Skocz do zawartości

Bandit 600-650 / Fazer 600 FZ6 / Hornet CB600 / SV 650 / CBF 600


Rekomendowane odpowiedzi

czesc

Mam prosbe o opinie na temat tych trzech motorkow.Chodzi mi raczej o modele z silnikami 600ccm ale kto wie moze hornet 900 i pozostale wieksze sa madrzejszym wyborem...

 

Prosze o kazdy komentarz na temat tych modeli pozytywny badz negatywny. Jezeli moga to niech sie tez wypowiedza ich uzytkownicy.

 

Ktora maszynka Waszym zdaniem jest bardziej ok, a ktora nie.

Jakie sa Wasze doswiadczenia.

 

pozdrawiam Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z trzech wspomnianych na pewno na trzecim będzie b6 - zdecydowanie najsłabszy silnik, wygląd IMO bardzo fajny, ale nic poza tym. Hornet dla mnie jest maławy (mam 188 cm) a Fazer w sam raz. Zarówno silnik Horneta jak i Fazera mają rodowód sportowy, b6 nie ma (przynajmniej nic o tym nie wiem ;) ).

Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Hornetem lub Fazerem, z tych dwóch bardzie podoba mi się Yamaha i jest do tego tańsza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czego oczekujesz od motocykla, ale... przerabiałem podobny temat niedawno, przekopałem forum (nie tylko to...), sporo prasy, pogadałem ze znajomymi i wyszło mi, że Fazer rulez :twisted:

Sądzę, że każdy ze wspomnianych przez Ciebie sprzętów jest dobrym wyborem, ale Fazer is a bike with a twist, jeśli wiesz, co chcę powiedzieć - dodam, że mówię o nowym modelu, którego miałem okazję wypróbować. Co nie znaczy, że stary jest zły 8)

Fazer jest wszechstronny, ale pozwoli Ci też poszaleć (do pewnego stopnia oczywiście, to nie R6). Dość gładko wygrywa w większości porównań.

Aha - wszystko co napisalem dotyczy 600.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam motocykla dla siebie i z tej trójki zdecydowanie wybrałbym Fazera. Jest chyba najlepiej skrojony z tej trójki. O słabych stronach nie słyszałem. Fazer ma dłuższe przebiegi międzyserwisowe od Bandita co obniża koszty użytkowania i na pewno bardziej pasuje do turystyki niż Hornet ze swym wysoko poprowadzonym wydechem. Na 99% w następnym sezonie będę śmigać Fazerem. crazy_chis co do silnika Bandita to pochodzi on chyba ze starego gixxera. sebag73 zajrzyj na stronę www.scigacz.pl Tam znajdziesz trochę testów wymienionych motocykli.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu miałem taki sam problem. Byłem "zakochany" w wyglądzie Horneta, jednak kupiłem Fazera. Przemawiają za tym:

-owiewka

-reflektory-dobrze oświetlają w nocy

-dłuższe przęglądy międzyserwisowe

-tańsze części

-tańsze przeglądy

-bezawaryjność

-mało wad

-niskie spalanie

-niższa cena zakupu

Fazer to dobry turystyk, o osiągach słabego ścigacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam link do krótkiego opisu moich wrażeń z przejażdżki najnowszym Banditem 650. W porównaniu z konkurencją, cenowo plasuje się chyba dosyć korzystnie.

 

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...ight=bandit+650

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

polecam fazerka 8) - bandziora bije osiągami, a horneta komfortem podróżowania

no i chyba jest najekonomiczniejszy z tej trójki :P

sam mam fazera od niedawna i ani przez chwile nie żałowałem tego wyboru :P

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Brat ma fazera a ponieważ często razem śmigamy to mogę ci powiedzieć ze nie będziesz żałował,osiągi naprawde spoko(z gazu idzie na gume),spalanie niskie,bezawaryjny,super łatwo sie prowadzi no i ten hamulec!!Nie miałem kontaktu z hornetem ale o bandicie moge powiedziec ze ma ładny dźwięk,jest też dość ważna kwestia utraty wartości na fazerku stracisz najmniej.Polecam i pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

też miałem kiedyś dylemat Fazer czy Bandit i wybrałem Bandit'a. Wydaje mi się iż powinieneś polatać 3 modelami. Zobaczyć co Ci bardziej odpowiada, pozycja, płynność oddawania mocy, komfort w dłuższej trasie, itd.. Bandit jest produkowany w dwóch wersjach (bez i z owiewkami). Suzuki ma opinie grzechotnika (grzechocze klekocze ale JEŹDZI :) ).

Kolejna sprawa czy zamierzasz zakupić motocykl nowy czy używany?? Pod tym kątem również patrz na jazdach testowych.

Zapewne każdy ma swoje zdanie i co post to inne odczucia, kończąc jakie moto nie kupisz (z wymienionych modeli ) będziesz zadowolony.

 

pozdro

jerry

 

=============

GSF 600S BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Fazerka a dokladnie FZ6 S w tym roku smignalem we dwie osoby do Chorwacji. W ciagu jednego dnia przejechalem 1500 km z przerwami na tankowanie i jedzonko. Ani ja , ani moj plecaczek nie nazekalismy natrudy podrozy.

BTW moj jest do sprzedania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem fazerki od roku(pażdziernik 2005). Myślę że lepiej wybrać nie mogłem. Sprawdza się w każdych warunkach. Po założeniu podwyższonej szyby jeździ sie super nawet w dłuższe trasy. W zeszłym miesiącu byliśmy z moją połówka na Słowacji. Super osiągi i pali naprawdę mało. Zrobiłem do tej pory 11000km i nie mam powodów do narzekania. Jedyne nad czym się zastanawiam to jak tu upiększyć jescze bardziej moje cudo.

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko fazerka. W tym miesiącu moja skończła rok. Nakręciłem 12000km. Częściej jeżdżę z pasażerką niż sam. Moja toważyszka ma co prawda 162cm wzrostu ale nie narzeka, jednarazowo zrobiliśmy 600km. Wolno jeździć to sie tym nie da. Jak założysz wyższą szybę, to juz całkiem luksus(z wyposażenia yamahy). W trasie przy wyprzedzaniu nie redukuję z 6 bo po co :) .W trasie bez oszczędzania przy prędkościach rzędu 160kn/h jadąc w dwoje spalił 5.6L na 100km. Co do tego że cos pokazuje dopiero w zakresie 7000obrotów i wyżej to bym polemizował, kiedyś się zamyśliłem i niechcącym puściłem sprzęgło tak od razu z wciśniętą jedynką przy około 3500obrotów, poszedł na koło wśrodku miasta spod świateł, ale ludzie mieli miny. Z gazu na koło też idzie bez problemu. To naprawdę super sprzęt. Pare razy musiałem przetewstować chamulce w trybie awaryjnym są bez zarzutu(wciąż żyje). Ogólnie jestem BARDZO zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sv 2003r moj kolega ma Fazerka 2000r w sezonie jeździmy razem bardzo czesto, przynajmiej kika razy w tygodniu czasami zamieniamy sie motocyklami wiec znam bardzo dobrze oba motocykle. Osiągi są porównywalne, fazer przeważa w prędkości max. Silnik fazera pracuje bardzo miekko, tak jakos gładko ;) ogólnie bardzo przyjemnie jest dosyc elastyczny ale fakt ze przy wyzszych obrotach dopiero zaczyna sie prawdziwa jazda. Moja V-ka ciagnie bardzo ładnie od ok 4 tyś, super jazda jest w przedziale 7-9 tys obr. max moment przypada na ok 7200 obr i to czuc. Cenie ten silniczek za cudowny dzwiek, elastycznosc i za to ze zacheca do głupkowania :P Obydwa motorki bez problemu ida na gume. Spalanie podobne. Zawieszenia i hamulce bardzo podobne. W Sv przy mojej wadze 95 kg za miekki przód!

Na koniec to co najbardziej różni oba motocykle to pozycja za sterami i pozyc pasażera. Fazer jest bardziej turystyczny, Sv bardziej spotrowy. Do miasta nadaja sie obydwa, do turystyki plus dla fazera, do pośmigania po torze plus dla Sv takie jest moje zdanie :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...