Skocz do zawartości

Opony po raz setny...


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w zakupionym motocyklu mam opony z połowy 2011 r.

Przód ma bieżnik ok. 3 mm, tył ok. 5 mm. Przód najprawdopodobniej pójdzie do wymiany z racji bieżnika ale zastanawiam się nad tyłem. Opona nie jest popękana, jedynie środkiem bieżnik jest nieco mocniej starty niż bokami.

Doradźcie, wymieniać czy nie? Bieżnik jeszcze ok ale nie wiem czy to już stara opona czy nie?

 

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie do wymiany

 

Chyba, ze to endurak. O tym jakie to sa opony tez nie napisales !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży V-Strom, a opony to Metzeler Tourance Exp.

Zastanawiam się cały czas co robić, bo opony z tygodnia na tydzień coraz droższe.

Co do czucia się pewnie to wiele nie mogę powiedzieć bo kupiłem moto tuż przed końcem sezonu i wiele się nie najeździłem. Nic niepokojącego też nie zauważyłem, z tym że nie jestem jeszcze na tyle wprawiony w jeździe i nie składam się ile się da w zakrętach.

 

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Chciałbym kupić na ten sezon opony torowe typu P supercorsa lub Dunlopy D211. Może polecicie kogoś w tym temacie. Interesują mnie oczywiście opony używane, które były chwile na torze i zawodnikom już się nie przydadzą, a takiemu amatorowi jak ja jeszcze chwile posłużą. Co prawda na allegro jest tego trochę ale nie chce się naciąć na sprzedawców co to potrafią wcisnąć wszystko byle tylko się tego pozbyć. Liczę na Waszą pomoc w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, zawodnicy kupuja za ciezka kase opony, i oczywiscie po kilku rundach sciagajai.....

 

Kup czy to sportowe czy to sportoo turystyczne i posmigaj sobie kilka rundek.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleć na tor w niedzielę po wyścigach. Jak pójdziesz do najszybszych, to czasami sprzedają opony używane tylko przez jeden wyścig. Wg mnie jednak lepiej zrobisz, jak kupisz mieszankę typu endurance, czyli np. Pirelli SP lub BSB albo Metzeler COMPK. itd. Taki kapeć dłużej Ci wytrzyma a będzie wystarczająco dobrze trzymał.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wczoraj zajechalem swoją tylną oponę Pirelli Angel ST. W CBR 600RR wytrzymała 9500km. Jazda głównie poza miastem z prędkościami autostradowymi. Opona jednoskladnikowa więc środek mocno zużyty a boki prawie wcale. Czyli opona bardziej do ostrego winklowania niż do szybkiej turystyki. Zimna opona potrafi sie uslizgnać na suchym. Po nagrzaniu przyzwoicie trzyma na suchym i mokrym

Jak dla mnie 9,5kkm to troche za mało, dlatego teraz zakładam Angele GT.

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot,

 

nie zapominaj, ze przed zakretem nalezy pochylic motocykl, bez pochylania to jezdzi sie autem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...jak na 100km drogi jest parę zakrętów to akurat boki opon będą się fajnie scierać;-) No chyba żebym łuki pokonywał 250km/h to wtedy motocykl byłby pochylony i opona właściwie zużyta.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 9,5kkm to troche za mało, dlatego teraz zakładam Angele GT.

Chyba standarcik na tym sprzęcie co masz :)

U mnie Brigstony BT 14 fabryczne po 10 tys km nadawały się do wyrzucenia, bo środek miał łysiutki i też od jazdy nie po winklach. Przednia jeszcze z 2 tys by pojeździła, ale tył był masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...