Skocz do zawartości

Problem z kaskiem powyzej 180kmh


karolek850
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takich prędkościach mam podobny problem. Majtki robią się za małe.

to maly ci sie powieksza a nie majtki maleja

tak jest przy predkosciach powyzej

wymyslili to Dunczycy jako odpowiedz na szwedzka pompke

 

 

a ja mam pytanie powaznie ;)

latacie w okularach? bo ja niestety musze a ciezko dopasowac taki kask zeby bylo dobrze dopasowany a jednoczesnie okluary sie miescily pod nim i nie lamaly (polamalem jedne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje się wybrać w 500km traskę ... ale tak na twardo!

Pozwolicie , zę sie wypowiem za Kuraka, się wybrał w traskę do Czestochowy , trzymaliśmy przelotową 160-180 i Kurczak żyje, i ma się dobrze a jechał tą swoją czarną paskudą zwaną też niekiedy FZ6, też nie rozumiem ludzi którzy wystrzegają sie owiewki a latają z prędkościami większymi niż te do których na nakedach łbów nie urywa, ale widocznie własnie to musi coniektórym sprawiać fun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to maly ci sie powieksza a nie majtki maleja

tak jest przy predkosciach powyzej

wymyslili to Dunczycy jako odpowiedz na szwedzka pompke

a ja mam pytanie powaznie ;)

latacie w okularach? bo ja niestety musze a ciezko dopasowac taki kask zeby bylo dobrze dopasowany a jednoczesnie okluary sie miescily pod nim i nie lamaly (polamalem jedne)

 

W majtkach przybywa mi z tyłu a nie z przodu :]

 

Chyba bardziej opłaca się dobierać okulary niż kask. Chyba, że chodzi o korekcyjne.

Okularów poszukaj w sklepach wędkarskich, najłatwiej znaleźć takie z miękkiego plastiku, z płaskimi uszami, który się pod kaskiem ułoży. Wędkarze mają gdzieś modę więc znajdziesz raczej modele praktyczne niż ładne. Tylko unikaj polaryzacyjnych - dają tęczę na szybce. Ładne to ale rozprasza.

Edytowane przez shuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i co mnie najbardziej zdziwilo to jest to ze przy predkosci ok 170-180kmh pęd wiatru dociska kask do ust i nosa :eek:

 

Łoojezu też masz problem. Mi zrywa kask z głowy już przy 110km i powiewa z tyłu trzymając się na pasku.

 

 

latacie w okularach? bo ja niestety musze a ciezko dopasowac taki kask zeby bylo dobrze dopasowany a jednoczesnie okluary sie miescily pod nim i nie lamaly (polamalem jedne)

 

W otwartych kaskach nie ma z tym żadnego problemu. Ja jeżdżę w przeciwsłonecznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam kask hjc cs r1 rozmiaru XL

 

jest dopasowany do glowy w sam raz, kask mam miesiac i od nowosci pasowal idealnie, nie uciskam mocno tylko rownomiernie przylegał do całej glowy.

 

co mnie zdziwiło to ostatnio po raz pierwszy przekroczylem predkosc 150kmh w mojej karierze motocyklisty na suzi sv650n

 

i co mnie najbardziej zdziwilo to jest to ze przy predkosci ok 170-180kmh pęd wiatru dociska kask do ust i nosa :eek:

tak normalnie jak stoje w miejscu to miedzy "szczęką" kasku, czyli te miejsce ktore jest pod szybką, przed ustami i nosem to tam jest przerwa ok. 3-4 cm a gdu jade moim moto a jest to naked to przy predkosci ok. 170kmh ta "szczęka" kasku dociska do ust i nosa, na dłuższą mete jest to strasznie nie wygodne :icon_evil:

 

czy to aby jest normalne? moze mam jakaś dziwna głowe jej kształt albo moze kask jest o rozmiar za duzy ale przeciez on mi pasuje jak ulał, i jest strasznie wygodny :D

Ubieraj pod kask kominiarkę i zamykaj wentylację,może to coś ci pomoże,a jak nie to kup owiewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepszy patent by ci nos sie nie wciskal w szybke, to zahamuj, odstaw kask na tylne siedzenie pod siateczke, zaloz okularki typu 'matrix' i popierd*** 2 paczki i wiecej. Sprawdzony patent.

Widzialem goscia w necie co blackbirda tak rozpedzal do 300 km/h. Koles wiedzial co robi. Przy 300 sie sprawdza, przy 200 bedziesz czul cieply wiaterek.

 

Przy tej predkosci kask ci w ogole do niczego sie nie przyda. I tak z taka predkoscia jedziesz poza miastem i gliny cie nie dorwa. Tylko wiesz, jezdzij tam gdzie nie ma lasu, malo samochodow, szeroka, oswietlona droga z widocznym poboczem. Sa takie ekstra-przelotowki malo uczeszczane. Lepsze od autostrady bo ruch zerowy.

 

Za brak kasku kasuja cos takiego jak za brak pasow. 50 czy 100. Nikt cie zreszta nie zlapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...