Skocz do zawartości

Doświadczenia z AUTO CASCO... (autocasco dla motocykla)


Gość lis_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zrobiłem OC na Fazera. Poj. 600 cm, mam pełne znizki - samo OC wyliczyli mi 40 zł na rok (smieszne pieniadze). Zrobiłem z NW = na rok 74 zł.

Przeniosłem sie z Varty - tam samo OC wyliczyli mi na rok 80 zł. Zresztą AC zrobie w PZU i tez jakas znizka przy tym ze unich OC mam bedzie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego to widzieliście?!

Inne ubezpieczenie dla "ścigaczy" i "nieścigaczy"! Ciekawe jestem na podstawie jakiego zapisu np. w dowodzie rej. lub karcie pojazdu ktoś stwierdzi że coś jest albo nie jest ścigaczem. Bo na oko to i traktor może być wyścigówką z F1.

http://www.ubezpieczenia-komunikacyjne.pl/...2cd7eeff21bf816

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego to widzieliście?!

Inne ubezpieczenie dla "ścigaczy" i "nieścigaczy"! Ciekawe jestem na podstawie jakiego zapisu np. w dowodzie rej. lub karcie pojazdu ktoś stwierdzi że coś jest albo nie jest ścigaczem. Bo na oko to i traktor może być wyścigówką z F1.

http://www.ubezpieczenia-komunikacyjne.pl/...2cd7eeff21bf816

 

 

O tym czy moto jest "ścigaczem" będzie decydował agent albo po prostu będzie baza danych w której każdy produkowany model motocykla będzie przyporządkowany do odpowiedniej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta..super..ja ostatnio bylem pytac ile kosztowalo by AC mojej SV..Koles polecil mi PZU bo tam sa ponoc najkorzystniejsze stawki.. podstawowy warunek ubezpieczenia to posiadanie alarmu jakiegos tam z homologacja kogos tam.. po obliczeniach i uwzglednieniu tego ze mam 60% znizek w OC co podobna przeklada sie na 30 % znizek w AC koles wypalil mi z kwota 2500 :icon_question: ...to jakas paranoja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem Yamaszkę na raty i musiałem mieć AC ...Broker sprawdził mi wszystkich dostępnych ubezpieczycieli ...Zdecydowanie najtańszy jest ALLIANZ !

Pozdr.

 

 

Zna ktoś tytuł podkładu z video w poście 1szym?

 

 

 

Bez zniżek Alianz

Ze zniżkami PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allianz ma rzeczywiście dobrą ofertę. Mam pytanie tylko jak jest u nich z likwidacją szkód w porównaniu np. do PZU?

Czy nie problemów itd.? Jeśli normalnie podchodzą do tematu to w porządku.

Edytowane przez Zaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zniżek Alianz

Ze zniżkami PZU

 

Trochę nie tak - zniżki w każdej firmie ubezpieczeniowej co do zasady są takie same - różnice są tylko jeśli chodzi o przełożenie: lata/zniżki. Pisałem o tym w poprzednim poście. Zniżka 20% w PZU i 20% to to samo (ale nie tak samo kwotowo, bo to zależy od kwoty wyjściowej) : 1 rok - 10%, 2-20%, 3

Mam nadzieję, że napisałem to logicznie :icon_eek:

 

Allianz ma rzeczywiście dobrą ofertę. Mam pytanie tylko jak jest u nich z likwidacją szkód w porównaniu np. do PZU?

Czy nie problemów itd.? Jeśli normalnie podchodzą do tematu to w porządku.

 

Jak bierzesz na kosztorys/wycenę, jakkolwiek byś to zwał, czyli bez dokumentowania naprawy rachunkami to stawki za robociznę są na poziomie 50-70 zł za 1 rbg, ceny części 50% wartości serwisowych. Kosztorys jest wykonywany w oparciu o program Audatex (oparty o dane importerów motocykli w Polsce).

Jeśli chcesz naprawiać w oparciu o faktury to nie ma żadnych potrąceń, żadnej amortyzacji, bez znaczenia jest wiek motocykla. Amortyzacja może być na opony (zużycie) i części które były wcześniej naprawiane. Może rozliczać się sam lub upoważnić warsztat/serwis do odbioru odszkodowania. Allianz nie narzuca gdzie i jak masz naprawiać. Nawet jeśli najpierw weźmiesz kasę na kosztorys ale stwierdzisz, że nie starczy Ci na naprawę, to zawsze możesz zmienić decyzję i przedstawić FV - wtedy będzie dopłata. Jedna uwaga, w przypadku starszych motocykli warunkiem jest by koszty naprawy określane wg danych serwisowych (czyli maksymalnych) nie przekroczyły: w przypadku naprawy z OC - 100% wartości sprzęta, w przypadku AC - 70%.

 

Acha, jeszcze jedno, jest różnica gdzie sie kupuje ubezpieczenie, ponieważ Allianz ma pakiety u dealerów motocykli, które są najkorzystniejsze (pytać u sprzedawców motocykli, w multiagencjach i u brokerów), oraz dostępne u agentów (tutaj link do kalkulatora składek (przy wyborze marki należy podać motocykl). Pamiętajcie, że to wyliczenia szacunkowe, zbliżone do faktycznych, ale zawsze można coś ponegocjować. W casco są jednak wymogi co do zabezpieczeń ale inne w pakietach dealerskich i inne wg warunków ogólnych tak więc nie będę tutaj o nich pisał.

Przykładowo, dla moto za 23000 z 2003 r., zniżki 60%, płatność jednorazowa, brak udziału własnego w kradzieży, brak amortyzacji, region wielkopolska - składka za AC = 1000 zł

OC przy takich samych założeniach 50 zł. (tutaj motocykl wybieramy na samym początku (dwa ostatnie wiersze z rodzajów pojazdów).

Szkoda, że nie można jeszcze ubezpieczyć motocykli poprzez stronę Allianz Direct, zapewniam, że byłoby dużo taniej niż u agenta (przykład to samochód - takie same założenia jak wyżej - OC ze strony Allianz Direct 340 zł, u agenta 540) - jeszcze jakieś pytania? Miłego wyboru :D

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodziło o to że jak nie masz żadnych zniżek to najtaniej jest w Alianz a jak masz zniżki to najlepiej w PZU! według mnie

 

A jak nie masz zniżek to gdzie taniej? PZU czy Allianz - bo chyba tylko takie porównania są zasadne - takie same rabaty, wtedy porównuj :icon_rolleyes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki R6Surfer za rzeczową informację. Z tego co piszesz, to przy potencjalnej likwidacji szkody w Allianz zasady są prawdopodobnie te same co w PZU.

 

W PZU wyliczyli mi kilkaset złotych drożej.

 

Jeśli chcę pakiet ubezp. na używane moto i z tego co piszesz, aby wyszło jak najkorzystniej to najlepiej udać się do dilera bądź brokera, tak? Agenci z oddziału Allianza nie mogę zaoferować równie dobrych warunków?

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi brokerami to bywa różnie. Ja zleciłem jednemu poszukiwania to nic nie znalazł lepszego od oferty jaką przysłał mi Progress Service (oferta Allianz), a ja wykonałem po prostu telefon do PZU i miła pani zaoferowała mi niemal to samo - różnica dosłownie zamyka się w 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

przy potencjalnej likwidacji szkody w Allianz zasady są prawdopodobnie te same co w PZU.

 

Nie jestem pewny czy PZU nie potrąca amortyzacji w przypadku starszym sprzętów, nawet jeśli naprawiasz na podstawie FV.

 

Jeśli chcę pakiet ubezp. na używane moto i z tego co piszesz, aby wyszło jak najkorzystniej to najlepiej udać się do dilera bądź brokera, tak? Agenci z oddziału Allianza nie mogę zaoferować równie dobrych warunków?

 

Co do zasady tak, ale jak widać, z tego co pisze Yareck może być inaczej. Myślę, że to indywidualne podejście agenta, jeśli zależy mu na kliencie to na pewno poszuka i coś ciekawego zaproponuje, jeśli olewa motocyklistę to oczywiście nie.

 

Ciekawostka z warunków AC PZU "Jeżeli kierujący ubezpieczonym pojazdem w chwili zdarzenia przekroczył dopuszczalną prędkość o co najmniej 30 km/godz , to odszkodowanie ulega zmniejszeniu o 25%."

Można to tłumaczyć tak - dostajecie mandat w którym jest napisane, że nie dostosowaliście prędkości - z wielkości mandatu można określić o ile tą prędkość przekroczyliście i macie potrącenie.

 

Gdy zawierasz umowę w wariancie "Wycena" (kosztorys wg Audatex lub Eurotax) to dostajesz kasę wg średnich stawek robocizny, bez VAT-u, z potrąceniem amortyzacji jak niżej:

 

Okres eksploatacji pojazdu Procent pomniejszenia

do 3 lat 15%

powyżej 3 do 5 lat 25%

powyżej 5 do 8 lat 35%

powyżej 8 lat 50%

 

czyli lepiej niż w Allianz :biggrin: Ale przy tym wariancie nie masz szans na złożenie FV. Jeśli wybierzesz wariant "Warsztat" to wg FV, tyle, że najpierw musisz to uzgodnić z PZU (możesz oczywiście zażyczyć sobie w tym przypadku wypłaty wg wyceny zgodnie z wyżej podanymi potrąceniami).

 

No i jeszcze takie ograniczenia w PZU:

"w przypadku gdy ubezpieczony lub posiadacz pojazdu są w wieku:

a) poniżej 23 lat - udział własny w każdej szkodzie (z zakresów „AC z ruchu i postoju” i „AC Kradzież”) wynosi 25% odszkodowania,

b) powyżej 22 lat i poniżej 26 lat - udział własny w każdej szkodzie (z zakresów „AC z ruchu i postoju” i „AC Kradzież”) wynosi 15% odszkodowania"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...