Skocz do zawartości

a jednak się popsuła


artur123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj go co zrobil z walem, czy ma jakis zapis z wymiarami poszczegolnych czopow ( glownych i korbowych) i czy moze ci go przedstawic ?

Jakie panewki zastosowal ?

Pompa nowa czy uzywana ?

Dlaczego wymienil jeden tlok i skad go wzial ( to samo - nowy czy uzywany )

Co zrobil z tuleja cylindra wymienionego tloka ? szlifowal, honowal, czy nic.

Proponuje wykonac telefon z tymi pytaniami w poniedzialek.

 

To pomoze okreslic jaki rodzaj naprawy za takie pieniadze mozna zrobic.

 

Witam Właśnie wczoraj dzwoniłem- dowiedziałem się tyle, że silnika jeszcze nie odpalał musi jeszcze wlać olej i założyć nowy filtr oleju a co do ceny to dowiem się , mam zadzwonić w poniedziałek. Przy odbiorze dowiem się też co i jak jest zrobione. Panewki są nowe orginalne, pompa jest inna,ale jeszcze nie wiem czy nowa. Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dowiedz się co było robione zanim odbierzesz moto z naprawy, zawsze możesz się na forum skonsultować. Wypytaj mechanika Ta jak radzi Adam co, jak i gdzie ma na to papiery bo jak odbierzesz moto i powstaną wątpliwości to będzie ci trudniej sprawę odkręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do mechanika,motor jest na środę do odebrania.łączny koszt naprawy wyniesie mnie 3000zł.Koszt samych części wyniósł 2000zł, złożenie silnika z odpaleniem następne 1000zł.Chociaż i tak mówił że to mało,ponieważ samo złożenie kosztuje najmniej 1500zl.A co zostało wymienione dokładniej opiszę po odebraniu motocykla. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki, a tak na boku to dlaczego akurat wymieniany był jeden tłok, sorki jak się mylę ale czy nie ma takiej zasady, że jeżeli już się wymienia tłoki to parami,tzn. jednego nigdy ewentualnie dwa (chodzi tutaj o silnika wielocylindrowe)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do mechanika,motor jest na środę do odebrania.łączny koszt naprawy wyniesie mnie 3000zł.Koszt samych części wyniósł 2000zł, złożenie silnika z odpaleniem następne 1000zł.Chociaż i tak mówił że to mało,ponieważ samo złożenie kosztuje najmniej 1500zl.A co zostało wymienione dokładniej opiszę po odebraniu motocykla. :banghead:

Czyli wkład po kupnie maszyny drugie tyle, co kosztowała...

Oj, żebyś Ty pojeździł przynajmniej tysiąc km po tej naprawie. :eek:

Czekamy na dalsze informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki, a tak na boku to dlaczego akurat wymieniany był jeden tłok, sorki jak się mylę ale czy nie ma takiej zasady, że jeżeli już się wymienia tłoki to parami,tzn. jednego nigdy ewentualnie dwa (chodzi tutaj o silnika wielocylindrowe)????

 

 

Być może ja żle zrozumiałem mechanika ale będę wiedział więcej jutro jak odbiorę moją cbr-kę.Dzięki za kciuki (trzymane) oby było dobrze,chciałbym się nią trochę nacieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nie dawno honde cbr 1000f i po przejechaniu 100 km. zablokowało koło i silnik padł Mówią że naprawa ma kosztować 2000zł. Miał już ktoś taki przypadek?

 

 

Witam wszystkich zainteresowanych. Otóż motor już mam w garażu. łączny koszt 3000 tys zł. Wymienione zostały części- panewki, wał po regeneracji, tłoki, cylider, pompa oleju, rozrusznik-tamten miał urwane ucho , głowice, wymienił jeszcze blok bo tamten był spawany. Wszystkie stare części widziałem-pokazywał miałem je zabrać. Mówił, że ktoś robił ten silnik i to jakiś partacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał po regeneracji... to się można spodziewać rychłej powtórki awarii. Weź od tego mechanika koniecznie jakiś dokument przeprowadzenia tej naprawy, żebyś miał gwarancje w razie czego. Bo jak się wał znowu sypnie, to się na ciebie koleś wypnie i będziesz miał następne 3000zł do włożenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione zostały części- panewki, wał po regeneracji, tłoki, cylider, pompa oleju, rozrusznik-tamten miał urwane ucho , głowice, wymienił jeszcze blok bo tamten był spawany.

 

Ze starego to nie za wiele zostało, ciekawe czy mechanik po prostu nie wrzucił innego silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musisz się dowiedzieć co mechanik zrobił z wałem. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba miał wstawiać inny dobry używany ( z tego co pamiętam i jak pisałeś) i tylko wrzucić o ile będzie to możliwe nowe panewki. jeżeli tak zrobił i miał używany wał w dobrym stanie to powinno być dobrze. Chyba trzeba będzie wysłać jakąś petycje do Japońców żeby zaczęli produkować wały lepiej utwardzane oraz nad wymiarowe panewki. Będzie wtedy można szlifować i szlifować :biggrin:

 

Aaaa, zapomniałem! Mechanik mówił coś o gwarancji. Nie wiem czy chodziło o sam rozruch czy może jakieś początkowe kilometry po remoncie pieca. tego też się lepiej dowiedz, bo jeżeli już moto paliłeś to być może gwara się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Kumpel mial Kawe ZX9R z zajechana panewka. Zrobil to na nowych panewkach i zregenerowal wal. Padlo po 6 tys.km. Druga taka sama naprawa - 3 tys.km i znowu zgon. Trzecia - po 1000km kaplica.

 

Japonskich walow sie NIE REGENERUJE. Mial byc uzywany - ja bym z tym mechanikiem walczyl o uzywany wal, bo jestem pewien, ze Ci po takiej naprawie ten silnik padnie.

 

Poza tym. Co to jest - wymiana cylindra? Wymienil blok z cylindrami?

 

Z tego co piszesz, z Twojego silnika zostala tylko skrzynia biegow, sprzeglo i ten nieszczesny wal, ktory pieczetuje los tej "naprawy"...

 

Uzywany silnik dostalbys za polowe zaplaconej kwoty.

 

Tak jak ludzie pisza. Koniecznie faktura z wyszczegolnionymi elementami wymienionymi / zregenerowanymi i gwarancja na pismie - z opisanymi warunkami gwarancji. ak silnik padnie - bediesz mial na podstawie czego dochodzic swoich praw.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...