Skocz do zawartości

a jednak się popsuła


artur123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości sprawdziłem, NOWY wał Hondowski kosztuje w UK-owym sklepie 179GBP a w USA ponad 1000USD a panewki niecałe 20USD za 1 kompletne łożysko czyli 2 półpanewki. W UK-owym sklepie niestety nie mają panewek.

 

qurim jesteś pewny? bo właśnie z ciekawości zerknąłem i w PL stoi po 6.700 zł nowy wał! panewki faktycznie nie są bardzo drogie bo 57zł za połówkę ale trochę sie ich uzbiera co da dużą sumkę.

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia. Wiem że dziwnie tanio, blok silnika jeszcze mniej kosztuje. To jest największy magazyn części do Hondy w UK a może nawet w Europie ale nie jest to oficjalny dealer. Trudnią się oni częściami do klasyków z dawnych lat nawet. Sprzedają zarówno oryg. części jak i rzemiosło.

 

Cytat dotyczący wału korbowego:

 

Crankshaft

CBR1000FH/FJ/FK/FL

Crankshaft

£179.00

Genuine Honda Part

 

 

Blok silnika 120GBP, cylindry też 120, nowy zbiornik paliwa w kolorze biało-czerwonym 125GBP. Jak dla mnie to wporzo ceny, układy wydechowe są droższe a można tam kupić nawet nowe owiewki.

 

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim, a co to jest za sklep?? Można namiar? Tak ciekaw jestem.

 

Artur, wydajesz się być poczciwym, ale naiwnym facetem. Kto rozsądny kupuje litrowego sportturystyka za niceałe 4000zł :/

Nic to, śledzę temat i życzę powodzenia.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest trochę nietrafiony, bo jeśli gość wkłada do tamtego silnika używany wał z dobrymi panewkami, to jest szansa że będzie to normalnie działać. A tam gość dorabiał panewkę, a to różnica.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim z całym szacunkiem ale w cuda nie wierzę i sprawdziłem, że wał na tej Twojej stronie kosztuje 1140 funtów:)

http://www.davidsilverspares.co.uk/parts/b...rt_13300MS2871/

 

co nie znaczy że nie mają tanio bo np. łańcuszek rozrządu do mojej 150zł a w PL 250zł (oczywiscie geniuine borg-warner)

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia. Wiem że dziwnie tanio, blok silnika jeszcze mniej kosztuje. To jest największy magazyn części do Hondy w UK a może nawet w Europie ale nie jest to oficjalny dealer. Trudnią się oni częściami do klasyków z dawnych lat nawet. Sprzedają zarówno oryg. części jak i rzemiosło.

 

Cytat dotyczący wału korbowego:

 

Crankshaft

CBR1000FH/FJ/FK/FL

Crankshaft

£179.00

Genuine Honda Part

Blok silnika 120GBP, cylindry też 120, nowy zbiornik paliwa w kolorze biało-czerwonym 125GBP. Jak dla mnie to wporzo ceny, układy wydechowe są droższe a można tam kupić nawet nowe owiewki.

 

Dzięki bardzo za informację może na przyszłość się przydadzą te namiary

 

qurim, a co to jest za sklep?? Można namiar? Tak ciekaw jestem.

 

Artur, wydajesz się być poczciwym, ale naiwnym facetem. Kto rozsądny kupuje litrowego sportturystyka za niceałe 4000zł :/

Nic to, śledzę temat i życzę powodzenia.

 

Mądrze piszesz ale każdy kupuje taki motocykl na jakiego go stać mnie akurat było stać na pojazd za taką kwotę.Miałem nadzieję że za tą kwotę można kupić już dobry motocykl-myliłem się!A co do namiarów na sklep jest dopiero w powijakach ale jest .Bydgoszcz ul.Chodkiewicza.

 

Ten temat jest trochę nietrafiony, bo jeśli gość wkłada do tamtego silnika używany wał z dobrymi panewkami, to jest szansa że będzie to normalnie działać. A tam gość dorabiał panewkę, a to różnica.

 

 

Wem tyle co mi mechanik powiedział i to przez telefon a jak będzie to się okaże.Panewki mają być nowe orginalne do tego typu moto.

 

Mała dygresja, latałem latem z Lajtowcami po mazurach, jeżeli mechanik jest taki sam jak oni, to jest szansa.

 

 

Też mam taką nadzieję.Robi motocykle sobie i kumplom więc chyba dobry?Tym bardziej że ma swój warsztat który zajmuje się tego typu motorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim z całym szacunkiem ale w cuda nie wierzę i sprawdziłem, że wał na tej Twojej stronie kosztuje 1140 funtów:)

http://www.davidsilverspares.co.uk/parts/b...rt_13300MS2871/

 

co nie znaczy że nie mają tanio bo np. łańcuszek rozrządu do mojej 150zł a w PL 250zł (oczywiscie geniuine borg-warner)

 

 

Niby tak. Zauważ że to co Ty znalazłeś to jest kompletny wał czyli podejrzewam że z panewkami i korbami

(CRANKSHAFT COMP.)

 

A ten który ja widziałem to tylko sam "crankshaft" jest. A może to inny model moto? Ja wybrałem CBR1000F i pierwsze modele z listy - FH/FJ itd czyli pierwsze roczniki.

http://www.davidsilverspares.co.uk/parts/part_9412/

 

 

Sklep moto na Chodkiewicza w Bydzi? Alle jaja. Naruchało się tych warsztatów wszędzie w Bydzi. Szkoda że nie ma żadnego specjalisty od HD.

 

Vatezque - namiar na sklep z gadżetami Hondy masz w powyższych linkach, wejdź tam i dojdź do głównej strony i git. :biggrin:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za informację może na przyszłość się przydadzą te namiary

Mądrze piszesz ale każdy kupuje taki motocykl na jakiego go stać mnie akurat było stać na pojazd za taką kwotę.

No tak. Czy za 5tys. PLN będzie mnie stać na auto rodzinne, czy mały kompakt w przyzwoitym stanie?

Jestem tu uszczypliwy, ale chcę pokazać, że za nie można mieć tanio i dobrze. Jest tanio lub dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Zauważ że to co Ty znalazłeś to jest kompletny wał czyli podejrzewam że z panewkami i korbami

 

nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać ale nie masz raczej racji. numery części znalazłem po fisszkach hondy. wał to wał a nie kompletny wał z panewkami. chyba, że wałek :buttrock: jak już wspomniałem cudów niet. pozdro :icon_biggrin: ale nie zamierzam udowadniać że białe jest białe bo mam to w... jak zamówisz cały wał za 200ł to weź i dla mnie do xrki. zarobisz z 25% z tego :icon_razz:

ps. nawet za gumową podkładkę wołają pare dobrych zeta, nie ma że kompljet

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem, też nie chce mi się wierzyć a nie będę się sprzeczał bo temat nie dotyczy Harleya. :biggrin:

 

Ale ceny i tak mają spoko, wałek skrzyni biegów do rarytasu jakim jest Honda CBX1000 kosztuje coś koło Ł59 jeśli dobrze pamiętam. Wałek rozrządu Ł49 a jest ich w sumie 4 sztuki w głowicy chyba.

 

Nie wiem, nie wnikam. Napisałem to co widziałem na stronie. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim daj na siebie jakiś namiar gg albo meila. Byłem impra była fajna trochę deszcz przeszkodził ale było zaj*****. Podejrzewam że też będę w tym roku ale biorę kwaterę:D. Na V2 nie byłem bo fundusze nie pozwoliły ale kuzyn był i mówił że nie za ciekawie było.

Dział Mechanika to nie jest kółko wzajemnej adoracji ani kącik spotkań.

Pisz do kolegi na PW lub załóż nowy temat w dziale Zloty.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam prośbę opisuj na bieżąco naprawę moto, myślę że wiele osób będzie ciekawych ile wydasz pieniążków. To będzie dobra nauka dla wszystkich, i jakie tanie hobby te motocykle.

 

 

Są nowe wiadomości w sprawie naprawy cbr-ki a mianowicie wymienione zostały panewki ,tłok,pompa olejowa i co jeszcze dowiem się w środę 14.01 bo jadę po odbiór mojego sprzęta.Mechanik który mi naprawia mówił że zmieścił się w 2000zł jeśli chodzi o części a ile weżmie za robociznę dowiem się. Jak będę miał rachunki to podzielę się wiadomością ile mnie to kosztowało. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj go co zrobil z walem, czy ma jakis zapis z wymiarami poszczegolnych czopow ( glownych i korbowych) i czy moze ci go przedstawic ?

Jakie panewki zastosowal ?

Pompa nowa czy uzywana ?

Dlaczego wymienil jeden tlok i skad go wzial ( to samo - nowy czy uzywany )

Co zrobil z tuleja cylindra wymienionego tloka ? szlifowal, honowal, czy nic.

Proponuje wykonac telefon z tymi pytaniami w poniedzialek.

 

To pomoze okreslic jaki rodzaj naprawy za takie pieniadze mozna zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...