Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

chiciałbym sie dowiedziec jak wypadają na tle innych marek kaski Shoei'a?

 

teraz kiedy kurs euro poszedł w góre, za podstawowy model kasku shoei xr1000 trzeba zapłacić prawie 2tyś zł, czy przeklada się to w jakość wykonania i wygode użytkowania?

 

tak naprawde nie mam jakiego kolwiek porównania kasków poza tornado na kursie i tym co teraz używam czyli LS2 a zamierzam kupić cos innego. a mam dylemat miedzy nolanem n84 a shoei xr100 wiem ze tu roznica w cenie jest kolosalna ale czy to sie przeklada na komfort i bezpieczenstwo jazdy

 

wiem ze kupujac shoei mamy kask z wysokiej połki ale jak wyglada na tle innych w podobnej cenie? np schubert, arai, suomy czyli marki wysokich lotów.

 

chcialbym głownie zobaczyc opinie osob ktorzy uzywali kaskow ze sredniej półki np. caberg v2 407, nolan n84 albo agv gp pro

 

 

mam na mysli tylko kaski integralne poniewaz wiem ze jesli dobry szczekowiec to tylko multitec ;)

 

temat zakladam w tym dziale (a jeśli mod uważa że pomyliłem dział to sorry ;) ) poniewaz niechce czytac opini tylko o kaskach shoei, a chcialbym dowiedziec czy cena tych kaskow czyli prawie 2 tys zł za podstawowy model ma sie adekwatnie do ich jakosci

 

czy moze placimy tylko za samą marke?

 

czesto cena kasku shoei to prawie 50% ceny motocykla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak? świetny dowcip

 

natomiast ja w takim emaliowanym z olkusza na moim gixerze którego mam na plakacie :bigrazz:

 

a tak na powaznie to nie róbcie offtopu

 

zalozylem temat zeby sie czegos dowiedzec ;)

Edytowane przez Szynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Shoei nigdy nei jezdzilem, przymierzalem, potem zalozylem HJC, HJC lepiej mi lezal na glowie a i cena byla bardziej dla mnie do przelkniecia i wybralem HJC. Tyle z mojej strony,

Shoei to chyba troszke przereklamowana firma... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 Shoei, 1 Nolan i 1 Grex.

Zdecydowanie polecam Shoei - najlepiej leży, najlepiej wytłumiony, najlepiej wykonany.

Najlepszy jakościowo. Tutaj cena na pewno przekłada się na bezpieczeństwo.

Na pewno tani (oszczędność!!!) chiński kubeł nie jest wart mojego zdrowia.

Obyś nigdy nim nie walnął w asfalt, a jeśli już, to niech kask pójdzie w drzazgi a czaszka zostanie cała.

"Beer is proof God loves us and want us to be happy" Benjamin Franklin biggrin.gif.pagespeed.ce.PPA3O6zL_D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam shoei raid. Wszystkie przypadłości jak u yubego. Dodatkowo nie wiedzieć czemu po dłuższej jeździe napieprza mnie łeb tak że muszę się zatrzymać i ściągnąć na chwile garnek z głowy mimo, że niby nie jest za ciasny. Jakość to poezja. Szybka bez pinlocka cały czas paruje. Ogólnie to jeżeli nie straszna ci głośność kasku to polecam hjc hq-1 - ma lepsza areodynamikę od shoeia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, opowiem o Xr-1000.

A więc kupiłem kask w tamtym sezonie, więc trochę w nim polatałem, nie będę słodził i ogólnie tylko napiszę jak jest naprawdę.

Kask ma bardzo dobrą wentylację i dobrego pinlocka. I na tym koniec rewelacji.

Kask jest płytki, czasem pod brudek wypada, nie jest w cale cichy, ponieważ z przelotową 180 i powyżej jest głośno, ale można dokupić kołnierz wyciszający, jeżeli chodzi a aerodynamikę to także jest średnia, czasem kask wpada w takie turbulencje że z głowy robi mi się shimmy. I bardzo drogie akcesoria.

Jeżeli będę zmieniał to na pewno na Arai.

A kto powiedział że kask wyścigowy ma być cichy?Tutaj liczy się głównie wentylacja, wyciszenie to domena turystycznych modeli. A jak chcesz cichy kask to kup Schubertha i będziesz wyglądał jak kosmonauta :P

Co do płytkości Xr1000 to prawda-dlatego czekam z wymiana mojego Xr800 na nowy model-moze tam poprawia ten feler. Nie potrafilbym jezdzic z broda na wierzchu :P

Arai to bardzo slabo dostepna firma na naszym rynku,ale to wedlug mnie jedyna firma oprocz Shoei warta uwagi.

Shoei to chyba troszke przereklamowana firma... ?

Chyba nie za bardzo wiesz o czym mówisz...

Na pewno pod względem wykonania jest to najwyższa półka. Ja swojego mam bodajże 5 sezonów, z jakieś 60 tys km w tym czasie zrobiłem i trzy gleby zaliczyłem. Kask z zewnatrz ma trochę rysek, bo lubi niestety spadać(to jego największa wada ;) ). Natomiast w środku wygląda jak nowy! Nawet się nic nie zmechaciło,nie mówiąc o jakichś przetarciach czy przedarciach. Kumple pokupowali Cabergi czy Airohy i po roku użytkowania srodek podarty był. Tutaj widać różnicę w jakości! Druga sprawa to szybka, pierwsza wytrzymała cztery sezony, poźniej wymieniłem bo już nie było nic widac. Ostatnio rozmawiałem z gościem, któremu pekła szybka przy upadku kasku Suomy z motocykla-chyba z gównolitu te szybki w Suomy robia! A wcale tansza nie jest-kosztuje prawie 200 zlotych. Zreszta jakosc kaskow Suomy i Shoei to dwa rozne swiaty, a cena podobnie wysoka. Co do HJC, ostatnio bylem w sklepie gdzie sprzedawali te wynalazki. Sprzedawca sam przyznal,ze zmienic Shoei na HJC to jak skoczyc w przepasc. Niby te kaski sa ladne i fajnie wygladaja. Ale jak za dwa czy trzy lata beda wygladac to nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do XR-1000, kumpel ma i moge powiedzieć, że w porównaniu do mojego Arai RX-7 wymiana wizjera jest jak z bajki :lalag:

 

Co do turbulencji i aeordynamiki powiadam Wam, że mój Corsair jest po prostu doskonały. Wydaje mi się, że chyba nic lepszego kupić nie można :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chcialbym głownie zobaczyc opinie osob ktorzy uzywali kaskow ze sredniej półki np. caberg v2 407, nolan n84 albo agv gp pro

mam na mysli tylko kaski integralne poniewaz wiem ze jesli dobry szczekowiec to tylko multitec ;)

 

....

No właśnie ...multitec

Miałam w ubiegłym roku . nabyłam za 1550 zł. Kask dobrze wykonany , mechanizm otwoerania szczeki ok

Niestety po 40 min z zegarkiem w reku ból głowy nie do zniesienia!!!

Kask dopasowany dobrze, ale nie na moją głowę!:)

Nastepny to był AGV . Kupiłam dopiero po 40 min chodzenia w nim po sklepie. Nie narzekam!

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wcześniej jeździłam w mds-ie(przez jakieś 2 miesiące) i od razu zamieniłam na Shoei'a xr-1000 po prostu poezja..nie ma co tego porównywać.Jestem strasznie zadowolona z Shoei'a-jak dla mnie jest cichy i pasuje idealnie na moją łepetynę.Wentylacja kosa,pinlock też.Myślę,że warty tych pieniędzy.I tak jak Yuby,o ile w ogóle będę zmieniać Shoei'a to tylko i wyłącznie na Arai'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że kask wyścigowy ma być cichy?Tutaj liczy się głównie wentylacja, wyciszenie to domena turystycznych modeli. A jak chcesz cichy kask to kup Schubertha i będziesz wyglądał jak kosmonauta :P

On pisał o XR-1000. Torowy jest Shoei X-Spirit, a nie XR-1000. XR to normalny kask na drogę, a nie na tor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On pisał o XR-1000. Torowy jest Shoei X-Spirit, a nie XR-1000. XR to normalny kask na drogę, a nie na tor

Moze zle sie wyrazilem. XR 1000 to jednak kask sportowy. Bardziej turystyczne sa Raid i Multitec. I o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XR-1000, to juz druga moja sztuka (pierwszy sprzedalem po wypadku i jak po ponad roku spotkalem kolesia co go odemnie wzial to wypowiadal sie w samych superlatywach). Wczesniej mialem AGV XR-2 (stary model, potem chyba zastapiony przez GP Pro i jakosciowo to byla masakra). Z dodatkowego wyposazenia dolozylem sobie nosek i podbrodek, bo w zimne dni troche wialo. Generalnie z kasku jestem bardzo zadowolony - niska masa duza wygoda, i w predkosciach ktore osiagam nie za glosny (jak jade w dlugie trasy stosuje zatyczki do uszu i jest bajka). Pinlock dziala swietnie, choc przyznaje ze na jednej z szyb podczas kilkudniowej jazdy w deszczu lekko sie rozszczelnil i woda wlazla pomiedzy szybe a pinlocka, no ale coz widocznie piny sie przekrecily. Co do bolu glowy to rzeczywiscie czasami po przejechaniu 300-400 km ciurkiem w zimne dni zdarza sie ze zacvzyna mnie bolec glowa, zauwazylem ze pomaga wtedy przymkniecie wentylacji.

Mysle ze jak bede zmienial kask to zdecyduje sie na Multitec'a, bo jednak w jezdzie turystycznej bedzie znacznie wygodniejszy, ale to napewno nie w tym sezonie.

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie będę wkładał kija w mrowisko. Ja jeżdżę w Suomy Extreme. Po ponad trzech latach użytkowania w moim Suomy nic się nie zepsuło, nie odpadło i nie odkleiło. Kask spadał mi kilka razy z motocykla i żadna szybka mi nie pękła (mimo zadrapań). Nie wiem więc zajc o jakich dwóch światach jakości wykonania piszesz. Kask ma świetną aerodynamikę a wnętrze wyścielane Alcantarą jest dla mnie najprzyjemniejsze na rynku. Nie będę nikomu udowadniał, że poza Shoei istnieją inne świetne kaski bo mi to wisi. Nich każdy śmiga w czym chce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...