Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hondacb500.republika.pl/

tu masz opis cb 500 - w dziale garaż jest opis dławienia i wszystkiego co z tym związane. jeśli nie masz doświadczenia w motocyklach to weź ze sobą kogoś kto się zna poczytaj temat z 4um http://forum.motocyklistow.pl/Poradnik-KUP...YKLA-t2263.html

pzdr.

 

ps. nigdy nie widziałem takich napisów HONDA - ale może za krótko żyję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się odnieść to tych napisów na baku i w ogóle całego malowania. Mniej więcej od roku szukam takiej cb dla siebie. Z mojego doświadczenia wynika, że napis na baku jest nieorginalny. A co do malowania to nie jestem pewien ale nigdy nie widziałem żadnej w takim kolorze. Poza tym pamiętaj o tym iż rury wydechowe są świeżo pomalowane farbą wytrzymującą wysokie temperatury. Niby to dobrze bo nie musisz sam tego robić ale po ilości korozji na rurach zawsze można coś powiedzieć na temat przebiegu. Zachowaj czujność, pozdrawiam! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki.

 

Przyznam, że też jeszcze nigdy nie spotkałem CB w takim kolorze ...... kolektor pomalowany to też nie wróży nic dobrego (choć mogę się mylić).

 

Co do stuków. U mnie kosz sprzęgłowy hałasuje i też spotkałem się z opiniami, że CB tak ma. Stuki znikają jak tylko wcisnę sprzęgło.. i tak ma być. Jeśli stuki znikają po rozgrzaniu silnika a przy wciśniętym sprzęgle stuka dalej na zimnym silniku to na pewno to nie jest kosz sprzęgłowy. U mnie tak rozrząd klikał. Zapytajcie Pawła on coś wie w tej materii i sam słyszał. Po wymianie napinacza - cisza.

Reasumując jeśli stuki nie znikają po wciśnięciu sprzęgła to definitywnie to coś w silniku ... a co to już wyższa magia....

 

Przejedz sie. Pusc kiere zobacz czy nie wpada w shimmy , i nie sciaga przy hamowaniu przodem.

A sprawdzając czy rama jest prosta lepiej jest tylny hamulec wdusić niż przedni ... bo jak go załączyć jak nie trzymamy kierownicy :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam CB500`99 z 32 tys przebiegu i podobnie jak darekcb500 nie robiłem absolutnie nic poważnego przy tym moto (poza olejami, klockami, uszczelniaczami lag, oponami, itp.). Ciężko mi zatem coś doradzić charakterystycznego.

 

Obowiązkowa przejażdżka, sprawdzenie, jak zachowuje się kierownica, jakie sa naklejki na baku i zadupku, jakie kierunki (org czy akcesoryjne), co z zegarami (porysowane?), wydechem, deklami silników, czy nie ma śladów spawania na klamkach, manetka, stopkach, co z ciężarkami na kierownicy, w jakim stanie są boczne plastiki, tj. przy chłodnicy i na styku baku z siodłem (nie popękane, nie mają luzów?), sprawdzenie jaką utrzymuje temperaturę ciecz chłodzaca (po paru km przejażdzki).

 

Jeśli na pierwszych 4 biegach po przekroczeniu 8 tys. zaczyna "wyrywać ręce" to nietłumiona :icon_mrgreen:

 

Obowiązkowo zabrać kogoś kto sam będzie patrzył na to zimnym okiem. Zawsze się można umówić na potem, podjąć decyzję po przespaniu sie z tym. ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ NASTĘPNA "OKAZJA".

 

Pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem umówiony ze sprzedajacym na 16 na obejrzenie moto, jak zadzwoniłem o 15,30 oznajmił mi że rano przyjechał inny potencjalny kupiec i motocylk jest już sprzedany. :icon_mrgreen:

 

dzięki za wasze rady wszystkie są bardzo cenne :icon_mrgreen:

 

Na pewno skorzystam z nich przy następnych oględzinach które mam nadzieję dojdą do skutku.

Tak jak ktoś z was powyżej powiedział "Zawsze znajdzie sie następna okazja" czego sobie życzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rocznik ma przypozadkowaną litere i tak mozesz dojść :]

tu masz strone z serwisówki co jest ładnie wyjaśnione :D

http://img19.imageshack.us/img19/7554/1859607535e0aj.jpg

;)

a co do cb to fakt ze sprzęgło hałasuje do tego lubi jeszcze łańcuszek rozrządu po chałasować w poczetkowej fazie da rade podciągnąć jeszcze napinaczem ale potem to juz tylko wymiana łańcuszka co wiąże sie z tym ze moto musi miec juz conajmniej 50 kkm przejechane :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pc 32 jest chyba w nr silnika, np. na plastiku pod siedzeniem powinna być ale gdzie jeszcze trzeba by poszukać prawde mówiąć nie szukałem nigdy ;)

edit:

 

aha no i tam jest tez pokazane ze po nr. silnika dojdziesz który rok bo w kazdym roku produkcji odpowiednio numerowane były przyjzyj sie tabelce przynajmniej tak mi sie wydaje :icon_eek:

Edytowane przez 21adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie w tej tabelce pod haslem code sa rzeczywiscie litery ale gdzie taka litera jest napisana na motocyklu??

 

Zobacz że siódma literka numeru ramy jest tym kodem. Pomijając R-kę czyli roczniki 93/94/95.

 

Przed 96 rokiem numer ramy jest po prostu krótszy .... ale jak wymyslić czy to 93, 94 czy 95 to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ty moto:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=100098276

 

Rozmawiałem z właścicielem twierdzi że moto jest odblokowany i że nie miał żadnych przygód ma tylko małe wgniecenie na zbiorniku po lewej stronie, widac na zdjęciu. W niedzielę wybieram się do Poznania to podjadę i obejrzę na miejscu. Może na zdjęciach wam się coś rzuca w oczy to napiszcie.

Pozdrawiam

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Na zdjęciach wygląda niby w porządku .... zastanawia mnie kolor tylko ... jakiś taki dziwny ... trzeba by poszukać czy w takim kolorze były sprzedawane CB'y - bo naklejki pod napisem HONDA jakoś mi zupełnie nie pasują kolorystycznie.

 

A cena jest aż za przyzwoita ... :) ... ale może tak mi się wydaje tylko ... bo swoją bym chciał pod koniec sezonu sprzedać drożej ...

 

 

Aż zejdę na dół i zobaczę jakie ja mam naklejki ...

.... no dobra, sprawdziłem ... taki sam kształt ... więc mogą być oryginalne.

Edytowane przez ResoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Na zdjęciach wygląda niby w porządku .... zastanawia mnie kolor tylko ... jakiś taki dziwny ... trzeba by poszukać czy w takim kolorze były sprzedawane CB'y - bo naklejki pod napisem HONDA jakoś mi zupełnie nie pasują kolorystycznie.

 

A cena jest aż za przyzwoita ... :) ... ale może tak mi się wydaje tylko ... bo swoją bym chciał pod koniec sezonu sprzedać drożej ...

Aż zejdę na dół i zobaczę jakie ja mam naklejki ...

.... no dobra, sprawdziłem ... taki sam kształt ... więc mogą być oryginalne.

Kolor raczej też bo mam identyczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...