Skocz do zawartości

Cichy kask integralny


Rekomendowane odpowiedzi

Olsen, jeśli ten zakup nie jest dla ciebie bardzo pilny to poczekaj na okres po sezonie i sprawdzaj ceny Schuberthów na louis.de, fcmoto.de lub helmetcity.co.uk. Ja w ten sposób poza sezonem kupiłem sobie i żonce Schubertha S1 za 60% ceny katalogowej. Po przesiadce z Caberga 505 znalazłem się w innym świecie jeśli chodzi o głośność, a jeżdżę nakedem. Dla mnie blenda jest niezbędnym wyposażeniem kasku więc shoeia nawet nie brałem pod uwagę. Do tego - jeśli problemem z wibracjami/ hałasem jest u ciebie wysokość szyby to nawet najcichszy kask tego nie wyeliminuje i musisz pokombinować z ustawieniem szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsen mam na sprzedaż prawie nowego Schubertha w rozmiarze XL za 900zł.

Gdybyś miał L-kę, pewnie już bym u Ciebie był (obwód głowy=59 cm).

Poza tym "prawie" robi różnicę. :icon_twisted:

 

Olsen, jeśli ten zakup nie jest dla ciebie bardzo pilny to poczekaj na okres po sezonie i sprawdzaj ceny Schuberthów na louis.de, fcmoto.de lub helmetcity.co.uk.

Jest to jakaś myśl.

 

Do tego - jeśli problemem z wibracjami/ hałasem jest u ciebie wysokość szyby to nawet najcichszy kask tego nie wyeliminuje i musisz pokombinować z ustawieniem szyby.

Nie bardzo jest jak - to nie V-Strom. :smile:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie i panie, jestem nowy, więc się najpierw przywitam. Mam na imię Filip i od niedawna jestem posiadaczem CBR F4. Pora na zakup kasku, a nie wiem na co się zdecydować (kwestia bezpieczeństwa najważniejsza!).

Kaski jakie sobie wysegregowałem od najtańszego:

 

Lazer Vertigo Stroke 480,00 zł

http://www.allegro.pl/item689894642_gpmoto...roke_tloki.html

 

HJC CS-R1 FANG 499,00 zł

http://www.allegro.pl/item685391785_hjc_cs...ny_l_od_ss.html

 

AGV ASSYMETRY K3 525,00 zł

http://www.allegro.pl/item683962604_agv_ka..._ups_roz_l.html

 

HJC CS R1 SAMURAI 529,00 zł

http://www.allegro.pl/item681065987_gpmoto...rai_roz_xl.html

 

KBC VR 1X DRAGON RACER 619,00 zł

http://www.allegro.pl/item691926507_kbc_vr...ny_m_od_ss.html

 

AGV GOTHIC K3 ROSSI 699,00 zł

http://www.allegro.pl/item682000055_agv_ka..._ups_roz_s.html

 

HJC IS-16 Cycles 806,00 zł

http://www.allegro.pl/item691107829_pitsto..._16_cycles.html

 

Co myślicie o tych kaskach, jakie polecacie? Może jakieś inne propozycje.. cena jaką chciałbym przeznaczyć to 600 zł, ale jeśli byłoby konieczne kupno droższego kasku, to wole nie oszczędzać, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajdź do sklepu, po przymierzaj kaski i kup ten co najlepiej leży na głowie.

 

HJC CS-R1 miałem na głowie, dobrze wykonany kask ale bardzo ciężko mi się go zakładało. Mam rozmiar L czyli 59-60cm a mi na głowę ledwo co nachodził z HJC rozmiar XXL. Dziwną mają jakąś tą swoja rozmiarówkę.

 

Niedawno zakupiłem najprostszy model AGV K-3 ale nie maiłem możliwości go przetestować w jeździe. Wygląda na solidny, z dobra wentylacja. Jest bardzo wygodny, łatwo się go nakłada, i dobrze dopasowuje się do głowy.

 

Lezer Vertigo jest łatwy w nakładaniu ale niezbyt wygodny. Kumpel bardzo go sobie chwali.

 

Nie polecam Lazera LZ 6 którego miałem poprzednio. Po 6 tys km wyściółka popruta, rozdarta aż gąbka wyłazi. Brak wentylacji w praktyce, szybka łatwo się rysuje, mechanizm wizjera przemilczę.

 

Fajnym kaskiem jest też bardzo wygodny i dobrze wyglądającu Nolan N62. Nie ma on żadnych fajerwerków ale jest bardzo dobrze wykonany. Można dokupić do niego pinlocka.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto poczekać na posezonowe promocje. Ja kupiłem Lazera Fiber Pro za 355pln (cena sklepowa: 750-800pln) tylko dlatego że był w starszym malowaniu http://www.3fun.pl/sklep/index.php?product...t&prod_id=17044

 

a tu mój : http://www.jrsingapore.com/lazer/FiberProR...rBlueYellow.jpg

 

 

Kask jest świetny, ale jego wadą jest wysoki poziom głośności (z kominiarką jest znośnie).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może UVEX? Mam model 525 Boss i jestem bardzo zadowolony. Bardzo solidnie wykonany, cichy, szybka Supravision, dobra wentylacja, oryginalny pomysł zapięcia paska-bardzo szybki i wygodny. Cena ok.870zł ale trzeba pogrzebac w necie bo zdarzają się już taniej. Na początku troche uciska ale po paru dniach jest ok. Polecam także kupno tańszego modelu i szybkę supravision. Podobno mozna ją montować w tańszych modelach.

Co do Lazera to również słyszłem zle opinie o jakości i trwałości ale w starszych modelach. AGV warto spróbować. Mnie wydawał sie wygodny i dobrze leżal ale to byl droższy model z inną wentylacją.

Edytowane przez ravanello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć

 

Zastanawiałem się nad nowym cichym kaskiem. Wybór padł na SHOEI QWEST bo Schuberth C3 jest trochę drogi no i co poniektórzy uważają że wcale nie jest taki cichy.

Shoei teraz kosztuje około 1700 zł co też nie jest dla mnie mało.I dla tego mam do Was dwa pytania:

 

1) Czy w tej cenie ewentualnie niewiele drożej miałbym równie cichy kask, ale z blędą przeciw słoneczną, jeśli tak to jaki ?

 

2) SHOEI QWEST jest nowością na ten sezon, który zresztą za parę miesięcy się kończy, więc może warto polatać do końca sezonu w starym kasku, a SHOEI'a QWEST kupić zimą już po sezonie ? Jak myślicie ile może być wtedy tańszy ?

 

dzięki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kazda kombinacja kask + zatyczki 3M wychodzi znacznie taniej i nieporownywalnie ciszej :)

 

mowie serio.

 

- QWEST wcale nie jest taki cichy ...

- powyzej 110 km/h praktycznie NIC nie jest wystarczajaco ciche

- nawet jesli wydaje Ci sie ze jest OK - latajac tysiace kilometrow w samym kasku pewnego dnia polozysz sie spac z permanentnym tinnitusem (pisk/szum w uszach) z powodu nieodwracalnego ubytku sluchu.

 

Zatyczki sa upierdliwe zwlaszcza na poczatku. Pierwsze tygodnie uzywania daja wrazenie rozpierania w uszach - brrr. Potem nie robi sie duzo lepiej ale przestaje sie na to zwracac uwage.

 

Czesc znajomych obsmiewala mnie do momentu pierwszego dluzszego przejazdu. Teraz zakladaja (podobnie jak i ja) zatyczki nawet na bardzo krotkie trasy.

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T...

- powyzej 110 km/h praktycznie NIC nie jest wystarczajaco ciche

- ...

 

 

Jak ten próg wyznaczyłem ciut wyżej :icon_mrgreen:, ale generalnie 100% racji.

Powyżej pewnej szybkości, nie ma cichych kasków. Nawet zatyczki nie tłumią do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ogolnie cos nie halo ze sluchem: żona twierdzi, ze ogladam TV za glosno (a tak po prostu lubie). Za to w kasku predkosci > 80 bez zatyczek staja sie niekomfortowe. > 110 jedyne o czym mysle to "bosz ... jaki łomot".

 

Przejechalem sie raz godzine po autostradzie predkosciami ~180 (bez zatyczek). Zaraz po zejsciu z moto mialem zawroty glowy, w uszach szumialo do konca dnia. Nigdy wiecej.

 

Poziom "glosno" bardzo mocno zalezy od typu motocykla. W mojej Kawie zeby bylo ciszej trzeba jechac albo broda na baku, albo jakbym probowal spojrzec 2km do przodu. Siedzac normalnie struga powietrza z owiewki wali prosto w kask i zaczyna sie dudnienie.

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i żeby nie było, jeżdżąc w stopperach nie głuchniesz kompletnie. Zostają wyciszone tylko szumy i wiatr. A sporo dzięków słyszysz dalej. W aptece kup jakieś podstawowe i sam się przekonaj. Ja osobiscie wole piankowe które się ściska i wkłada do uszu po czym wracają do pierwotnego kształtu i skutecznie wyciszają. Bo są jeszcze takie jak plastelina, których się układa odpowiedni kształt.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieustająco polecam zatyczki Radian, w mojej wersji wstawiłem do środka słuchawki od mp3 i jest nie do pobicia.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastelinowe stanowczo mniej tlumia. Dodatkowo pianka ladnie sie dopasowuje, a plastelina bardzo lubi "odkleic" sie od kanalu i nagle robi sie znacznie glosniej (a wystarczy ziewnac zeby to sie stalo).

 

Co ciekawe plastelina jest niby wielorazowa (ble), a pianki jednorazowe...

 

da sie gdzies te radiany kupic w Polsce?

 

(widze, ze tlumienie maja raczej srednie: 26dB... piankowe 3M maja 36dB)

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieskromnie przyznam że kupowałem w jueseju. Ale na jebaju też można je dostać.

Pewnie że mają ciut gorsze tłumienie, ale - nie są z plasteliny - to jest tężejąca do stany gumowego masa.

A dla mnie WIELKIM plusem jest to ze sobie wsadziłem słuchawki i mam przyjemne z pożytecznym. Poza tym - i to dla mnie też ważne - jak się je równo z uchem zrobi to ściąganie kasku nie wyrywa ich z uszu.

 

Wielorazowość nie jest dla mnie problemem - one są MOJE i można je myć - jak nie ma słuchawek, jak są to ostrożnie.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...