Skocz do zawartości

Suzuki GSX-R 750 1991r.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Żeby go zapalić (zaczeło to sie dziać pod koniec tamtego sezonu, ale na początku tego był zrobiony pełen sewis) musze kręcić coś od 2 do 5 minut niekiedy odpali po 5 sekundach ,ale jak zauważyłem że kręce go dłużej i pomyślałem że go zalało i nie ma iskry odkręcam świece a one nie są nawet mokre nie czuć od nich benzyną. Jak silnik już odpali i się rozgrzeje

dodam mu gazu tak na 5-6 tyś. obr. to zawiesza się na 3 tyś. i po jakiś 10 sekundach wróci do obrotów biegu jałowego ale i te obroty też są za duże czasami 2 tysiące niekiedy 1,5 tys. a jak zejdzie ponirzej 1,5 to gaśnie.

Sam już niewiem czy on łapie gdzieś lewe powietrze, jak to sprawdzić??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i on jest po pełnym przeglądzie? przegląd to jest do zrobienia- poprawienia.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żeby go zapalić (zaczeło to sie dziać pod koniec tamtego sezonu, ale na początku tego był zrobiony pełen sewis) musze kręcić coś od 2 do 5 minut niekiedy odpali po 5 sekundach ,ale jak zauważyłem że kręce go dłużej i pomyślałem że go zalało i nie ma iskry odkręcam świece a one nie są nawet mokre nie czuć od nich benzyną. Jak silnik już odpali i się rozgrzeje

dodam mu gazu tak na 5-6 tyś. obr. to zawiesza się na 3 tyś. i po jakiś 10 sekundach wróci do obrotów biegu jałowego ale i te obroty też są za duże czasami 2 tysiące niekiedy 1,5 tys. a jak zejdzie ponirzej 1,5 to gaśnie.

Sam już niewiem czy on łapie gdzieś lewe powietrze, jak to sprawdzić??

 

Opisz ten pełen serwis po kolei co było robione?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostały wymienione wszystkie płyny , filtry, regulacja luzu zaworowego no i gaźniki (czyszczenie, sprawdzenie poziomu paliwa, synchro)

może jest gdzieś jakaś nieszczelność na krućcach ssących i gaźniki złapały jakieś syfy???

Edytowane przez lukaszbiernacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciśnieniem jest chyba dobrze (ok.1,5 roku temu było sprawdzane i żaden gar nie mniał mniej niż 9 )bo podczas jazdy niema problemu (nawet tuż po odpaleniu) a w serwisówce wyczytałem że może być zapchana ta rurka (chyba miedziana) co wystaje z każdego gażnika lub dysza startowa napiasne też było o fałszywym powietrzu że może się dostawać po przes oringi które są między króćcem a głowicą (króćce przed montażem gaziorów oglądałem i nie są popękane), lewe też może sie dostawać przez uszczelke pokrywy pływaka lub też przez te zaślepki od tych rurek do których podpina się wakuometry.

Edytowane przez lukaszbiernacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciśnieniem jest chyba dobrze (ok.1,5 roku temu było sprawdzane i żaden gar nie mniał mniej niż 9 )

no dobra ale sam mówiłes ze jak robiles reg zaworów to niektóre były podparte- to jest powód aby sprawdzic cisnienie sprezania

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zgodze się z tobą bo tak mówiłem przed regulacją luzu zaworowego motocykl miał się problem rozpędzić powyżej 190 a do 220 to nechciał nawet dojść teraz po reg. nie ma problemu rozpędzić się do pręd. max. dzisiaj zdjełem gaźniki mam zamiar wymienić wszystki o-ringi; okazało sieże są popękane te zaślepki od rurek do których podłącza sie wężyki wakuometrów; sprawdzałem też krućce ale żaden nie ma pęknięć; też tak z ciekawości zatykałem kolejno każdy kruciec ręką(gaźniki zdjęte) i kręciłem rozrusznikiem, jak się kręci to nie omało ręke wessie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie mianowicie: podczas uruchomiania zimnego silnika wyciąga się ssanie ,i chcę sie dowiedzieć czy silnik ciągnie najpierw paliwo z układu wolnych obrotów a potem z układu ssania czy odwrotnie?????

Edytowane przez lukaszbiernacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...