Skocz do zawartości

PRĄDNICA 12 V -KASKA -DYLEMATY ETC.


ricardo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten partacz ma o sobie wielkie mniemanie, ale jest tak jak mówisz.

Szkoda że zeruje na nas i w dochu się śmieje. Wiesz Hius Bozia go kiedyś pokaże :evil:

A ja mieszkam od niego 35 km i odwiedziłem sobie debila szukałem dziada chyba 4 godz.

i co z tego jak drzwi nie otwozył.

byłem u niego dlatego że tel nie odbierał a koła zębate robił 3 miesiące.

nie powiem kasę zwrucił za prądnicę a koła zrobił jak będzie chodzić zobaczymy niedługo.

A tak dla pewności to jak się ciut przerobię to dam chłopakom na wsk i dorobią wszystkie koła szlifowane metalowe. to tak na zapas

 

A ja mieszkam od niego 35 km i odwiedziłem sobie debila szukałem dziada chyba 4 godz.

i co z tego jak drzwi nie otwozył.

byłem u niego dlatego że tel nie odbierał a koła zębate robił 3 miesiące.

nie powiem kasę zwrucił za prądnicę a koła zrobił jak będzie chodzić zobaczymy niedługo.

A tak dla pewności to jak się ciut przerobię to dam chłopakom na wsk i dorobią wszystkie koła szlifowane metalowe. to tak na zapas

Najlepiej to żeby mu stanął na miesiąć i nie opadł niech by się męczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli teoretycznie by było ale jednak lepiej jest stoczyć na równo na szczękoczymaczu zrobić od tyłu podcięcie wytoczyć dekielek nabić na podcięcie

a to dlatego żeby po pierwsze łożysko nie wyszło a po drugie należy podeprzeć od tyłu całą prądnicę bo jakby opaska popuściła to będzie bieda po prostu należy dorobić jeszcze takie zabezpieczenie z blachy podobne do tego ruskiego orginała bo ruski nie będzie po prostu nie wejdzie.

 

u mnie na osce z tylu jest seger zakanczajacy, a kreci sie to wszystko wlasnie w tego typu zaslepce (w tym wytoczeniu). Pradnica jest normalnie dociskana z tylu na wzor oryginalu. To wszystko sie miesci na dlugosc i ten tylny docisk mocowany jest na oryginalnej szpilce z bloku silnika (oczywiscie sam docisk swojskiej konstrukcji). Z tego co wiem to te przejsciowki z allegro sa troszeczke przygrubawe i moze stad problemy z dlugoscia calej pradnicy ?

 

PS. I to nie jest teoretycznie tylko praktycznie rozwiazane. No ale kazdy ma swoje wizje.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądnice wchodzą jedynie blaszkę należy zrobić nową

 

Chyba chodziło o tłumiki przykręcane do dolnych goleni. A takie latajace g.. Do swojego złoma dorobiłem nowe.

napisz coś więcej . dorabiałeś całe czy tylko tłoczki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądnice wchodzą jedynie blaszkę należy zrobić nową

napisz coś więcej . dorabiałeś całe czy tylko tłoczki ????

 

Granat- chodzi o tłumiki umieszczone w lagach. Wkłady tłumiące. Lagi wykonuje nowe i z tym nie ma problemu. Tłumienie przedniego zawiasu w emce zostawia wiele do życzenia a przy szybkich przełożeniach w skrzyni i dyfrze wolałbym dodać nieco kultury chociaż przedniemu zawiasowi.

Edytowane przez MOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz coś więcej . dorabiałeś całe czy tylko tłoczki ????

Zostały dorobione całe elementy. Tłoczki pręty i rurki. Stare tłumiki były wyrobione i gwinty na dolnej części nie pierwszej młodości. Był problem z dobraniem odpowiedniej rurki ale ostatecznie udało się. Z tego co pamiętam to odtimer garage sprzedawał również te elementy ale coś ostatnoi nie widać.

 

Prince śmiej się śmiej. Dorobił i napewno lepiej wyglada niz stare. Słuchaj mimo że mam 22lata to nie znaczy że lepie wszytko z plasteliny czy g..a. Dużo rzeczy pomaga mi ojciec, który pracuje w fabryce więc dostep po profesjonanych obrabiarek jak również odpowiednich materiałów jest bez problemowy, wiec proszę niczego nie sugerować że robię wszystko bez tołku.

To moze Ty znawco poczwal się swoimi dokonaniami, o ile jakieś są.

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img513.imageshack.us/img513/6601/pradnica125pty8.gif

 

....dopisze o tych zabezpieczeniach i zaznacze na rysunku.

pozostaje mi jeszcze kwestia podlaczenia z regulatorem

 

Goska

 

 

No nareszcie widzę profesjonalne podejście do tematu.

Oto mnie chodziło całą III wojnę :biggrin: brawo Wild.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja z prośba do Granata. Dowiedziałem się od użytkownika Hiusa, że można spróbować zwrócić się do Ciebie z prośbą o załatwienie regulatora napięcia ERNAP 2s. Byłbym bardzo wdzięczny za załatwienie mi takiego regulatora, bądź za informację gdzie można go zdobyć. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz mam pierwszy blad w opisie - nie plus a minus po przebiegunowaniu. oraz taramid a nie tyrnamid ;)

 

princu zlosniku ; ja nie wymiekne.. dlatego tez przelamuje sie w temace "elektryka" ;)

 

a tak to pamietaj, ze twoj humor jest bardzo specyficzny i nie kazdy go pojmuje

 

Goska

 

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nareszcie ktos to zklecil w konretna calosc BRAWO Wild.

I piekny rysunek na ktorym jest prawie wszystko zeby pan zenek z tokarka mogl zrobic przejsciowke.

Chcialem tylko zwrocic uwage ze stojan jest zrobiony z rury szwowej wiec trzeba uzazac z toczeniem bo lubi sie rozejsc. No chyba ze to mi sie tylko tak udalo :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie wkleic

witam

Patent z nakładką wygląda tak:

http://img508.imageshack.us/img508/3667/pradnica1pv8.png

 

Suma grubości "nakładki" i stoczonej prądnicy odpowiada grubości orginalnej prądnicy za materiał do wykonania nakładki posłużyła obudowa z innej prądnic.

 

Panowie to jest tak jednemu działa drugiemu nie, zależy ile prądnica była stoczona.

Ja wcześniej miałem stoczoną tylko trochę i wybrane łoże w karterze i działało super.

W drugim silniku stwierdziłem, że nie będę ruszał karteru bo szkoda i zastosowałem patent z przejściówką gdzie trzeba stoczyć bardziej prądnicę i tu się zaczeły problemy.

 

Do końca nie wiem o co tu chodzi i nie będę się wymądrzał dziele sie jedynie moim doświadczeniem.

W zasadzie to przez męki przeszedł mój kumpel, który kompletnie nie miał ładowania po kolejnej stoczonej prądnicy zjażył się, że stoczona kręci dużo szybciej niż orginalna.

Podłanczliśmy prądnicę pod więrtarkę efekty:

-stoczona daje marny prąd na wyskokich obrotach

- orginalna zaczyna ładować już przy niskich obrotach

Kolega wpadł na pomysł przecioł na pół starą obudowę i prowizorycznie obłożył nią stoczoną prądnice. W efekcie ładowanie wróciło do normy!!!! Ja wpadłem na pomysł że jak tak to można w sumie wykonać coś takiego jak na rys. wytoczyłem, zamontowałem i funguje po dziś dzień bez problemu.

Powiadam WAM jak mi nie wierzycie zróbcie taki eksperyment drogi nie jest, a do myślenia daje. Odkrycie warte jest flaszki dla mojego kolegi bo chłop się nad tym namęczyła co nie miara, a ile prądnic stoczyłem w tym celu....

no to chyba tyle.

ps. a z drugiej strony mam znajomka, który ma identyczny patent z tą różnicą, że przejściówkę ma ze stali a nie aluminium i u niego nic się nie dzieje przynajmniej narazie.

Inny znowu kumpel był zadowaolony, ale tylko przez chwilę puki miał nowy aku.

pozdrawiam

janek_1

 

dzieki, ale chce jeszcze dopisac o podlaczeniu regulatorow elektroniczny/mechaniczny. a mam problem..

k.. corka elektryka.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzialam, ze ten blad popelnie! :D

 

rowniez zastanawialam sie nad tym awatarem - przeciez tutaj wysuwaja sie tylko domysly.

 

a nie razil was moj sierp i mlot? ;]

a wracajac do tematu: princu, czyli co chcesz przez to powiedziec? nie ma to znaczenia czy cu?

 

druga sparwa - interesowalby mnie rowniez ten regulator ERNAP 2a, ALE! wlasnie przed chwilka zapytalam na gg kolezanke, ktorej rodzicie prowadza sklep z czesciami do fiata (kiedys w glownej mierze do 125, 106, poloneza..) ..wiec moze beda miec. dam cynk.

 

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...