Skocz do zawartości

Opony po raz setny...


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może podpowiecie czym bezpiecznie dla gumy, dla opony wyczyścić pozostałości po paście stosowanej do montażu na feldze. Sporo mi tego na barki opony wylazło. Czym to zmyć efektywnie aby gumy nie uszkodzić. Są preparaty do czyszczenia opon, a nie do nabłyszczania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba nie tak chop siup z tym czyszczeniem barku opony benzyną. Winstrukcji obsługi chyba napisane widizałem, że szkodliwa na gumy. Czy jest jakieś specjalne czysćiwo do kupienia do opon, bo mi ufajdali porządnie barki opony wycikajacą rozpuszczajcą się pastą montażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Guma benzyna to wszystko ropopochodne i nic się nie stanie jak przetrzesz boki opony benzyną ekstrakcyjną. Bokami nie jezdzisz.



Rozumiem że nowe i człowiek się cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nówka opona i ta pasta się rozpuszcza od temperatury i zaczyna zaciekać nawet na bieżnik. Bark opony, jej bok to najważniejsza częsć konstrukcji. Nie może tu być mowy, że po jakimś czasie pojawi sie pękniecia, pory ect od działania rozpuszczalnika jakim jest benzyna. Pytałem czy może jest coś specjalnego. Może plyn do czyszczenia ukladów hamulcowych by się nadał ? Wsumie też się nim czyści gumowe elementy na tloczkach cylinderków. Coś dedykowanego do opon.

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn do czyszczeni hamulców jest mega agresywny, skoro musisz zrobić zgodnie z zalecaniami producenta (chociaż benzyna naprawdę nie zaszkodzi) to denaturat - jest bezpieczny dla gumy. A opony zmieniaj u innego gumiarza bo nawalił ci pasty - smaru. Jakby dał taki biały o konsystencji mydła to nic by nie wyciekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób po prostu jezdzij.

Nie bardzo, bo te mazidło wyłazi po barku opony i na bieżnik zachodzić zaczyna. na bogato posmarowane było :) strach jeździć, ale płynem do naczyń, potem myjką ciśnieniową spróbuje jak wyżej Kolega Qadrat radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety płyn do naczyń , żaden, nawet skoncentrowanie rozrobiony plus szczotka czy gąbka z mazidle montażowym sobie rady nie daje. Może by tak spróbować jakiś markowy płynu do czyszczenia układów hamulcowych ? Piszą sprzedawcy, że czyści wszystko i nie jest agresywny na części gumowe, uszczelniacze cylinderków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak tu dodać zdjęcia to bym Ci pokazał i byśmy się założyli czy byś polatał, chyba do św Piotra co najwyżej. Ja lubię jak jest posmarowane, ale nie opona :D

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem cały wątek od początku i inne wątki też. Mimo wszystko poproszę o radę.

Mam Hondę CBF1000 i planuje zmienić opony. Przedni PR się skończył a tylny jest z 2008 roku więc zmieniam komplet. Jeżdżę turystycznie ale wybieram trasy jak najbardziej kręte. W przyszłym roku wybieram się na tydzień w Dolomity. Poza tym nasz Salmopol, Słowacja itp. Im więcej zakrętów tym lepiej. Na tor się nie wybieram.

Na placu boju zostały 2 modele: Metzeler Z8 Interact i Pirelli Angel ST (GT?). Oba zbierają świetne opinie, oba się kleją do asfaltu, oba na mokrym zachowuję się przyzwoicie, Angel ST podobno trochę gorzej w niskich temperaturach. Generalnie wszystko jest porównywalne poza ceną. I teraz pytanie czy jest jakiś decydujący argument, żeby wybrać droższe Metzelery? Czy brać Aniołki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Aniołki, ale GT. Jeździłem na tych i na tych. Na każdych z nich co najmniej kilka tysięcy km. Dla mnie przewaga GT, to łatwość przerzucania moto z lewej na prawą i z prawej na lewą. W mojej ocenie GT robi to o niebo lepeij niż Z8. Oczywiście przekłada się to na frajdę z jazdy. Absolutnie jednak nie twierdzę, że Z8 to zła opona. Nie miałem okazji jeździć w deszczu na GT.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...