Skocz do zawartości

Szumiący łańcuch


harbuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W następnym tygodniu jestem umówiony na wymianę łańcucha i zębatek. Jestem w stanie poczekać, ale ten stary który jest to go trochę naciągnąłem. Wcześniej był luz z 5-7 cm. Podciągnołem ok 3 cm. Przy wcześniejszym luzie to jak wrzucałem 1 bieg to aż podskakiwał i podczas jazdy bardzo dzwoniło. Teraz jest w porządku, ale podczas jazdy lub pchania słyszę taki szum. Dziwnie to mi opisać ale wygląda to jak szum łożyska w samochodzie. Szu, szu, szu. Trochę głupie to szu, ale tak jak koło się kręci tak i szumi. Na przemian. Popuściłem łańcuch i jest dobrze. Naciągnąłem i nowu kupa. Koło ustawiłem weddług kali na wahaczu, dodatkowo mieżyłem miarą, bo może coś przekosiło.

To jest nowy nabytek i już się obawiam czy to nie jest jakaś mina?

Wrócę jeszce do uszczelek z wcześniejszego tematu. Chętnie je wymienię, nie chodzi tu o parę zł, lecz gdzie je kupię? U mnie na pipiduwku takiego sklepu nie ma. Teraz będzie Streetfighter Festival to może coś się dowiem, lub wykręcę. hi. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki hałas wskazuje na rozciągnięty łańcuch.Wymień go i będzie po problemie.Łańcuch nie rozciąga się równomiernie,są miejsca gdzie jest bardziej rozciągnięty i miejsca gdzie mniej.Przez to powstaje ten hałas.Polecam przy wymianie napędu w Marudzie zakupić przednią zębatkę 16 zębową zamiast 15.Tylna bez zmian.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . Jako że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie (nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale nic o powitaniach nie znalazłem ) Tymczasowo możesz jeszcze przesmarować łańcuch świeżą porcją smaru do łańcuchów , powinno nieco ucichnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Rolki w łańcuchu mają dość, sprawdź, czy łańcuch odchodzi od tylnej zębatki, jak go naciągniesz ręką.

Tak czy owak, zmień cały zestaw, jedyne wyjście. Smarowanie nic tu już nie da.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robiłeś tego to nie wiesz co to daje.Ten zabieg jest przetestowany i zdaje egzamin.Polecam

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to łańcuch ale jak mocno naszpanowałeś to mogło się odezwać łożysko na wałku zdawczym lub łozysko w tylnym kole.

Jak wymienisz zestaw napędowy to wtedy wyjdzie szydło z worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam, mam problem z łańcuchem. Dzisiaj jako, że pogoda sprzyjała postanowiłem się przelecieć po mieście. W trakcie zacząłem słyszeć tak jakby " szumiący" metaliczny dźwięk z okolic łańcucha i zębatki zdawczej. Łańcuch nowy od DID-a 520xv3 (przejechane około 100km bo był zmieniany w zimę), nasmarowany, naciągnięty z luzem 3cm pod obciążeniem, zębatki nowe sunstara. Pojawia sie on przy około 50km/h i jest słyszalny do około 80km/h.  Dzień przed tym myłem motocykl i podczas powrotu nie było żadnych objawów.

Uprzedzając nie był to szum wiatru.

Moto: Kawasaki Gpz 500s z 1994r

Edid: Jakieś porady ewentualne można podać jeśli ktoś ma pomysł

Edytowane przez Zagiel4u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...