaż sie tam przykreca. Ja też bardzo mało widziałem takich Cb500 .Nie wiem czy to wychodziło z fabryki czy może jakiś MonsterGarage ;) ,ale juz pare takich sztuk spotkałem.

Lampa jest soczewkowa na światłach mijania.

 

magneto jak chcesz fotki daj mi maila to coś Ci wysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do posiadaczy cb 500. Przymierzam sie do tego motocykla, ale obawiam sie ze jego moc moze byc niewystarczajaca. Mam nadzieje ze jestem w bledzie :bigrazz: Jezdzilem juz na roznych motocyklach, ale nigdy na zadnym podobnym do cb 500. Albo na crossach albo na turystykach wiekszych (fj 1200), albo na supermoto (ktm adventure) itp, jakos nigdy nie mialem okazji objezdzic 500. Nie chodzi mi o maksymalne predkosci i przyspieszenie do 100 bo tyle moge przeczytac w archiwum, ale ogolnie o to jak sie na nich smiga i czy maja wystarczajaco mocy zeby pokatowac na nich kilka sezonow. ( czy sie nie nudza po miesiacu)

Edytowane przez alanpts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy cb 500. Przymierzam sie do tego motocykla, ale obawiam sie ze jego moc moze byc niewystarczajaca. Mam nadzieje ze jestem w bledzie :clap: Jezdzilem juz na roznych motocyklach, ale nigdy na zadnym podobnym do cb 500. Albo na crossach albo na turystykach wiekszych (fj 1200), albo na supermoto (ktm adventure) itp, jakos nigdy nie mialem okazji objezdzic 500. Nie chodzi mi o maksymalne predkosci i przyspieszenie do 100 bo tyle moge przeczytac w archiwum, ale ogolnie o to jak sie na nich smiga i czy maja wystarczajaco mocy zeby pokatowac na nich kilka sezonow. ( czy sie nie nudza po miesiacu)

 

 

witam,

trafiłeś w sedno sprawy, 500 to jest taka mała pojemność, że nudzi się po miesiącu. Ja jestem już tak znudzony , że nawet do garażu nie zaglądam nie mówiąc już o jeździe :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy cb 500. Przymierzam sie do tego motocykla, ale obawiam sie ze jego moc moze byc niewystarczajaca. Mam nadzieje ze jestem w bledzie :icon_razz: Jezdzilem juz na roznych motocyklach, ale nigdy na zadnym podobnym do cb 500. Albo na crossach albo na turystykach wiekszych (fj 1200), albo na supermoto (ktm adventure) itp, jakos nigdy nie mialem okazji objezdzic 500. Nie chodzi mi o maksymalne predkosci i przyspieszenie do 100 bo tyle moge przeczytac w archiwum, ale ogolnie o to jak sie na nich smiga i czy maja wystarczajaco mocy zeby pokatowac na nich kilka sezonow. ( czy sie nie nudza po miesiacu)

 

Wszystko zależy czego oczekujesz od motocykla. Ja swoją kupiłem jako pierwsze moto i już po kilku miesiącach zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić na mocniejszy, ale potem doszedłem do wniosku, że jeszcze jeden lub dwa sezony nią polatam. Cebulka to mimo wszystko fajne moto, jest bezawaryjna i ma przyzwoite osiągi jak na 500. Jeżeli zależy ci na szybkim śmiganiu lepiej kup większe moto i najlepiej w plastikach. Ja jeżdżę swoja głównie do pracy i w koło komina, chociaż w tym sezonie planuje objechać nią Polskę dookoła. Jeśli chodzi o prędkości z jakimi najczęściej sie poruszam to ok. 130 km/h i z taką prędkością jazda jest najprzyjemniejsza, powyżej 130 wiatr daje znać o sobie (w końcu to golas). Oczywiście cebulka może sie poruszać znacznie szybciej ale przyjemność z jazdy trochę mniejsza. Moto bardzo dobrze sprawdza sie w ruchu miejskim, łatwo sie przeciskać na niej miedzy puszkami, jest chłodzona cieczą więc i silnik sie nie przegrzewa. Jest jeszcze jeden aspekt który przemawia za cb jest tania i nie kłopotliwa w eksploatacji Jestem zadowolony z mojej cebuli. :icon_mrgreen:

 

 

witam,

trafiłeś w sedno sprawy, 500 to jest taka mała pojemność, że nudzi się po miesiącu. Ja jestem już tak znudzony , że nawet do garażu nie zaglądam nie mówiąc już o jeździe ;)

 

Davgor szkoda żeby taki sprzęcik sie marnował i stał w garażu, powinieneś znaleźć przyjemność w jeździe samej w sobie, nie osiągi są tu najważniejsze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja wtrącę. Jeżdżę wprawdzie CBF 500, ale to bardzo podobny motocykl. Silnik jest dokładnie taki sam i parę innych rzeczy. Motocykl się prowadzi łatwo i przyjemnie. Faktycznie można dojść do wniosku po paru miesiącach, że się nudzi i tak dalej, jednak to taki pierwszy poważny motocykl, który może pokazać kto tu rządzi. Ja mojego motocykla używam do dojazdów do pracy, ale też jeżdżę nim na dłuższe przejażdżki. Czasami się zastanawiam, czy jakieś zdarzenia typu szlif, czy jakiś paciak na parkingu, to nie jest wina głównie tego, że nowicjusze zaczynają od zbyt wymagających jak na ich możliwości motocykli? Nie wiem, mi się coś takiego jeszcze nie zdarzyło. I życzę wszystkim oby jak najmniej takich przygód.

 

Jeśli chodzi o jazdę, to przyjemność ogromna. Nie mogłem się doczekać pierwszych cieplejszych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce kupic motocykl do jazdy po miescie, i nauki stuntu :icon_mrgreen: Moze sie wydawac smieszne, ale cebula sie do tego swietnie nadaje (stunt). Zastanawiam sie miedzy cb 500 i cbr 600 f2 lub f3. Jestem w kropce, bo kazde moto ma swoje zalety i wady, cb: cena, niezawodnosc, nie trzeba przerabiac prawie nic w niej zeby uczyc sie stuntu. cbr: 40 koni wiecej niz cb:) niezawodnosc, ale trzeba kilka przerobek zrobic, nawet takich najprostszych jak prosta kiera..

 

Dla niedowiarkow, stunt na cb : http://christunt.free.fr/Fall.wmv :icon_mrgreen: :icon_razz:

Edytowane przez alanpts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czolem!

 

Na dwie osoby bedzie mala do turystyki. Oczywiscie jak sie nie ma co sie lubi, to bedzie dobra. Swego czasu Szwecje i Norwegie zjezdzilem na GS500e :).

Ale moze uda Ci sie podciagnac gotowke i kupic CB Seven Fifty?

 

A z proponowanego przez Ciebie "segmentu" to zdecydowanie lepiej sprawdzilaby sie w roli turystyka dla dwojga Yamaha XJ600 Diversion.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram. od dwucylindrówek jest xj-ta zdecydowanie bardziej dynamiczna, a przy tym jednak widocznie większa i o ile mnie pamięć nie myli również ładowniejsza. a ceny podobne

jsz

 

ps. mam jedną do sprzedania, ale nie dlatego reklamuję :>

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...