Skocz do zawartości

Świece irydowe czy zwykłe


Rekomendowane odpowiedzi

nie no,rozumie sie ze trzeba kontrolowac swiece,potrafia duzo powiedziec o skladzie mieszanki i zaplonie,tym bardziej w moto w ktorym nie ma problemu z dostepem do swieczek. i tez sie rozumie ze duzy wplyw na trwalosc ma rodzaj silnika i jego uzytkowanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podumałem, podumałem i doszedłem do wniosku że je wymienię. Niebawem wkręcę nowe CR9EEHIX-9.

 

Skoro już robię duży przegląd z regulacją zaworów, profilaktycznym czyszczeniem gaźników oraz wymianą wszelkich płynów oraz napędu to i świeczki niech nowe ma. Albo wszystko albo nic :)

 

Ps. Na łańcuchu zrobiono 35 tyś (JT + najwyższy model RK). Systematycznie myty naftą i smarowany oliwą. Żeby nie zużyta przednia zębatka, napęd by służył jeszcze z 6 tyś. Mam nadzieję że Sunstar okaże się lepszy od JT, a DID ZVM2 525 nie gorszy od byłego RK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viper, mozna wymienić mała zebatke przednia i dalej śmigać te 6 tys.

Pierwszy kwietnia dopiero będzie i nie rób sobie żartów z kolegi bo to nie pasuje motocykliście.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie dojeżdzać czesci do końca;)

To wcale nie znaczy że inni też powinni ryzykować zerwanie łańcucha.

Ja lubię porządne naprawy a nie wycieranie tyłka szkłem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja irydowa , znacznie wypalila sie po 5 tys km . Stwierdzam ze sie nie oplaca plasci 3 razy wiecej z irydowe , bo zwykle wytrzymuja dluzej

 

A odnosnie swiec - kto z forum sprzedaje swieczki denso ?.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja irydowa , znacznie wypalila sie po 5 tys km . Stwierdzam ze sie nie oplaca plasci 3 razy wiecej z irydowe , bo zwykle wytrzymuja dluzej

 

A odnosnie swiec - kto z forum sprzedaje swieczki denso ?.

Wypaliła się po 5 tyś km. ???!!!

Może była niewłaściwie dobrana ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemozliwe zeby irydowka mniej wtrzymala od zwyklej.idz do goscia ktory ci ja dobieral z reklamacja.cos musial popitolic. do twojego powinna byc np. DENSO IX24B

a tu jest link gdzie mozna sprawdzic jakie swiece sa przypisane do roznych moto

 

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/...mc/mc-maker.cgi

Edytowane przez daro-wolbrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W chłodniejsze poranki muszę dłużej pokręcić rozrusznikiem, co prawda takowe zdarzają się już rzadko, ale może to jakiś symptom że trzeba zmienić świece... obecne mam dopiero ~3kkm ale dużo chodziły na zbyt bogatej mieszance :(

Co mówicie/radzicie? Zmienić na irydówki? :bigrazz:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przeczytalem to wszystko i :icon_eek: :icon_eek: .

 

Ludzie maja silniki w stanie przedzgonnym,zle usawione,zle dobrane swiece,uklad zaplonowy na wykonczeniu,itd i nastepnie obwiniaja swiece za te problemy.

 

Osobiscie uwazam ze problemy z jakoscia swiec skonczyly sie jakies 25-30 lat temu.

 

NGK i Denso maja produkty bardzo dobrej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...