Skocz do zawartości

Rozpoczecie sezonu 2009


505iK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie i pięknie, ale dlaczego tak długa parada i dlaczego tak wolno...? Troche tego nie ogarniam...

Romet Pony 50 M2 '81 -> Romet Ogar 200 Cafe Racer '85 -> Honda NTV 650 '96 -> Yamaha TRX 850 '98 -> Honda FMX 650 '08 -> Yamaha TDM 900 '03



www.bikepics.com/members/magnum200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skutery były paskudne....nie dość, że ich nie słychać to nagle zajeżdża drogę masakra!

no ale co do kultury jazdy to rzeczywiście pięknie by było tak w rzędach a o ile wygodniej

Wszystko ładnie i pięknie, ale dlaczego tak długa parada i dlaczego tak wolno...? Troche tego nie ogarniam...

I dlatego postanowiłem sobie to odpuścić. Ale w relacjach wyczytałem, że sporo ludzi było, mimo nie najlepszej pogody. Dla wytrwałych :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna była też sytuacja kiedy to na skrzyzowaniu Małe Garbary - Garbary, część parady pojechała, a część musiała stać na światłach...

Romet Pony 50 M2 '81 -> Romet Ogar 200 Cafe Racer '85 -> Honda NTV 650 '96 -> Yamaha TRX 850 '98 -> Honda FMX 650 '08 -> Yamaha TDM 900 '03



www.bikepics.com/members/magnum200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego przejazdu (parady) to wszyscy jeździli jak chcieli żadnego porządku, stawanie na prostych odcinkach drogi nie wiadomo czemu!!?? I na dodatek jazda bardzo wolnym tempem (nawet na 1 biegu bez gazu nie dało się jechać). A co do skuterów to niektórzy jechali normalnie - spokojnie równo bez jakiś wybryków i szkoda tylko że większa część na skuterach tak nie jechała. Co do słyszenia skuterów to ja nawet niektórych dużych maszyn nie słyszałem obok siebie bo taki hałas był w koło a swojej maszyny to praktycznie ani trochę nie słyszałem (jechałem spokojnie) zupełnie jak bym jechał jakimś elektrycznym motocyklem :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda od rana nie byla ciekawa wiec jadąc do Poznania pięknie zmokłam ...jednak późniejsze słoneczko zrefundowało wszystko

fakt nieciekawie, że niektóre duze krzyżówki nie były obstawione przez policję co utrudniało parade.....o prędkości nie wspomne

Hangaround AMAZONS WMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie przesadzajcie. Czepiacie sie ze gowno nie parada. A co bylo rok temu? Juz nie pamietam czy to bylo rozpoczecie czy zakonczenie, ale ulewa nie z tej ziemi i jaki efekt: moze z 200 motocykli. A teraz? TYSIĄCE! No takiej parady to ja jeszcze w Poznaniu nie widzialem.

 

A czy jedziemy w rzedach czy obok siebie, czy jeszcze inaczej? A co ma wiatrak do piernika? Parady na otwarcie i zakonczenie sa po to, aby ludzie zwrocili na nas uwage. Czy jechalibysmy w rzadku jeden za drugim to i tak nie mialoby dla osob postronnych wiekszego znaczenia. Rowniez jadac w dwoch rzedach parada jeszcze bardziej by sie przedluzyla, choc i tak trwala dlugo - znajoma powiedziala mi ze cos nawet z 15 minut!

 

Skutery oczywiscie sa wkurzajace, ciagle wyprzedzanie nie wiadomo po co. Recepta? Jechac swoim wolniutkim tempem i puszczac - niech wala szybciej jesli chca.

 

Dla mnie w tym roku na plus: nowa trasa i do tego zdecydownie dluzsza! Reka bolala od ciaglego wciskania sprzegla :)

 

Dla mnie w tym roku na minus: slabe zabezpieczenie trasy przez policje i MPK np. na Jana Pawła II tramwaje wjezdzaly na trase parady i przez to tworzyly sie dziury w naszym przejezdzie, ponadto duzo aut na trasie jak na parade

 

Ogolnie jednak: wielki plus dla wszystkich przybylych pomimo kiepskiej pogody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ma piernik do wiatraka że tu chodzi o bezpieczeństwo nie tylko oglądających paradę ale przede wszystkim motocyklistów i ich sprzętów ze skuterem po przewrotce nie wiele się dzieje ale już z dużymi sprzętami to inna bajka liczona w setkach.To co się dzieje to jakieś nieporozumienie bez ładu i składu na przyszłość może warto ustalić wcześniej jakieś zasady aby wszyscy byli zadowoleni np. puścić skutery przodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spojrz sobie na Stadion Lecha w momencie rozpoczecia parady. Ogolnie jeden wielki chaos. Teraz wytlumacz tym tysiacom ludzi (jak, przez megafon, billboard, transparent?) zeby najpierw jechaly skutery, a pozniej motocyklisci. Po czym dodaj jeszcze, ze ma sie to odbyc kulturalnie w dwoch rzedach.

 

Skutery walesaja sie pomiedzy nami ale po prostu jada do przodu i tyle. Nie widzialem jeszcze wypadku na paradzie z udzialem skuterowca. Za to widzialem R1 na pelnym poslizgu tylnego kola o malo co nie szlifujaca. Widzialem kolesia na okolo szescsetce jak sie przewrocil obok Areny na poprzednim zakonczeniu na prostym rownym odcinku drogi. Widze tez kolesi na crossach jak jada w paradzie na jednym kole. Tyle ze motonici robia to swiadomie z wlasnej glupoty.

 

Na skuterach natomiast jezdza 13-15 latkowie ktorzy ledwo co maja pojecie o ruchu drogowym i czysto odbija im palma. Im nie przetlumaczysz.

 

Nie klocmy sie o takie pierdoly. Parada byla udana i wazne ze zjawilo sie az tyle sprzetow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...