Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję info na temat Hondy CB 500. Bardziej mi zalezy na konkretnych danych, szczególnie historia, zmiany modelowe w danych latach (również z uwzględnieniem poprzednika 450), usterki itp. Nie piszcie mi tylko komentarzy - "mam i jedtem zadowolony", albo "wolę gs`a". To wszystko już na tym forum przeczytałem :) (opcja szukaj działa). Ewentualnie jakieś linki, porównania itp.

 

Pawel

 

PS. Piiiiiilne, temat zniknie za tydzień, chyba ze będzie wartościowy i pomocny dla również dla innych forumowiczów.

 

Zakładam że interesuje cię ta "nowa" CB 500, a nie piękna, czterocylindrowa SOHC? Bo jeżeli szukasz info o starej, to www.sohc4.us Maaaasa informacji.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać o szczegół dotyczący kierownicy, mocowania reflektora i okolic. Co się zmieniło między CB 500 a CBF 500? Innymi słowy: czy jeśli chcę kupić szybę, to czy taka szyba pasująca do CB 500 będzie też pasowała do CBF 500?

 

Jeżeli masz na myśli małą szybę a nazwie PUIG, czy niektóre GIVI to bezproblemowo pasuje do CB/CBF 500...... a nawet do CBF600 naked.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ieeee, no wiem co to CB 500, a co CBF :-). Po drugie - odpowiadałem na pytanie które zadał mi Buber :

 

"Zakładam że interesuje cię ta "nowa" CB 500, a nie piękna, czterocylindrowa SOHC?"

 

Tak więc odpowiedziałem NOWĄ, konkretnie interesuje mnie PC 26 i 32 (traktuję to jako jedną "serię" pomimo dwóch oznaczeń). Tak na marginesie - dziwi mnie chwilami polityka modelowa i tych oznaczeń. Tu po małych tak na prawdę modyfikacjach jest nowe oznaczemnie, a taka VFR-ka RC36 to praktycznie dwa motocykle. Kto widział wersje do 1994 roku i po nim widzi różnice. Zmieniono nawet ramę, co chyba nie jest kosmetyką.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

tez ujezdzam cb 500 1998

tu znajdziesz co po angielsku :moze sie przydac kilka danych(refleksje z uzytkowania) - www.ciao.co.uk/honda_cb500_review_5418830

 

do moich uwag nalezy: kupilem od studentki niezadabany egzemplarz z malym przebiegiem i wszedzie pojawia sie rdzawy nalot - doslownie wszedzie gdzie tylko moze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś tą nowszą wersję z Hamulcami Brembo ??? To prawda ze nie są one za dobre ??

 

ja posiadam taką wersję z tym , że jestem bardzo lekkim człowiekiem(zaledwie 55kg) więc nawet z pasażerem hamulce dają radę. Mam w zwyczajnym oplocie. NIe wiem jak jest przy ostrej jeżdzie bo to mój pierwszy sezon. w porównianiu z maszynami z kursu heble jak żyleta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś tą nowszą wersję z Hamulcami Brembo ??? To prawda ze nie są one za dobre ??

Witam.

Moja CB też ma hamulce od Brembo (co widac na avatarze ;) ). Co do skutecznosci, to przesiadce z MZ 250, GN 250 byłem w szoku ich skuteczności. Ale po pół roku jeżdzenia juz takiego szału nie robi!( a po jezdzie jakims mocniejszym sprzetem z wydajniejszymi hamulcami, wydaje mi sie ze w ogóle nie hamują :crossy:. Faktycznie z pewnoscią przydałby sie stalowy oplot. Porównując ich skutecznosc do GS 500 to są ciutke lepsze, ale np. z GPZ 500 juz nie dają rady - ale to są tylko moje odczucia.

Pozdr.

Edytowane przez lukimaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:biggrin: Brawo Paweł juz wiem po co były Ci potrzebne opinie na temat cebulki, właśnie przeczytałem Twój artykuł w Świecie motocykli. Fajnie się go czytało, dopiero po lekturze zauwazyłem że to Ty popełniłeś tę recenzję używanej CB 500. Moje gratulacje, mam nadzieję że jeszcze coś skrobniesz w kolejnych numerach.

 

 

Pozdrawiam.

 

Paffcio

 

 

PS to chyba nie jest zbieżność nazwisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam CeBulkę pierwszy sezon i jestem bardzo zadowolony. Hamulce narazie mi wystarczają jeżeli chodzi o skuteczność ,zawiecha ,no cóż nie jest źle.Największe zalety to małe spalanie,piekny wyglad,niezawodny silnik no i marka.........Honda ,jakoś sama w sobie :buttrock:

 

P.s.

Tak jak Asia używam tylko specyfików przeznaczonych do łańcuchów,np.Castrol lub Motul .Żadnych innych eksperymentów.

Edytowane przez markom13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najwyzszy czas na zmiane lancuszka i napinacza...dosc kosztowne ale konieczne...bo slysze w cebrze...ten specyficzny dzwiek...

dzieki za odpowiedz...

 

Pawel...jak juz jestes...to mozesz kuknac i odpowiedziec mi na pytanie ktore zadalem...w ostatnim poscie..."konserwacja zacisku hamulcowego"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...