Skocz do zawartości

Bandit 600-650 / Fazer 600 FZ6 / Hornet CB600 / SV 650 / CBF 600


Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz cos do jazdy na przednim kole' date=' to wez SV - ma lepsze (4tloki) zaciski i (chyba) wieksze tarcze.....[/quote']

 

Fazer ma hamulce z R6, więcej pisać nie trzeba :buttrock:

poza tym nie sugeruj się wypowiedziami w stylu ,że FZS musi być ostro kręcony bo "doły" ma słabe. Na pewno słabsze od twina ale przy 95KM mocy maksymalnej i tak w zupełności wystarczą. Redukcje przy wyprzedzaniu na trasie? Hahaha, nigdy nie redukuję !!!

Silnik miodzio, hamulce też*, chłopie bierz Yamahę bo jest wizualnie większa a przy Twoim wzroście (ja mam 188cm) w zupełności pasuje. Motocykl jest ogólnie super i sprawia dużo frajdy, mój następny to też będzie Fazer ale nowszy.

Acha, zgadzam się z tym, że nie będziesz w stanie jeździć mniej jak 100 km/h - MISSION IMPOSSIBLE !!!

Co do kanapy, to Fazer jest zajebisty dla kierowcy i pasażera, nie sprawdzałem SV ale wydaje mi się z ułożenia i jej profilu, że plecaczek ma ciężkie życie - co innego kierowca.

 

(*) miałem w lipcu wypadek, ostre hamowanie z ponad 160 km/h (stoppie) i skończyło się na jednym siniaku po glebie, hamulce spisały się bosko, hehe Sumitomo okej obej :P:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ze tak pozno odpowiadam ale bylem przyduszony przez promotora :buttrock: ale juz rozdzial pracy mgr oddany wiec mam teraz sporo czasu :P. przeczytalem Wasze uwagi ale nadal nie jestem zdecydowany. Chcialem sie juz zdecydowac w pazdzierniku ale na razie odpuszczam. Od stycznia bede sie zastanawiam. mam dwa miesiace na przebadanie jednego i drugiego modelu (moze w 2005 roku cos sie zmieni?! - ale wtedy zapytam Was po raz kolejny o rade).

 

najlepiej byloby sie przejechac i jednym i drugim i tak tez uczynie. do tego celu zakupilem sobie klasyka awo 425 t (wtajemniczeni wiedza co to za sprzet). modle sie tylko o dobra pogode... podszkole sie w jezdzie a pozniej wyprobuje i fazera i svke.

 

ps Najwazniejsze ze fundusze mam juz uszykowane i czekaja....

ps mam nadzieje ze siwat motocykli wyjdzie na przeciw oczekiwaniom i porowna wkoncu svke z fazerem w testach. moze jakas petycja? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeśli chodzi o nowy model sv'a to chyba będą to tylko zmiany stylistyczne: czarna rama, czarne felgi, szczątkowa owiewka w gołym sv i chyba nowy wahacz: http://www.suzukicycles.com/Products/SV650...es/Default.aspx

Yamaha chyba nic nie zmieniła w fazerze 2005

jeśli chodzi o osiągi, to zostawiam to fachowcom :mrgreen:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z hamowni moim Fazerkiem 600 i jestem naprawde zaskoczony

Moc na kole to 96 KM

Moment 62,5 Nm

Co daje jakies 102 KM 8O ;) ;)

Co do predkosci to narazie max jechalem 215 km/h, a ze bylo to na poczatku mojej znajomosci z FZ6 (i z tak mocnym moto wogole) to dalej zdygalem :oops:

Z charakterystyki widze ze mam do dyspozycji 52 Nm juz przy 3700 obr/min :arrow: elastycznosc jest rewelka

Od 6000 obr/min moc i moment gwaltownie rosna :twisted:

Nowy Fazer 600 czyli FZ6 nie bedzie zmieniony w 2005

 

Jeszcze jedno na hamowni motorek sprawdza Tomek Kedzior ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Jak jesteście w stanie ocenic porównanie tych dwóch motocykli? Problem wyboru jest duzy, bo:

- Honda to własnie honda :D

- Yamaha jest ładniejsza

- Honda ma teraz nową zawiechę

 

Więcej argumentów juz trudno wymienić bo wydaje mi sie ze moto podobne do siebie pod kazdym wzgledem. Za Hornetem przemawia przede wszystkim marka ale niestety jest nieco brzydszy, moze nie tak :D Yamaha robi poprostu piękniejsze moto :D a wersja Horneta z owiewka ciut droższa.

Chyba wszystie artykuły i testy z motocykla i ŚM przeczytaliśmy z tatą. I ciezko stwierdzić który moto lepszy? Może Wy macie jakieś doswiadczenia i ciekawe opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moze ktos jednak sie wypowie ....

 

Jeszcze mam kilka pytań nurtujacych mnie. Ile mniej wiecej kosztuje jeden przeglad w przypadku tych moto i co ile sie je robi? (chodzi o gwarancyjny)

 

I jeszcze pytanie dotyczące wad i zalet zastsowania w fazerze wtrysku a w hornecie gaźników. Mało 600 ma wtrysk, jedynie co to sporty a tak to wtrysk do 1000 cm3 i wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to jestem za Yamahą:twisted::twisted:

 

Swoją drogą to jest na forum parę osób które jeżdżą nowym Fazerem. Co do Hondy to nie moge nic powiedzieć, ale napewno jest również bardzo dobrym i dopracowanym motocyklem.

 

Jeśli chodzi ci o kategorie 600 cm3 to może warto zwrócic uwagę na SV 650 to równiez bardzo ciekawy motocykl.

 

Zresztą jeśli przeglądasz forum to było troszke o Fazerze, Banditach, SV-kach. Najlepiej byłoby się tam podłąćzyć.

 

Co do przeglądów to napewno nie jest tak że HONDA jest droga a YAMAHA nie, lub odwrotnie. Ceny są porostu na zbliżonych poziomach.

 

Pozdr:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem nic niestety o tym jak teraz sprawuje się nowy Hornet, ale podejrzewam, że go nie popsuli. Jak się spisuje nowa Yamaha - testy są w każdej gazecie (nawet w Fast Bike'u). Zaletą wtrysku jest to że... nie ma ssania i nie trzeba synchronizować gaźników (zawsze to mniejsze koszty obsługi).

 

Porównując koszty serwisowania, to z wielkiej czwórki, Yamaha ma stosunkowo najtańsze częśći (ale nie licz na cuda). Nie na darmo od paru lat Fazer jest przebojem na rynkach moto.

 

A honda to... honda. Ale nie jestem pewnien, czy Hornet nie ma wtrysku. Za to teraz dostał upside-down. Jak nie chcesz teraz kupować, to poczekaj do marca - kwietnia. Na pewno ukażą się porównanie nowy Hornet-Fazer w gazetach.

 

I przeturlaj się do salonu hondy i dowiedz się czegoś więcej o nowym modelu np. czas między przegladami, wymianami olejów itd - gdzie jest co 10 tys. a gdzie co 6 tys. To w sumie też znacznie wpływa na koszty.

 

A ostatecznie kup to, co Ci się bardziej podoba. Bo jakościowo, niespecjalnie odbiegają od siebie...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od poździernika mam nowego fazera FZ6, wersję z owiewkami. To mój pierwszy motor. Nie zamienił bym go na innego (na razie). Ma niesamowite odejście, na szóstym biegu przy przy 100lm/h nie musisz zrzucać na niższy bieg żeby uciec kretynowi usiłujacemu wjechać ci w tyłek obraźliwym małym samochdzikiem. Mało pali i jest piękny. Jest chyba najnowocześniejszą sześćsetką w swojej klasie. Wiele wybacza. Pierwszy przegląd po 1000km kosztował 273zł nastepny jest chyba po 1700km i potem będzie sie mozna przekonać ile to moto potrafi. Hebelki mimo iż mniejsze niż w poprzedniej wersji są bez zarzutu, niestety sprawdziłem to z musu. Więcej wrażen na wiosnę, mogę go polecić z czystym sumieniem każdemu. Jeżeli to twój pierwszy motor to zastanów się czy jeteś na niego gotowy. To 100KM przy 200kg wagi zpaliwkiem, az się prosi..... ale żeby to opanować troche trzeba umieć i czasem dać sobie na wstrzymanie. Chociaz ja jescze żyję. Jest idealny w trasie i po mieście. Założyłem mu wyższa szybę i crashpady, niech ta zima sie skończy. Jak interesuje cie coś więcej to w miare mozliwości odpowiem. Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepny przeglad masz po 10000km :)

 

Jak juz gdzies pisalem moj FZ6 na hamowni mial 98KM na kole (czyli jakies 104 na sprzegle) i 63Nm :arrow: super osiagi. Heble rewelka stoppie robisz bez problemu, na gume tez idzie ponoc bez problemu (jeszcze nie probowalem :oops: )

Narazie przejechalem 9000 km i jest ekstra, choc teraz mysle o zmianie na R6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem taki problem dokładnie rok temu.

Nie miałem kasy na nowy model Fazera'04, wiec kupiłem model'03. Mój kolega ma nowego Fazera więc sporo o nim wiem. I parę kilometrów zrobiłem nim.

Gdybym miał jeszcze raz wybierać to zrobiłbym tak samo bo:

Honda ma koszmarnie drogie przeglądy.

Yamaha wiele tańsze. To samo dotyczy części.

Y: ma aluminiową i bardzo stabilną ramę

Y: silniki i chyba felgi ma od R6

Y: ma wtrysk

H: gaźniki

Y: kupuj tylko z owiewką

Nowa H. ma zmienione tylko przednie zawieszenie i zegary. Poza tym to motor z 98 r. Czyli był bezpośredni konkurentem starego Fazera (takiego jak mój :lol: ).

Y: ma też kilka wad (moim zdaniem) niewygodne siedzenie, mały schowek pod siodłem(a praktycznie jego brak), gratis podgrzewane siedzisko, oraz dyskusyjne zegary.

Poza tym reszta w Y: to miodzio. I ta zniewalająca rama.

A bo zapomnę: Y: pozbawiona jest jakichkolwiek "chorób" wieku dziecięcego , tzn. nie ma żadnych wad konstrukcyjnych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram stanowczo wypowiedzi kolegow. Tez bym kupil Fazera. Honda Hornet jest rowniez swietnym motocyklem, ale mi osobiscie jakos nie odpowiada. Raz ze pozycja jest inna, mi sie gorzej siedzi stad ze mam 184cm. Dwa hornet jest nieco specyficznym motocyklem w prowadzeniu, przynajmniej ja to tak odczuwam. Do tego nowy model z upside downem mi sie wogole nie podoba, nie ma juz czarnych felg, owiewka jest jakas taka malutka, dziwnie to wszystko wyglada. Zdecydowanie bym bral fazera, jakby nie bylo jest to troche nowoczesniejszy i jednak bardziej uniwersalny motocykl (glownie biorac pod uwage wersje z owiewka). Jedyna jego wada jest elektroniczny licznik, ale o tym juz bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...