Skocz do zawartości

Odpalanie po przerwie


Katsumoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oj to chyba nie wykręcałeś świecy w xl 600...z dużym bakiem,świeca jest położona podobnie jak w xr<między kolankami kolektora ,na środku głowicy>,tylko że głowica jest 2x większa i świeca siedzi głębiej...

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz,co innego 250,co innego 600,tu już trzeba porządnie kołatnąć aby zagadało,no i moje moto z 84r...

Mozliwe, nigdy nie miałem 600'tki.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA opalarką nagrzałm całe gaźniki i ku mojemu zdziwieniu od razu załapał, bo wcześniej tego nie robiłem i musiałem troche pokrecić rozrusznikiem mimo tego ze też stał na PRI przez parę minut, no ale mróz swoje robi, następnym razem dmuchnę do gaźników jeszcze.

Edytowane przez piotreksuzuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie za 10 zł takie spray co sie nazywa k2 samostart :D kosztuje zawortne 10 zł można na nim odpalać nawet kosiarke jak coś na nim nie odpali tzn że nie odpali nigdy :D

 

odkręcasz filtr powietrza psikasz do gaźnika na otwartej przepustnicy i potem but i MUSI zapalić.może zapali i po kilku sekundach zgaśnie szczególnie w mrozie trzeba powtórzyć procedure....

 

tylko psikać mało mocno wybuchowe :D szczególnie jak ktoś ma dwusuwa albo problemy z zaworami można ogniem w pysk dostać :D

 

na tym odpala star 200 na 20 stopniowym mrozie bez grzania świec żarówych niemożliwe żeby 4 suwowe moto nie zagadało :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie za 10 zł takie spray co sie nazywa k2 samostart :D kosztuje zawortne 10 zł można na nim odpalać nawet kosiarke jak coś na nim nie odpali tzn że nie odpali nigdy :D

 

odkręcasz filtr powietrza psikasz do gaźnika na otwartej przepustnicy i potem but i MUSI zapalić.może zapali i po kilku sekundach zgaśnie szczególnie w mrozie trzeba powtórzyć procedure....

 

tylko psikać mało mocno wybuchowe :D szczególnie jak ktoś ma dwusuwa albo problemy z zaworami można ogniem w pysk dostać :D

 

na tym odpala star 200 na 20 stopniowym mrozie bez grzania świec żarówych niemożliwe żeby 4 suwowe moto nie zagadało :D

 

Ja nawet słyszałem że na Plaku do tapicerki można tak odpalać, bo też jest ponoć wybuchowy, ale nie wiem, nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metalowy

ale nie z tworzywa :flesje:

nie chodzi tu tylko o korozje ale i o kondensacje pary wodnej

 

 

Czemu tak sadzisz?

 

Co do dojscia do swiecy, komibnowaliscie z tzw przegubem? znajdziedzie go w dobrym zestawie z kluczami nasadkowymi itp.

 

poniewaz paliwo splywa do oleju zwlaszcza na suchym silniku po dluzszym postoju

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę jeździć cały czas :) Jestem niezorganizowany, zapominalski i nigdy na nic nie mam czasu.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer z podgrzaniem gaźników u mnie zadziałał w 100%.Moto przeważnie po ok. tygodniu stania w zimnym garażu <w zimie> paliło po 10 min walce z kopką,teraz załapało po kilki porządnych kopach.

 

Co ro k te same problemy, wszystko w tym tekście:

nie wiele to wnosi szczerze mówiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet słyszałem że na Plaku do tapicerki można tak odpalać, bo też jest ponoć wybuchowy, ale nie wiem, nie testowałem.

 

można też odpalać na dezodorancie z biedronki czy adidasie :D .......chodzi o to że samostart k2 ma jakieś tam składniki smarne a jak ten co odpalał zauważył to silnik odpalany na takim gazie dostaje bardzo wysokich obrotów co napewno nie wpływa dodatnio na jego trwałośc jeśli podczas takiego rozruchu nie ma smarowania :D

 

silniki motocyklowe niestety są strasznie delkatne z reguły :D ja BONDEM(dezodorant za 7 zł męski) co roku odpalam u kumpla ciągnik i stara 200 ale to są niezniszczalne silniki inna bajka :D

 

chodzi o to (bynajmniej w 2t) że w niskich temperaturach benzyna nie odparowywuje i zalewa świece........jak już zapali ,,na gazie'' to potem chodzi normalnie na benzynie..bynajmniej tak wynika z mojej autopsji :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...