Skocz do zawartości

Bandit 600-650 / Fazer 600 FZ6 / Hornet CB600 / SV 650 / CBF 600


Rekomendowane odpowiedzi

ale Fazer z 2000 r a FZ6 to dwa rozne motocykle

dwa różne ale jednak bardzo podobne

a ze to 600 to trzeba krecic go wysoko, taki juz ich urok

Tu sie nie zgodze tez mam 600 a nie trzeba jej krecic :P

Ale z tym"kręceniem" to jest najmniejszy problem kwestia przyzwyczajenia i tyle.

Jezdziłem tymi motocyklami i dlatego to co tu napisałem, jest w 100% wiarygodne :D

Poprostu nie mam motocykla uniwsersalnego do wszystkiego, w każdym można znaleść zalety i wady. Należałoby tylko tak wybrać żeby podpasować moto do własnych upodobań, a dzieki powyższym opiniom kolega napewno dokona właściwego wyboru ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie zgodze tez mam 600 a nie trzeba jej krecic

 

no nie wiem, patrzac na moj wykres momentu i mocy to ciekawie zaczyna sie dziac po 7000 obr, a po 9000 to juz jest rewelacja :twisted:

 

dwa różne ale jednak bardzo podobne

chyba tylko z nazwy :D

FZ6 ma silnik na wtrysku(od nowej R6), rame aluminiowa, inne hamulce, inne zawieszenie, inne owiewki, lepiej wypada od poprzednika w testach. Nie widze tu podobienstw- sorry jest jedno, jest najlepszy w swojej klasie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZ6 ma silnik na wtrysku(od nowej R6), rame aluminiowa, inne hamulce, inne zawieszenie, inne owiewki, lepiej wypada od poprzednika w testach. Nie widze tu podobienstw- sorry jest jedno, jest najlepszy w swojej klasie

Moim zdaniem oprócz aluminiowej ramy znaczaco zmienil sie w tym motocyklu jeszcze tylko design i moze poprawiła sie aerodynamika a reszta zmian które tu wymieniłes to tylko zabiegi kosmetyczne bo: wtrysk spowodował tylko to, ze jest płynniejsze oddawanie mocy, ani spalanie, ani osiagi (moc) nie uległy poprawie, siła hamowania identyczna jak w poprzedniku ale za to w starszym modelu hamulce wygladaja bosko a w nowym słabo. W zawieszeniu założe sie że jakbys przejachał sie starym modelem i nowym to nie wyczuł byś żadnej różnicy. Jeździłem nowym ale zaledwie kilkadziesiat km z pasażerem i jest jedna ciekawa rzecz tłumiki pod zadupkiem (wygladaja wg mnie super) ale jeżeli nie masz zamontowanego kufra to spaliny pieknie leca pasażerce na plecki ;) Mozliwe ze jest lepszy ale nie pod kazdym wzgledem.

Jak zrobia fazera z silniczkiem 115-120 kM, włożą upside down, znowu heble od R1 i bede chciał jeździć z pasażerem to wtedy go kupie :twisted: a narazie jak jeżdze sam to wybieram V-Twin POWER :D

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dwa lata temu miałem taki sam problem. Byłem "zakochany" w wyglądzie Horneta, jednak kupiłem Fazera. Przemawiają za tym:

-owiewka

-reflektory-dobrze oświetlają w nocy

-dłuższe przęglądy międzyserwisowe

-tańsze części

-tańsze przeglądy

-bezawaryjność

-mało wad

-niskie spalanie

-niższa cena zakupu

Fazer to dobry turystyk, o osiągach słabego ścigacza.

 

 

:P Jasno , konkretnie i na temat . Stoje wlasnie przed podjeciem decyzji co nastepne i rownież decyduję się pomiedzy bandit a fazer . Ale patrząc na gotówke i chęc młodszego sprzeta to zastanawiałem sie nad banditem . Jednak przegladając forum co jakiś czas coraz bardziej skłaniam się ku fazerkowi na dodatek mój koleś zamienia bandita na fazera . Cos w tym musi być . Jak tylko gotówka pozwoli to fazera łykam (nieomieszkam się pochwalic :twisted: ) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji jak jest ze spalaniem bandziora tego 1200 , oczywiscie nie katalogowe tylko w praktyce :P

 

Tu chyba jest mowa o 600 ale co tam :lapad: więc katalogowo mój model 2001 ma niby 5,3 ale faktycznie też nie jest źle i bajki opowiadają Ci co mówią o 10. W trasie przy baaaardzo szybkiej jezdzie wychodzi 7-7,5 a w miesie do 8 max. Szybka jazda to 160-220 a w miescie góra 180 :P

to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja dorzuce swoje 5 groszy.Otoz mam 2 te motorki tzn hornet 600 '99 i fazer fzs 600 '2000. pierwsze silnik - no hornet jest zywszy i mocniejszy (nie wiem czy ma znaczenie ale mam sportowy tlumik w hornecie).hornet jest mniejszy.yamaha wydaje sie byc bardziej uniwersalna.Co jest najwiekszym plusem wedlug mnie yamahy-owiewka i troche prowadzi mi sie ja ''spokojniej'' niz horneta.ale ktory nie wybierzesz to dobry wybor.ale ja do swojego horneta kupilem owiewke akcesoryjna - jest o niebo lepiej przy wyzszych predkosciach. ja je oba kocham :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwypfk napisał:

a tak przy okazji jak jest ze spalaniem bandziora tego 1200 , oczywiscie nie katalogowe tylko w praktyce  

 

 

Tu chyba jest mowa o 600 ale co tam  więc katalogowo mój model 2001 ma niby 5,3 ale faktycznie też nie jest źle i bajki opowiadają Ci co mówią o 10. W trasie przy baaaardzo szybkiej jezdzie wychodzi 7-7,5 a w miesie do 8 max. Szybka jazda to 160-220 a w miescie góra 180

Dodam skromnie, ze przy bardzo spokojnej jeździe (90kph) mój 1.2 wchłania 4,5ltr, przy przelotowej 120-140 ~5,5l. :P Natomiast tor w Przeźmierowie okupiłem spalaniem 11,7 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok qrcze, jakis fan club Fazera tu się zebrał, cholefka, chciałem powiedziec tylko, że

 

HORNET RULEZ :!: :!: :!: :!:

 

a więcej znajdziesz na www.cb600.com i w jedym temacie gdzie już dzisiaj pisałem kilka słów o Horneciku ;)

jak pisał koks, założenie szybki akcesoryjnyj do Hornecika, załatwia problem oporu powietrza :P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie Bratek .... ładnie prysnąłeś tego swojego horneta ;) jak się spisuje w podróży ?? jak z tą szybką ?? pozycja za kierownicą ?? spalanie , awaryjność , części zamienne , serwis jak to wszystko wygląda koszty utrzymania ?? jak bys mogł cos napisać jako użytkownik :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...