Skocz do zawartości

Jak ściagmąc w silniku jawki


Bananus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko ściągniesz za pomocą ściągaczy przeznaczonych do tegoż celu. :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magneto

wkręcasz w nie śrube o takiej średnicy żeby sie wkręcała w magneto i kręcisz do oporu i jak jest opór lekkie puknięcie młotkiem i potem znowu kręcisz do oporu itd i zejdzie :D

 

chodzi ci o zębatke na wale tak ?? jak dobrze pamiętam to ją idzie takim wyciągaczem do łożysk ściągnąc ona jest jakby nabita na wał

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściagnac :

1.Magneto.

2.Zebatke obok magneta.

3.Kosz sprzegłowy

4.Zebatke przednia.

 

Rozebrałem kartery i mam problem z tymi rzeczami

 

Zaraz, zaraz - jak mogles rozebrac kartery skoro na wale korbowym z jednej strony jest owe "magneto", a z drugiej strony jest ta "zebatka przednia" ?

 

Wal korbowy rozpolowiles ?

 

Oddaj to do kogos kto ma choc troche pojecia o mechanice zanim cos uszkodzisz :icon_exclaim:

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że koledze chodziło o to że zdjął lewą i prawą dekielek.

wysunąć z kosza sprzęgła 1 tarczę wysprzęglającą 8 łącznie z płytkami ciernymi 6 i stalowymi 7;

 

-Zdjąć zabezpieczenia razem ze sprężynami dociskowymi.

wysunąć z kosza sprzęgła tarczę wysprzęglającą łącznie z płytkami ciernymi i stalowymi

- wyjąć popychacz z wałka głównego;

- zablokować kosz sprzęgła, aby się nie obracał;

- odbezpieczyć i odkręcić nakrętkę koła łańcuchowego na wale korbowym kluczem 27;

- zdjąć koło łańcuchowe ze stożka czopu wału korbowego za pomocą ściągacza;

- odbezpieczyć i odkręcić kluczem 19 nakrętkę zabieraka sprzęgła na wałku głównym;

- zdjąć zabierak sprzęgła z wałka głównego;

- zdjąć koło łańcuchowe z wału korbowego oraz kosz sprzęgła wraz z łańcuchem sprzęgła

 

Zdjęcie koła łańcuchowego z czopu wału korbowego ułatwia zdjęcie kosza sprzęgłowego bo łańcuszek sprzęgłowy nie przeszkadza schodzi razem z kołem zębatym i koszem.

Gdy będziesz odkręcał nakrętkę zabieraka sprzęgła może ci się obracać zabierak sprzęgła, uważaj o co go blokujesz żeby żaden wałek od zabieraka ci się nie obłamał bo zabierak jest dość drogi, więc lepiej żeby nic się nie ułamało.

 

Szkoda że nie określiłeś dokładnie o jaką zębatkę przednią ci chodzi.

Zdaje mi się że chodzi ci o zębatkę przednią mocowaną na tryb zdawczy przekazującą napęd na tylne koło. Zdejmowanie tej zębatki jest bardzo proste, Wystarczy odbezpieczyć nakrętkę (jest pod nią podkładka blokująca) i ją odkręcić, poluzowanie łańcucha ułatwi zdjęcie zębatki.

Jeżeli chodzi o zębatkę mocowaną na czopie wału korbowego to bez ściągacza ani rusz, wchodzi na wcisk i trzyma się bardzo mocno.

 

Myślę że koledze chodziło o to że zdjął lewą i prawą dekielek.

wysunąć z kosza sprzęgła 1 tarczę wysprzęglającą 8 łącznie z płytkami ciernymi 6 i stalowymi 7;

 

-Zdjąć zabezpieczenia razem ze sprężynami dociskowymi.

wysunąć z kosza sprzęgła tarczę wysprzęglającą łącznie z płytkami ciernymi i stalowymi

- wyjąć popychacz z wałka głównego;

- zablokować kosz sprzęgła, aby się nie obracał;

- odbezpieczyć i odkręcić nakrętkę koła łańcuchowego na wale korbowym kluczem 27;

- zdjąć koło łańcuchowe ze stożka czopu wału korbowego za pomocą ściągacza;

- odbezpieczyć i odkręcić kluczem 19 nakrętkę zabieraka sprzęgła na wałku głównym;

- zdjąć zabierak sprzęgła z wałka głównego;

- zdjąć koło łańcuchowe z wału korbowego oraz kosz sprzęgła wraz z łańcuchem sprzęgła

 

Zdjęcie koła łańcuchowego z czopu wału korbowego ułatwia zdjęcie kosza sprzęgłowego bo łańcuszek sprzęgłowy nie przeszkadza schodzi razem z kołem zębatym i koszem.

Gdy będziesz odkręcał nakrętkę zabieraka sprzęgła może ci się obracać zabierak sprzęgła, uważaj o co go blokujesz żeby żaden wałek od zabieraka ci się nie obłamał bo zabierak jest dość drogi, więc lepiej żeby nic się nie ułamało.

 

Szkoda że nie określiłeś dokładnie o jaką zębatkę przednią ci chodzi.

Zdaje mi się że chodzi ci o zębatkę przednią mocowaną na tryb zdawczy przekazującą napęd na tylne koło. Zdejmowanie tej zębatki jest bardzo proste, Wystarczy odbezpieczyć nakrętkę (jest pod nią podkładka blokująca) i ją odkręcić, poluzowanie łańcucha ułatwi zdjęcie zębatki.

Jeżeli chodzi o zębatkę mocowaną na czopie wału korbowego to bez ściągacza ani rusz, wchodzi na wcisk i trzyma się bardzo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorider 13, chyba nie trafiłeś z opisem :P Sądzę że autorowi tematu chodzi o silnik z ogara 200, a tam sprzęgło jest troszkę inne.

 

Żeby rozebrać sprzęgło musisz po prostu powyjmować te segery przy podkładkach które trzymają sprężyny. Tylko rób to bardzo ostrożnie bo mogą one ci wystrzelić. Następnie wyjmujesz te siedzonka sprężyn z tarcz. Wyjmujesz pierwszą tarczę, przekładkę stalową, drugą tarczę i koniec.

 

Którą zębatkę masz na myśli mówiąc "przednia"?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny młody gniewny mechanik nie zwracający uwagi na pisownię.

Najpierw ortografia potem trochę mechaniki ze szkoły podstawowej (dział fizyki) a po napisaniu tematu sprawdź czy nie ma błędów.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...