Skocz do zawartości

Kółka na wyciagnikach do ćwiczenia przechyłów


jimi11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dosyc urazowo uczylem sie zejscia na kolano i dopiero teraz pomyslalem ze mozna by zastosowac cos takiego jak w szkolach jazdy maja. Takie kolka na wysiegnikach, ze jak nawet motocykl sie polozy to oprze sie na tych kółkach. Jak to sie nazywa? Gdzies mozna kupic? czy samemu spawac? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Jak to sie nazywa?

 

http://kneedown.org.uk/?page_id=5 tutaj jest taka profesjonalna wersja tego ;-) ale widzialem ze polskie szkoly maja stale przyczepione cos podobnego

Och jak ja bym tak zszedł na kolano to chyba bym "zszedł",albo musiał bym zastosować słynny na forum przeciw skręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The bike is heavily modified with two custom swing arm outriggers with nylon wheels. "

Czyli sami sobie wyspawali. Najpierw czytaj, potem pytaj....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna, ale nie wszystko jest tanie. Juz napisalem w pierwszym poscie ze jak schodzilem to sie wysypalem.

Buber - mi chodzilo o takie cos jak sie w Polsce stosuje, a nie o konkretnie ten przypadek. Widzialem, ze mają cos ala gmole w kształcie V a na koncach kółka, w razie jak przesadzisz z przechylem to opiera sie wlasnie na nich przez co nie kladzie sie moto.

A przede wszystkim, jak sie to nazywa? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Czemu? Nie zrozumialem aluzji ;-)

Bo jak się uczyłem to nie było w polsce takich wynalazków i ludzie bardzo powoli i stopniowo dochodzili do wprawy.Można za pomocą tych kółek przełamać opory psychiczne ale nie nauczysz się poprawnie składać w zakrętach.A to moje "zejście"to nie żeby zaistnieć tylko stary już jestem i nie pozwalam sobie teraz na tyle co kiedyś,w pewnym wieku kości dłużej się zrastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się uczyłem to nie było w polsce takich wynalazków i ludzie bardzo powoli i stopniowo dochodzili do wprawy.

 

Nie bylo tez duzo innych rzeczy, co nie znaczy ze kazdy ma zaczynac wsce i uzywac technologii sprzed lat. Przeczytaj pierwszego posta to sie dowiesz. Nie chodzi o przelamanie bariery psychicznej, bo tej nie mam. Chodzi o nauczenie sie poprawnej techniki, zeby nie konczylo sie to gleba i czemus sluzylo.

 

o takie cos mi chodzilo, tylko ze bardziej wygiete do gory, zeby mozna bylo robic przechyly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nauczenie sie poprawnej techniki, zeby nie konczylo sie to gleba i czemus sluzylo.

Jeśli chcesz się nauczyć techniki a nie zrobić sobie krzywdę jak odczepisz kółka to zabierz się do treningu w należyty sposób - z tego co widzę jesteś z Warszawy więc masz się gdzie doszkolić. A pomijając wszystko inne uczenie się schodzenia na kolano dla samego schodzenia (może żle zrozumiałem) jest wg mnie nieroztropne. Jak już będziesz tak zapierd... , że będzie Ci potrzebne mocniejsze złożenie w zakręcie to może kolanko się przyda... na torze :).

 

pozdrawiam,

E"

Edytowane przez EARL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie wyglada wlasnie tak, ze podczepiaja te kolka.. wiec nie rozumiem co za roznica.

Na tor wybiore sie w przyszlosci, jak narazie nie mam mozliwosci. Glownie chodzi o duze zlozenia przy malej predkosci. Nie ma byc zejsciem dla samego zejscia...

 

"Jeśli chcesz się nauczyć techniki a nie zrobić sobie krzywdę jak odczepisz kółka to zabierz się do treningu w należyty sposób"

 

Te kółka nie pomagają, tylko asekurują.

 

 

 

Wie ktos gdzie sie to mocuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...