Skocz do zawartości

Oooo, tu mamy gnoja!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pierwsze moto o poj 1000 i nie widze w tym nic zlego, kwestia jest by dorosnac do moto, bo jak ktos paluje to przy poj 250 tez sie mozna porzadnie rozjeb***ac, wiec to nie kwestia pojemnosci a stylu jazdy.

 

Po to zrobilem PJ by kupic sobie moto takie jakim ja chce jezdzic, a nie taki jaki wydawac Ci sie moze dla mnie dobry. Wiec nie uogolniaj i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Moze dla wszystkich 18-sto latkow co ukonczyli kurs na kat B tez wymyslisz, ze na pierwsze auto to tylko o poj. do 1000cm3 bo dwu litrowy to juz niebezpieczny i nie dla takiego "gnoja".

Jesli tak to chyba Ty powinienes sie leczyc.

 

Dokładnie, zgadzam się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba - nie róbcie śmietnika w tym temacie.

 

Dyskusje na temat "lytra na pierwsze moto" są już w niejdnym wątku i chyba nie ma sensu kolejna tutaj.

Zaraz się z tego zrobi następna dyskusja na temat proponowanych zmian w Ustawie i nowej kategorii PJ...

 

Już bardziej właściwym miejscem na te dywagacje jest "...suplement".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwsze moto o poj 1000 i nie widze w tym nic zlego, kwestia jest by dorosnac do moto, bo jak ktos paluje to przy poj 250 tez sie mozna porzadnie rozjeb***ac, wiec to nie kwestia pojemnosci a stylu jazdy.

 

statystycznie kazdego dopadnie gleba/dzwon m chodzi o to by bylo to na tanszym motocyklu :icon_razz:

zazwyczaj sie to zdarza kiedy "myslimy" ze juz umiemy jezdzic :icon_twisted:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na to z innej strony...

Facet jechal przez miasto, potracil dzieciaka, wpadl w straszna panike, zapewne nie nalezal do tych "odwaznych" wiec uciekl, moze ze zwyklego strachu...

Jak juz ochlonal to przemyslal, ze jak pojdzie na policje to bedzie jeszcze gorzej przejeba*e - jest w czarnej dupie, liczyl na fart, ze go nie znajda...

Oczywiscie nie usprawiedliwiam gnoja, bo dzieciak potrzebowal pomocy, ale panika robi rozne rzeczy z czlowiekiem. Nie wierze, ze wszyscy w tym temaciu ktorzy zbesztaja faceta pomogliby dzieciakowi...

Niestety spoleczenstwu w Polsce brakuje naprawde wiele, zaczynajac od kultury...

 

...nic nie tłumaczu ucieczki sprawcy z miejsca wypadku...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szramer nie potrafisz czytac?

 

najwidoczniej nie

 

Nie spamuj glupotami, moze ktos by pousuwal niepotrzebne posty w tym temacie... Takie tez jak ten...

Zajmijmy sie tutaj dzieciakiem...

narazie sam nic sensownego nienapisales :lapad:

lewa w gore i zajmij sie dzieciakiem :crossy:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumieją, że to kwestia przypadku czym sprawca jechał i gdyby jechał samochodem, traktorem, czy czymkolwiek, to pewnie zachowałby się tak samo, bo to taki typ (hmmm...) człowieka.

 

wspomniał nawet o medialnym odkręceniu sprawy - znaczy, że może jakiś reporter by się tym zainteresował i zrobił o tym materiał :)

 

Odzyskuje się wiarę w Polaka czytając takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras czekam na dane konta aby przelac pieniądze ;)

 

co do gier na Xboxa to moze "Trials HD" oczywiscie motocyklowa :) gierka ma miec premiere na swiecie 12 sierpnia, a w Polsce nie wiadomo, ale jak widze na obczyznie jest tez kilku z nas więc oni mogliby zakupic gierke ;]

a co do futbolowych to standardowo Fifa ;)

 

to takie moje propozycje z mojej strony ;)

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez donnamotociclista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miras - suuper robota.

Jesteś jednym z nielicznych na tym forum co nie tylko piszą setki bezsensownych postów i przerzucają się kolejnymi pomysłami ale biorą sie i robią coś pożytecznego i dobrego.

Je ze swoje strony dorzucę sie na pewno co do wyjazdu to nie obiecuję bo nie wiem.

Edytowane przez tomgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej rozmowie z tatą Radka (tym razem w tajemnicy przed samym Radkiem) zweryfikowałem listę drobiazgów, które warto by było kupić.

 

Lista nie jest listą zamkniętą - może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, to proszę podesłać.

Im więcej funduszy uda się zebrać, tym więcej pozycji będzie można z tej listy kupić.

 

Na razie z potwierdzonych (przydatnych) rzeczy są na niej:

 

- piłka rozmiar 5 - około 80-100 pln

 

- buty korki (lane) rozmiar 37-38 (jeszcze będę miał potwierdzenie) - 130-150 pln

 

- strój piłkarski na 156-160cm wzrostu - nie wiem ile pln (?)

 

- torba sportowa na treningi - nie wiem ile pln (?)

 

- gry na X-Box`a - każda ilość, bo to świeży zakup i tylko jakąś demówkę chyba ma,

ale co najważniejsze - nie ma FIFA`y, ani nic (auto)moto-cyklowego,

więc fajnie by było minimum dwie:

- FIFA 09 - 79 pln (Allegro)

- "Trials HD" lub inna moto... - nie wiem ile, ale założyć można około 100 pln

 

Oczywiście ceny są znalezione na szybko, ale dotyczą markowych produktów (Adidas, Puma, Nike), bo tylko o takich jest tu w ogóle mowa, jeśli mają Radka przyprawić o banana na twarzy :biggrin:

 

Radek jest poważnie w piłkę zaangażowany, więc chyba nie ma co go na siłę uszczęśliwiać gadżetami motocyklowymi (choć jeśli funduszy wystarczy, to na pewno nimi nie pogardzi). Największą radość sprawią mu jednak rzeczy codziennego użytku - czyli piłkarskie. Chłopak gra w 'młodzikach' (nie pamiętam nazwy klubu) i jest obrońcą (nie bramkarzem), więc pewnie ochraniacze na nogi mu się też przydadzą.

 

Na szybko znalazłem jakieś takie NIKE JUNIOR za 19 pln, ale można poszukać też 'fajniejszych'.

 

Za pozostałą (mam nadzieję :) ) kwotę można kupić jakieś opaski czy getry, a jeśli 'pozostałości' będzie wystarczająco dużo, to "motocyklowo zacięty plecak" czy jakiś model jednośladu.

 

 

Co do kwot, to myślałem nad tym, że każdy wpłaci ile uważa/może - chyba nie ma sensu robić zbiórki 'po równo', bo co innego gdyby była nas zdeklarowana, zamknięta grupa osób, a cena upominku byłaby konkretnie określona. Gdyby zdeklarowanych było np. 50-60 osób, to wtedy możnaby się szarpnąć na coś większego - jednego, a konkretnego - np. laptop czy coś.

Nie wiedząc do końca ile osób (i jaką łącznie kwotę wpłaci) postanowiłem ogłosić taką otwartą listę. To według mnie najlepsze rozwiązanie - chyba, że ktoś ma inne - lepsze, to proszę się podzielić.

 

W kwestii samych wpłat, to zastanawiałem się czy publicznie pisać ile kto wpłacił...

Z jednej strony taka jawność byłaby dobra ze względu na kontrolę 'skarbnika' (może są chętni? ;) ).

Byłoby również wiadomo jaką kwotą dysponujemy i co możemy za nią kupić.

 

Rozumiem też, że nie wszyscy mogą chcieć upubliczniać się z wpłatami (np. ktoś nie może za dużo i wstyd mu za kwotę, ale chce i wpłaca tyle ile może), więc może przy wpłatach jakoś zaznaczyć czy jego kwotę podawać na Forum wraz z nickiem, czy też nie.

Ewentualnie dla anonimowych darczyńców można przydzielić jakiś numer/nick_tymczasowy. Można by wtedy było opublikować kwotę przekazaną, a darczyńca miałby potwierdzenie i pewność, że kasa nie została zdefraudowana.

 

Tyle przemyśleń na tą chwilę - jeśli ktoś ma inne, alternatywne (ale konstruktywne), to proszę pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnej rozmowie z tatą Radka (tym razem w tajemnicy przed samym Radkiem) zweryfikowałem listę drobiazgów, które warto by było kupić.

 

Lista nie jest listą zamkniętą - może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, to proszę podesłać.

Im więcej funduszy uda się zebrać, tym więcej pozycji będzie można z tej listy kupić.

 

Na razie z potwierdzonych (przydatnych) rzeczy są na niej:

 

- piłka rozmiar 5 - około 80-100 pln

 

- buty korki (lane) rozmiar 37-38 (jeszcze będę miał potwierdzenie) - 130-150 pln

 

- strój piłkarski na 156-160cm wzrostu - nie wiem ile pln (?)

 

- torba sportowa na treningi - nie wiem ile pln (?)

 

- gry na X-Box`a - każda ilość, bo to świeży zakup i tylko jakąś demówkę chyba ma,

ale co najważniejsze - nie ma FIFA`y, ani nic (auto)moto-cyklowego,

więc fajnie by było minimum dwie:

- FIFA 09 - 79 pln (Allegro)

- "Trials HD" lub inna moto... - nie wiem ile, ale założyć można około 100 pln

 

Oczywiście ceny są znalezione na szybko, ale dotyczą markowych produktów (Adidas, Puma, Nike), bo tylko o takich jest tu w ogóle mowa, jeśli mają Radka przyprawić o banana na twarzy :biggrin:

 

Radek jest poważnie w piłkę zaangażowany, więc chyba nie ma co go na siłę uszczęśliwiać gadżetami motocyklowymi (choć jeśli funduszy wystarczy, to na pewno nimi nie pogardzi). Największą radość sprawią mu jednak rzeczy codziennego użytku - czyli piłkarskie. Chłopak gra w 'młodzikach' (nie pamiętam nazwy klubu) i jest obrońcą (nie bramkarzem), więc pewnie ochraniacze na nogi mu się też przydadzą.

 

Na szybko znalazłem jakieś takie NIKE JUNIOR za 19 pln, ale można poszukać też 'fajniejszych'.

 

Za pozostałą (mam nadzieję :) ) kwotę można kupić jakieś opaski czy getry, a jeśli 'pozostałości' będzie wystarczająco dużo, to "motocyklowo zacięty plecak" czy jakiś model jednośladu.

Co do kwot, to myślałem nad tym, że każdy wpłaci ile uważa/może - chyba nie ma sensu robić zbiórki 'po równo', bo co innego gdyby była nas zdeklarowana, zamknięta grupa osób, a cena upominku byłaby konkretnie określona. Gdyby zdeklarowanych było np. 50-60 osób, to wtedy możnaby się szarpnąć na coś większego - jednego, a konkretnego - np. laptop czy coś.

Nie wiedząc do końca ile osób (i jaką łącznie kwotę wpłaci) postanowiłem ogłosić taką otwartą listę. To według mnie najlepsze rozwiązanie - chyba, że ktoś ma inne - lepsze, to proszę się podzielić.

 

W kwestii samych wpłat, to zastanawiałem się czy publicznie pisać ile kto wpłacił...

Z jednej strony taka jawność byłaby dobra ze względu na kontrolę 'skarbnika' (może są chętni? ;) ).

Byłoby również wiadomo jaką kwotą dysponujemy i co możemy za nią kupić.

 

Rozumiem też, że nie wszyscy mogą chcieć upubliczniać się z wpłatami (np. ktoś nie może za dużo i wstyd mu za kwotę, ale chce i wpłaca tyle ile może), więc może przy wpłatach jakoś zaznaczyć czy jego kwotę podawać na Forum wraz z nickiem, czy też nie.

Ewentualnie dla anonimowych darczyńców można przydzielić jakiś numer/nick_tymczasowy. Można by wtedy było opublikować kwotę przekazaną, a darczyńca miałby potwierdzenie i pewność, że kasa nie została zdefraudowana.

 

Tyle przemyśleń na tą chwilę - jeśli ktoś ma inne, alternatywne (ale konstruktywne), to proszę pisać...

Spokojnie kolego nie nakręcaj się tak,to miał być upominek i odwiedziny,a nie laptop zaraz. :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego nie nakręcaj się tak,to miał być upominek i odwiedziny,a nie laptop zaraz. :icon_exclaim:

Jeśli "grupa motocyklistów" ma się złożyć na prezent/upominek za 70 pln (przy średniej wpłat 7.26 pln), to sorry, ale chyba nie ma sensu żadna akcja. Na telefony wydałem już ponad dwie dychy (a na tym jeszcze nie koniec) i dorzucę coś na sam prezent.

 

Przymusu nie ma... nie chcesz - nie wpłacasz. Chcesz - wpłacasz (ile możesz/chcesz).

Proste.

 

Poza tym - jak by to wyglądało: zapraszają tam (może jakiś zlocik z tego wyjdzie), a tu poważni ludzie na (raczej drogich) maszynach przywożą wspólnymi siłami zakupioną... frotkę na rękę.

Wartość takiej frotki nie pokryje kosztów zjechanej trawy i wody ze studni wypitej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to najlepszym rozwiazaniem bedzie jakas wypasiona pilka (teamgeist czy inna, jakas limitowana). Z ubioru, a juz na pewno z butow szybko wyrosnie. Gry bym odpuscil, bo lepiej jak bedzie gral w gale na swiezym powietrzu, niz siedzial przed kompem i psul oczy(szczegolnie w jego wieku). Poza tym kupowanie wszystkiego naraz(pilka, stroj, gry itp.) to male przegiecie. Wszystko moze spokojnie gruby tysiac kosztowac, a sa osoby zdecydowanie bardziej potrzebujace, wiec jesli uda sie choc zblizyc do takiej kwoty to proponuje jeden prezent dla chlopaka a reszte na jakis inny cel.

 

Miras, szacun jak byk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję: podać nr konta, jak wpłynie kilka przelewów będzie wiadomo ile jest kasy i co można z niej wyrzeźbić. lipiec się kończy, a pewnie byłoby warto zamknąć sprawę póki są wakacje

Miras, masz jakieś konto, z którego można skorzystać? może skorzystamy z tego u Aftysa, jeśli się zgodzi - od razu na stronce ze zbiórką mógłby zrobić listę wpłat, podobnie jak przy akcji naklejkowej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...