Skocz do zawartości

"Hammerite na metal i już!"


Boa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić Szczura, czyli ratbike'a :buttrock:

 

Wcześniej było mi żal, bo co prawda oryginalny lakier nie był za bardzo klimatyczny a stare skrzydło Hondy nic a nic nie nawiązywało stylem, ale sobie tłumaczyłem, że co oryginalny lakier, to oryginalny, jednak teraz jak już tak czy siak ma być pomalowane, to pomyślałem, sobie, że zedrzemy obecną powłokę i od ręki pędzlem walniemy Hammerite'm, ale jak poczytałem troszkę opinii na innych portalach, to chyba sobie to gówno daruję...

Co byście poradzili? Chcę dać czarny mat, ale tak nawet dość grubo, co by było widać fakturę po pędzlu itp... muszę kłaść jakiś podkład?

Czy faktycznie położyć Hammerite i w razie pojawiania się jakichś ognisk po prostu w danym miejscu i jego obrębie zjechać druciakiem farbę i na nowo H nałożyć?

Przecież nie musi być pięknie, baaa nawet o to chodzi aby było penersko brzydko :buttrock:

A na zbiorniku, tam gdzie ludzie dają tankpady, walnę sobie od ręki (przy pomocy szablonu) czachę Punishera :D :D :D

 

Co Wy na to?

 

Malować Hammeritem, czy coś innego kupić?

 

Nie ukrywam, że zależy mi na czasie, tak więc fajnie jak byście dali w miarę szybko znać ;)

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Hammerite to możesz wykorzystać też Chlorokauczuk ewentualnie płynne tworzywo sztuczne ( do kupienia w obi )

 

- tylko się nie śmiać... znajoma mi osoba pomalowała swojego malucha niebieskim chlorokauczukiem za pomocą wałka, tak wałka do malowania ścian, do dziś rdza trzyma się od maluszka z daleka, wystarczy zmatowić lakier i pędzel w dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... znajomy polecił mi nie zdzierać obecnego dobrego lakieru, który będzie ponoć doskonałym podkładem, tylko go lekko zmatowić i heyah :D

 

Golas, mógł byś coś więcej napisać o tym płynnym tworzywie sztucznym?

Co to dokładnie jest, nadaje się to na motocykl, który bądź co bądź jest prawie stale wystawiony na działanie warunków atmosferycznych...

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pięknie to tylko w reklamie. Była taka o malowaniu motocykla po zalaniu go wodą (pewnie morską). Ta farba jest bardzo dobra, ale przeczytaj to co napisano na puszce. A napisano że należy pokrywać powierzchnie po usunięciu luźnej rdzy. Sztuka polega na tym że wiąże się chemicznie z rdzą. Czyli może służyć jako podkład. Tyle teoria. w praktyce jast jak zwykle inaczej. Miałem problem z pokryciem tej farby. Niektóre lakiery ważą sie na niej. O ile ramę od biedy może dało by się zrobić, o tyle błotniki czy zbiornik paliwa nie ma prawa wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomalowane. Wybrałem inną farbę, miała w opisie napisane, że jest przeznaczona m.in. do "odnawiania powłok na maszynach rolniczych" :buttrock:

 

:D

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomalowane. Wybrałem inną farbę, miała w opisie napisane, że jest przeznaczona m.in. do "odnawiania powłok na maszynach rolniczych" :buttrock:

 

:D

 

 

Esencja agro-tóningó. :biggrin: A fotki? Poka, poka... :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim, zdziwił byś się... dziś spotkałem gościa który bacznie zaczął się przyglądać mojej maszynce a jak się rozgadaliśmy, to się okazało, że pracuje w jednej poznańskiej firmie która zajmuje się tuningiem motocykli i pracuje na etacie lakiernika i...

 

 

...no i mnie kurde zagiął, bo myślałem, że pojedzie po mnie jak po łysej... a tu się okazało, że sprzęt strasznie przypadł mu do gustu, bo mówi, że mało kto jest na tyle "odważny" żeby pojechać pędzlem po maszynce a do tego aby grało to stylistycznie z całością... nie powiem- urosłem kilka cm :D

Poprosił mnie abym wpadł do ich warsztatu, co by jego kolesiom pokazać sprzęta :)

 

Poza tym, co najważniejsze... bardzo mi się podoba, znacznie bardziej aniżeli w oryginalnym czarnym połysku :P

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Honda będzie w kolorze Bizona.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam autorenolak w czarnym macie nakładany wałkiem

zastosowane na aucie - efekt naprawdę gicio

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, dzięki za radę. Jeśli obecna powłoka nie zda egzaminu, to przelecę autorenolakiem :buttrock:

 

A foteki maybe jutro strzelę :P

 

Z wczorajszej szybkiej sesji: http://img12.imageshack.us/my.php?image=img0476mhe.jpg :P

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji nietypowych malowań....

Bardzo ciekawy efekt otrzymuję się malując pistoletem z bardzo duża dysza, chlorokauczykiem lub inną farba na bazie gumy, wychodzi wtedy taki baranek ;]

Średnicę dyszy należy dobierając eksperymentalnie, ew samemu rozwiercić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...