Skocz do zawartości

Opony po raz setny...


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znacie się... CBR600rr to turystyczny sprzęt i jego nie składa się w zakręty i opony powinny być kwadratowe jak samochodowe i nie powinny się szmacić na środku!

 

;)

 

 

Lurczaki, a co ja mam powiedzieć, jak PRZED wyjazdem na tor opona wyglądała tak:

http://i918.photobucket.com/albums/ad27/TuxA71/DSC_0131_zpsus2cun3y.jpg~original

A po wyjeździe nie miała boków...

Popsute sprzedają ;)

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=Gtj4yzqUm64&app=desktop

I z gymkhaną to miało mało wspólnego wtedy.. Kolegę lekko fantazja poniosła ;), bo zasadniczo później treningi były ;).

żółta Daytona wtedy....

I to z niej opona jest... jakiś śmietnik michelina z tego co pamiętam ;).

I dało radę zrobić na niej koło 6 koła, większość miasto i dojazd na parking na Chociwelce ;). Pojechałem nią na Dzień Motocyklisty na poznański tor... czyli cały czas ćwiczenia ;) i po dniu motocyklisty były laczki do wywalenia, bo na bokach nie było bieżnika, a na środku brakowało ponad mm do kontrolki ;). Chłopaki do treningów stuntowych je wzięli ;), bo to całe dwa dni palenia laczków ;). A tam leci środek jak w samochodzie szybko ;).

Edytowane przez quasimodoo

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałem się zapytać o oponki (PIRELLI Angel City) do yamaha yzf r125 (2013) miał ktoś z nimi styczność? Chciałem je zakupić a nigdzie nie mogę znaleźć opinii na ich temat mam ograniczony budżet a teraz są w fajnej cenie. I zależy mi tylko na informacji na ich temat bo na inne droższe np. michelin informacji jest dużo. Obecnie posiadam PILOT SPORTY lubię ostrzej pojeździć po zakrętach (na micheliny nie narzekam bo dosyć fajnie trzymają) i zastanawiam się czy w tych też da się pojeździć fajnie po zakrętach czy ze względu na mniejsze odstępy bieżnika przyczepność będzie gorsza (pilot sporty mają większe odstępy i jak producent pisze "Bieżnik typu semi-slick").
Tak, że drodzy koledzy proszę was o pomoc ;)

 

post-88460-0-07562900-1481623645_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kształt może i nie ale ilość rowków tak, nie bez powodu opony sportowe nie mają ich wg na bokach żeby mieć jak najwięcej kontaktu podłoża z oponą dla lepszej przyczepności ale nie w tym rzecz bo o oponach sportowych mogę póki co pomarzyć :p Tylko tu jest więcej rowków niż w obecnych pilotach i to mnie nie pokoi czy nie będzie za bardzo tyłek uciekać przy mocnym pochyleniu no ale sam skład opony to wiadome też podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kształt może i nie ale ilość rowków tak, nie bez powodu opony sportowe nie mają ich wg na bokach żeby mieć jak najwięcej kontaktu podłoża z oponą dla lepszej przyczepności ale nie w tym rzecz bo o oponach sportowych mogę póki co pomarzyć :P Tylko tu jest więcej rowków niż w obecnych pilotach i to mnie nie pokoi czy nie będzie za bardzo tyłek uciekać przy mocnym pochyleniu no ale sam skład opony to wiadome też podstawa.

 

Kształt bieżnika nie ma nic do rzeczy tylko skład dumy. Skoro na inne Cię nie stać to bierz te. Pirelli to ogólnie porządne gumy.

 

Przeczataj jeszcze raz post ktory napisal Limo i czataj tak dlugo az zrozumiesz.

 

Rownie dobrze mogli by robic slick'i i tez by trzymaly tak samo, ale TÜV nie mogl by sie doyebac, ze trzeba zmienic.

 

Bieznik na oponach motocyklowych to Taki akcent design aby ladnie wygladalo i sie ladnie prezentwalo.

 

Aaaaaaaa i nie myl technologi z Mto GP z ta dla Kowalskiego, bo to zupelnie inna bajka. Placisz za mieszanke gumy w stosunku 2:1 lub 3:1 a moze znacznie wiecej

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie chopaki, nie będę się wymądrzać bo motocykl mam niespełna rok tak, że w techniczny świat dopiero wchodzę i nie mam za basz pojęcia o tym dla tego nie będę się sprzeczać i to będą moje pierwsze oponki jakie kiedykolwiek zakupiłem więc stąd ma dociekliwość :)

 

i nie chodziło mi o wzorki bieżnika, pisze tylko to co wyczytałem i usłyszałem też na serwisie między innymi "Przykład bieżnika opony sportowej - charakterystyczny brak rowków w pobliżu barku opony" wiem, że to nie jest opona sportowa nie mówiąc już o oponach torowych z motoGP itp tylko sportowo-turystyczna a zapytałem o ten bieżnik tylko dla tego, że skoro opona sportowa nie ma bieżnika po bokach to czy ta tu da rade(+ że obecne micheliny mają mało rowków u mnie :p) (i rozumiem,że Pirelli to dobre gumy i mieszanka to podstawa przeczytałem ze zrozumieniem xq). Taka ma logika wiem skomplikowana :p tak, że bez spin proszę :flesje:

 

I liczyłem czy ktoś z forumowiczów miał z nią styczność ale póki co brak odp więc i tak pewnie je wypróbuje no bo co zrobić jak bida w kraju pytałem tylko z ciekawości :crossy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zet638 - te Angele spokojnie nadadzą się na ulicę, nawet do "ostrej" jazdy. Spokojnie da się zamknąć tą oponę,. Jak kupisz bardziej sportowe, to będą prawdopodobnie trochę lepiej trzymały, ale na pewno kosztem szybszego zużycia.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i taka odp mi się podoba dzięki to nie pozostało nic innego jak zamawiać i testować :flesje:

 

OSTATNIE pytanie czy duże znaczenie w wytrzymałości ma indeks prędkości obecnie ma H (pirelli mają S) ale jeszcze się zastanawiam nad tymi michelinami pilot street tyle, że one z tego roku mają własnie indeks S a z 2015 H
Dzwoniłem na sklep to konsultant powiedział, że pirelli raczej na krótkie dystanse są a micheliny w dalsze i, że napewno będą przyczepniejsze od tych co chciałem dodam jako ciekawostkę z rozmowy co o tym myślicie

Edytowane przez zet638
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...