Skocz do zawartości

Cichy kask integralny


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też kupiłem radiany na ebayu i zrobiłem sobie wersję z słuchawkami, może nie tłumi tak dobrze, jak piankowe, ale można słuchać muzyki/audiobooka i GPSa, co znacząco umila długie trasy.

 

Piankowe zatyczki mają jedną poważną wadę - są upierdliwe i czasochłonne w zakładaniu. Trzeba je zrolować w palcach, a jeżeli palce są brudne to można sobie zafundować jakiś stan zapalny. Ja do krótkich tras na mieście kupiłem sobie takie gumowe zatyczki 3M z 3 grzybków, je się prosto i szybko wkłada i wyjmuje. :-)

 

(O, na zdjęciu do artykułu je widać: http://www.motogen.pl/artykuly/porady/jazda-motocyklem-a-utrata-sluchu,art44.html :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat totalnie zszedł na zatyczki tudzież stopery :icon_mrgreen:

 

Z cichych - Schuberth, najlepiej integral winien Cię zadowolić. Dobrze zawsze kominiarkę zapodać. To chyba najcichsze kaski na naszym rynku. Zwróć uwagę na S1 PRO - wg producenta tylko 85 dB przy 100 km/h.

Generalnie patrz na ilość wypełnienia wokół szyji - im więcej (trudniej włożyć głowę) tym ciszej + obowiązkowy tzw. podbródek, aby nie podwiewało.

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zatyczek, to ja stosuję od kilku sezonów i polecam Alpine MotoSafe - do nabycia TUTAJ.

Nie blokują całkowicie kanału ucha, ucho oddycha, a wymienne wkładki tłumią głównie szumy powietrza dzięki czemu nawet z wkładkami można spokojnie gadać przez interkom lub porozumieć się np. na stacji paliw.

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciach tez wiekszy wiec dwie pieczenie przy jednym ogniu :)

 

A tak serio to ja tez mam szybe: jej glownym zadaniem jest takie kierowanie strugi powietrza, by przy najwygodniejszej pozycji za kierownica dudnienie w kasku bylo najwieksze ... :dry:

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde pieścicie się ze soba jak panienki. ;) nigdy nie uzywałem stoperów bo mi przeszkadzaja i jakoś nie mam kłopotów ze słuchem o jakiś tam zawrotach głowy nie wspominam. W tym roku 1300km w jeden dzień zrobiłem, wiekszość po autostradach jadąc 180-200 i nic mi nie jest.

 

W miare wytłumiony garnek, kominiarka i odjazd. GP PRO jest całkiem ciche, na pewno bardziej ciche niż XR 1000 bo przed zakupem testowałem i jedno i drugie.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku 1300km w jeden dzień zrobiłem, wiekszość po autostradach jadąc 180-200 i nic mi nie jest.

 

A jedna baba to spadła z trzeciego piętra i nic jej się nie stało :icon_razz:

 

Ja mam bardzo cichy kask integralny - Schuberth S1 - i nie wyobrażam sobie jazdy w trasie bez zatyczek. W mieście jeżdżę bez. Piankowe 3M kosztują w aptece 3,5zł, kupowałem też jakiejś innej firmy za 1,5zł - trochę mniejsze i bardziej kolorowe, więc przypadły do gustu pasażerce. Trzeba spróbować i samemu zdecydować. Jak będę kupował następny kask to kryterium głośności zupełnie zignoruję, właśnie ze względu na zatyczki. "Plastelinowe" są dobre jak się ma chrapiącego współlokatora w pokoju, bo szczelnie zatykają ucho, ale nie na moto. Swoich piankowych nie myję, ale nie traktuję też ich jako jednorazowe. Jak są brudne to wywalam.

 

Ciekawy wątek o zatyczkach: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/31316-zatyczki-do-uszu/page__p__386312__hl__zatyczki__fromsearch__1#entry386312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Was tam kroja w tej Wawce na zatyczkach. W Poznaniu 3M-ki wszedzie po 2 PLN :)

 

Nauczylem sie wozic pare w kazdej kieszeni, ktora tylko mam ... Od czasu jak jezdze w zatyczkach dzieci sie ciesza - jako pokrowca do zatyczek uzywam pudelek z jajek niespodzianek, ktore notorycznie gubie :)

 

Dlugo zastanawialem sie nad zakupem Schubertha. To byl jedyny kask, w ktorym po zalozeniu nagle sprzedawce bylo slychac wyraznie ciszej. Wszelkiego rodzaju Shoei Qwesty nie robily roznicy. Porozmawialem jednak z osoba, ktora Schubertha obecnie ma i stwierdzila, ze jest troche ciszej, ale do "obezwladniajacej ciszy" jest stanowczo daleko i tak de facto to sie rozczaruje.

 

Kupilem kask ponad 2x tanszy i w zatyczkach do predkosci 140km/h mam full komfort - powyzej cos mi delikatnie dudni z lewej strony (nie tyle meczy, co drazni)

Edytowane przez lgawron

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napalałem się na Szubrawca c3 ale jakoś nie chciał przypasować na baniak.

Wybrałem więc Bella M4R - wg testu w Motogenie Schuberthy pod wzgl. tłumienia hałasu moga sie przy nim schować. Oczywiście wszystko jest względne - zalezy jakim moto jeździsz. Reklamy Schuberhów mają taka małą * - testowane na motocyklu bez owiewek.Nie piszą w jak laboratoryjnych warunkach.

Przy moto z szybą (CBF1000) nie zauważyłem w M4R jakiejś porażającej różnicy. Zawirowane powietrze dalej huczy. Na MZ i HD Street Bob przy 110-140, przy zamknietych wlotach jest naprawdę, zaskakująco cicho :buttrock: .

Jest wyraźnie lżejszy i troche mniejszy od Qwesta. Nie ma możliwości założenia fotochromatycznego pinlocka, ma twardszą wysciółkę, która zdecydowanie gorzej się dopasowuje do głowy niż w Qwescie.

Jeździłem ze stoperami Motosafe, było za głośno. Popieprzyłem więc slogan o słyszeniu dźwięku silnika i pogotowia i znowu jeźdżę w zwykłych, które "tną" wszystkie dźwięki jak leci.

Z tego co kiedyś wyczytałem na Preclach, ciekawą propozycją są stopery Howard Leight Max. Trza by obadać.

Edytowane przez PeterS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi owiewkami to bym polemizował - dopóki jadę wyprostowany, mam względną ciszę. Dopiero jak się złożę na zbiornik robi się gwizd. Mam Nolana N85 i wychodzi, że świszcze tylko przy szyi, więc wystarczy doszyć/dokleić trochę materiału (np. pasek od plecaka, taki z pianką w środku) i jest spoko. Przymierzałem różne inne typu Shark czy Uvex, ale to była porażka, powyżej 110-120 łomot gorszy niż podczas koncertu deathmetalowego :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totez własnie wiele zależy od moto. Nie jeździłem GSXR więc trudno mi się wypowiadać o głosności M4R na nim, ale np. B12 ma o wiele spokojniejszy opływ za owiewka niż CBF 1000, więc problem pewnie nie powstanie. Założyciel tematu niestety nie wypowiedział sie czym pomyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan N85 super, wygodna i dobrze wyciszona wyściółka.. a jak szukasz czegoś z najwyższej półki to warto zwrócić uwagę na X-lite - X-802 spokojnie znajdziesz we wspomnianej przez ciebie cenie Shoei, tylko ze otrzymasz fantastycznie bezpieczny, wygodny i wyciszony kask, natomiast zdecydowanie odpuściłbym sobie Shoei..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...