Skocz do zawartości

nowa kategoria prawka na quady


tas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast jeśli chodzi o dodatkową kategorię prawa jazdy to sam nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony sensownie by było żeby posiadacz prawa jazdy A lub B miał możliwość jazdy, ale z drugiej strony jazda quadem to trochę inna bajka niż jazda motocyklem czy samochodem.

Ja bym pozostawił zapis umożliwiający prowadzenie quadów posiadaczom prawa jady kat. A lub B.

Jazda rowerem to też inna bajka niż jazda samochodem, a jakoś prawko samochodowe na rower zawsze wystarczało. Zresztą już widzę trzydziesto - czy czterdziestoletnich gości pokornie zapisujących się na kurs na prawko na quada.

 

Niestety dominik ma racje... wiekrzosc kolesi na quadach to porazka... sa jebnieci, czesto sprzet jest wypozyczony lub kupiony jako modna zabawka... widzialem fantastycznego kolesia na torze w gdyni ktory najpierw wypil kilka piwek a potem zapakowal swoja roznowa laseczke na quada i strzeli pieknego dacha bez chelmow.... niestety nic im sie nie stalo.... to samo widzialem siebie jak kolesie mi oopowiadali jacy to oni sa doswiadczeni i wogule a wieczorem slyszalem karetke bo koles wsiadl nawalony i jego zabaweczka wyladaowal mu na glowie....

 

z quadami koniecznie trzeba zrobic pozadek prawny!

Już jeśli, to porządek można by zrobić z mentalnością co poniektórych. Mnożenie kolejnych martwych przepisów nic tu nie da.

 

sluchaj nie szaleje sie naszlakach gdzie chodza ludzie, ci ktorzy tam jezdza dobrze o tym wiedza, widzac ludzi w lesie lub na jakiejsc polnej drodze trzeba zwolnic i na spokojnie przejechac zeby nikomu nie powybijac zebow kamieniami, naprawde nie rozumiem ludzi ktorzy zapie**alaja po szlakach pieszych....

choc nie rozumiem, sa zbyt tepi zeby poszukac drog gdzie mozna palowac i nikogo niema...

Jeżeli rzeczywiście jest tak, jak napisał Dominik: że agresywni piesi "pałują" terenowców, to się nie dziwię crossowcom czy quadowcom, że wolą przejeżdżać na pełnym gazie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem ZA.

Quady są niebezpieczne i wymagają nauki jazdy konkretnie pod kątem ich użytkowania.

Inna sprawa, jak ta nauka będzie wyglądała... pewnie tak samo jak na motocykl :banghead:

Egzamin pewnie też tak samo....

 

A co do ograniczeń, które za tym idą:

Jesteśmy niestety w większości społeczeństwem nowobogackich chamów.... Taka prawda. Nie da się utrzymać porządku to zakazujemy. Trudno oczekiwać, że na każdego prywatnego quada będzie przypadał jeden służbowy z dobrze wyszkolonym strażnikiem lub policjantem w siodle.

 

Mnie to nie boli, bo quadem jeździć nie zamierzam a cieszę się, że dotknie to bezmózgich fajansiarzy niszczących przyrodę. Ci, którzy kochają jazdę quadem zrobią prawko i będą mieli lepiej bez tych, którzy robią to tylko dlatego, że taka moda.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cyklotron' date='19.11.2008 - 23:46' :crossy: takie , które polecą 80-90. Kat. T można robić od 16 roku życia, a więc to jest legalne wyjście aby 16-to latek śmigał dużym quadem.

 

I dlatego jest b***el - o sorry dom publiczny :icon_mrgreen:

 

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jeżeli rzeczywiście jest tak, jak napisał Dominik: że agresywni piesi "pałują" terenowców, to się nie dziwię crossowcom czy quadowcom, że wolą przejeżdżać na pełnym gazie.

 

Wiesz Olsen, ile razy dostałem po kasku czy buzerze z kamienia, sztachety itd? To się dzieje naprawdę. Niestety, są tacy, którzy na takie zachowanie miejscowych odpowiadają agresją - pałują po zagrodzie, po polu, próbuję rozjeżdżać etc...

Ehhh szkoda słów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie boli, bo quadem jeździć nie zamierzam a cieszę się, że dotknie to bezmózgich fajansiarzy niszczących przyrodę.

 

ziggi masz 30 lat mieszkasz w Polsce i wierzysz w cuda :D ??

 

ci najgorsi kretyni często nawet nie są na tych quadach trzeźwi pomijając kwestie prawa jazdy kasku czy OC więc myśle że wprowadzenie prawa jazdy na quady interesuje ich tyle co zeszłoroczny śnieg.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ograniczenia na prędkość w przypadku ciągników i są takie , które polecą 80-90. Kat. T można robić od 16 roku życia, a więc to jest legalne wyjście aby 16-to latek śmigał dużym quadem.

Ustawa mówi wyraźnie: ciągnik rolniczy max 30 km/k. Proszę nie powielać plotek.

 

 

Po pierwsze primo pora by zrobić jakiś porządek prawny z quadami z najważniejszego powodu - obecnie przepisy są tak poplątane, że jak ktoś zakombinuje to tak zarejestruje quada, że może jeździć bez kasku itd. Quad jest o wiele niebezpieczniejszym pojazdem niż najostrzejszy motocykl enduro. Quad daje złudne poczucie bezpieczeństwa, bo ma cztery koła i się nie wywraca na postoju. To kusi przydusić. To powoduje mnóstwo wypadków, bo jeden z drugim pajacem kupują sobie quady, na pierwszej przejażdżce dodają gazu, quad ich nakrywa i po kręgosłupie. Ostatnio znajomy wspólnika wyjechał tylko z garażu i już do domu nie wrócił. Zginął pod drzewem rosnącym na jego ogródku.

Najgorsi są rodzice kupujący quady dzieciom. Nawet te najmniejsze, chińskie. Opowiadają przy zakupie niestworzone historie, że to bezpieczne, bo ma cztery koła i dużo masy. Więc co się może stać. Otóż stać się może o wiele więcej, niż na motocyklu. Motocykl wymaga od nas o wiele więcej myślenia, przewidywania, budzi instynkt samozachowawczy i zmusza nas do prawidłowej jazdy. Quad wydawałoby się wybacza błedy, tymczasem jest wręcz przeciwnie - nie tylko nie wybacza błędów, ale wręcz je prowokuje.

Znam mnóstwo kozaków, którzy na quadzie objeżdżają mnie, nie raz pokazując, jak wielka jest to broń w rękach dobrego kierowcy. Niestety, mam wrażenie, że są to 1-procentowcy. Reszta albo się uczy, albo kończy marnie.

(...)

Podpisuję się pod tym :clap:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nalezy tez spojzec z innej strony, nadjezdzajacego quada i motocykl slychac z daleka i pieszy powinien sie orientowac i poprostu nieco sie odsunac, z zucaniem kamieniami i kijami to ciezko mi skomentowac, nie zdazylo mi sie... ale za cos takiego to bym sie zatrzymal i poprostu pogadal z takim kolesiem, podejzewam ze to by wystarczylo... buzera iemam wiec jak dostane kamienie mto moze sie zle skonczyc....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem pisemko do Ministerstwa Infrastruktury i zaproponowałem im rozwiązanie problemu. W skrócie:

 

- wprowadzanie nowej kategorii PJ to bardzo wysokie koszty w skali kraju - wymiana dokumentów, szkolenie instruktorów, zakup maszyn dla WORD-ów, zakup maszyn dla ośrodków szkolenia kierowców itd. itp.

- ponieważ quad to coś pomiędzy samochodem a motocyklem, to prawo do jazdy tymi pojazdami powinny mieć osoby posiadające prawo jazdy kat. A i B (dotyczy pojazdów o pojemności większej niż 50 ccm)

- w przypadku quadów o małej pojemności (do 50ccm, ale nie wiem czy takie w ogóle są), niech prawo do poruszania się na nich będą miały osoby posiadające kartę motorowerową. Jazda na quadzie który ma 4 koła jest łatwiejsza niż na czymś co się może wywrócić, jak motorower, a jeśli chodzi o przepisy - to w ramach egzaminu na kartę motorowerową trzeba je przecież zdać.

- zasady rejestracji takie same jak w przypadku motorowerów/motocykli,

- obowiązkowy kask.

 

Takie rozwiązanie - łatwe, proste, wymaga tylko zmiany kilku aktów prawnych i rozwiązuje większość problemów...

 

Oczywiście Ministerstwo mi nie odpisało :bigrazz:

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...