Skocz do zawartości

Czy akumulator 1Ah większy niż zalecany robi róznicę?


qurim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Zobaczę co i jak z tym prądem rozruchowym. Na pierwszy rozruch będę potrzebował dużo prądu bo cylindry zostały zalane olejem przy odstawianiu moto więc teraz cisnienie będzie miał nawet. :biggrin:

A rozmiary aku to spoczko, mam jeszcze sporo miejsca. :biggrin:

 

Oby ta bura s*ka zima już zdechła, to chociaż SHL-ką polatam wkoło bloku bo jestem na głodzie motocyklowym. :banghead: pzdr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest ze nawet najbardziej banalny temat u ciebie ma od razu 20 postow. Czyzbys wrocil na stale do ojczyzny ?

Dead - jasne ze taki altek ( samowzbudny ) ma ciezkie warunki bez odbiornikow bo on caly czas daje max mocy, ktora uwalacz na mase musi przerobic na cieplo. Obcowzbudny moze miec regulowana moc w samym altku co jest jego wielka przewaga, ale z kolei koszty wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro szukałem ale nie chcę nic wysyłkowego, aku to delikatna sprawa i wole kupić w sklepie moto tylko że w Bydzi sa tylko "uniwersalne" sklepy/warsztaty i robią wielkie oczy na hasło HD.

 

e tam gadanie ... ,a jednak na allegro czy innych tam ebayach ludzie akumulatory kupuja i nic sie jakos nie dzieje. Tak sie akurat sklada, ze u mnie w BMW jest tez 19Ah i kupilem taki egzemplarz wysylkowo.

Po drugie jak myslisz - do tego sklepu motocyklowego u Ciebie jak te akumulatory sa dostarczane ? Sa przewozone w łabędzim puchu ?

Po trzecie mam juz pewne doswiadczenie przy zakupie nieoryginalnych czesci (uszczelniacze, lozyska, paski itp). Sprzedajacy pyta sie do czego to ma byc (bo ja mu tylko rzucilem rozmiarem) ? Jezeli powiedzialbym ze to do malucha - to kosztuje np 5zl, a jezeli do bmw to 20zl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim -> jak wytrzymasz do wieczora to podam Ci nawet symbol akumulatora 19Ah do Electry z 1989. Można je bez problemu kupić w każdym sklepie. Ale jak masz 20 Ah i pasuje wymiarami to bierz i się nie zastanawiaj.

 

Miejsce mocowania alternatora w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead - jasne ze taki altek ( samowzbudny ) ma ciezkie warunki bez odbiornikow bo on caly czas daje max mocy, ktora uwalacz na mase musi przerobic na cieplo...

To jest tak paskudne rozwiązanie że aż napawa mnie wstrętem. Rozumiem że ktoś zastosował je w WSK gdzie mamy pewnie z 20W mocy, ale dla mocy 300W to już się robią konkretne koszty (w sensie ciepła i traconej mocy).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy samowzbudny alternator nie może pracować nieobciązony ??!!! sory za offtop ale w wsk czy ogarze przecież pracuje( z schematu instalacji wynika ze jest nieobciązony jak światła są wyłaczone) ??

 

sory za offtop

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest ze nawet najbardziej banalny temat u ciebie ma od razu 20 postow. Czyzbys wrocil na stale do ojczyzny ?

 

To pewnie kontrowersyjność mojej osoby tak przyciąga ludzi. Mieli nadzieję na wyzywankę i wzajemną pogardę a tu klops - mądry temat mi się zdarzył. :biggrin: No i wróciłem już do PL stąd ten spokój psychiczny mam. :biggrin: Tylko żónka goni z kąta w kąt.

 

 

Pompka - git jakbyś znalazł oznaczenie, w książce mam tylko wartośc 19Ah a obecne aku jest niewłaściwe więc nie mam skąd wziąć poprawną informację.

 

Pzdr. :buttrock:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jeszcze na odwrot :icon_mrgreen:

Ciezko przywyknac .......

 

No racja, sam jestem dziki tutaj. Zima jak na Syberii, śnieg, ruch prawostronny, moherowi ludzie wszedzie....zwariować mozna. A spokój psych. mam bo w końcu w domu z rodziną i motorkami. :biggrin:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy samowzbudny alternator nie może pracować nieobciązony ??!!! sory za offtop ale w wsk czy ogarze przecież pracuje( z schematu instalacji wynika ze jest nieobciązony jak światła są wyłaczone) ??

Może pracować albo w pełni obciążony albo wcale nie obciążony (nic się nie uszkodzi od wysokiego napięcia bo nic nie jest podłączone), pośrednie stany powodują wzrost napięcia groźny dla odbiorników. Założenie żarówki o mniejszej mocy do WSK powoduje jej przepalenie, tak samo jak przepalenie przedniej żarówki automatycznie powoduje przepalenie tylnej żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pracować albo w pełni obciążony albo wcale nie obciążony (nic się nie uszkodzi od wysokiego napięcia bo nic nie jest podłączone), pośrednie stany powodują wzrost napięcia groźny dla odbiorników. Założenie żarówki o mniejszej mocy do WSK powoduje jej przepalenie, tak samo jak przepalenie przedniej żarówki automatycznie powoduje przepalenie tylnej żarówki.

 

yhy nawet jest to całkiem możliwe :icon_mrgreen: chyba wiem czemu ciągle zmieniam żarówki i doszedłem już do 24v a następne by były 48v od efektów disco a i tak sie palą wiecznie :D

 

dobra jak wyzdrowieje sprawdze czy masz racje i założe 100% orginalne żarówki 6v do przodu i do tyłu....jak coś piwo z biedronki wyśle pocztą :flesje:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperałem po allegro bo i widziałem te 19Ah baterie. Noi zauważyłem że ów sprzedawca ma oficjalny salon w moim mieście i ma aku jakie mi trzeba i cena też wporzo więc problem rozwiązany. :biggrin: Prawie rozwiązany bo jeszcze musze tam pojechac i go kupić. :banghead: Pzdr.

 

http://www.allegro.pl/item523609970_akumul...2_12v_19ah.html

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszy akumulator nie szkodzi alternatorowi ani regulatorowi.

Zastanwiam sie, co za akumulator mam obecnie u siebie.....stoi 4 tydzien w ujemnej temperaturze, nie ma na sobie żadnych napisów i ma lekko uszkodzoną obudowe, jest tak uderzony ,ze widac gołym okiem ze 2 scianki sa lekko krzywe :D i co najbardziej mnie zastanawia ze dzis odpalił po takim postoju bez zadnego ale....nic tylko mu pogratulować i oby tak sie spisywał jak najdłuzej :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...