Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem w serwisie Yamahy i polecali zalewać olej na wiosnę

Omijaj taki serwis z daleka.

Poczytaj cały temat uważnie kilka razy i przemyśl wszystkie argumenty.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
tez slyszalem o wlaniu na zime malej ilosci denaturaru do baku ale w samochodach (zeby benzyna nie zamarzala). jak to wyglada w motorach?

 

a czemu to ma służyć ?? u nas chyba nie ma tak ekstremalnych zim żeby benzyna zamarzła ?? mój ogar tej zimy co tak nawalił śniegh w sylwestra stał cała zime pod gołym niebem często nie odpalany zasypany śniegiem po kierownice i nigdy mi benzyna nie zamarzła....ile musi być stopni żeby paliwo zamarzło ?? wtdy bywało i -13 w nocy i nigdy nic...

 

denaturat powininen poprawić odpalanie zimą ale na to lepszy jest PLAK albo odświeżacz powietrza do WC za 2 zł z biedronki albo samostart bo są gazem

 

I DRa poszła spać bigrazz.gif

 

enduro o tej porze do snu układać ?? rozumiem kibel rozumiem sport rozumiem choppera ale enduro czy quada sie nie zimuje tylko śmiga :buttrock:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduro o tej porze do snu układać ?? rozumiem kibel rozumiem sport rozumiem choppera ale enduro czy quada sie nie zimuje tylko śmiga :buttrock:

Chce pojeździć jeszcze w srednim wieku na motocyklu, teraz pojeźdze zimą, przewieje mnie, nerki, kręgosób, stawy itd. A w wieku 35 lat niebęde umiał na motocykl z bólu wsiąść. I niemówcie mi że ciepły ubiór coś zmieni prosze was. jak mam myśleć o zimnie zamiast cieszyć się jazdą, to mam to gdzieś, wole niejeździć wcale i patrzec się na nią w garażu. Motocykl ma być przyjemnością, a nie męką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przygotowuję moto tak na zimę by zawsze było gotowe wyjechać jak pojawi się pogoda :crossy: czyli paliwo na full, olej świeży, aku w domu. I tak zawsze mogę go szybko do życia przywrócić. No i oczywiście po każdej jeździe umyte i wytarte. Nigdy nie miałem problemów z moto żeby nie chciało za gadać. Wydaje mi się ,że prawidłowo użytkowany i serwisowany moto w sezonie nie powinien mieć problemów z przetrwaniem zimy. Tym bardziej ,że w PL nie ma jakiś strasznie ekstremalnych mrozów itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moto stoi w garażu, aku wykręcony leży w ciepełku. Moto nie mam zamiaru odpalać do wiosny... Jakby nie patrzeć będzie z jakieś 7 miesięcy martwy... Jakieś konsekwencje dla silnika? Stoi w zimnym i wilgotnym garażu.

To będziesz mieć od pyty mchu we rurze wydechowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj taki serwis z daleka.

Poczytaj cały temat uważnie kilka razy i przemyśl wszystkie argumenty.

 

No to chyba zależy o czym mówimy. Skoro mam przejechane na oleju powiedzmy 5000km, jest to syntetyk, a moto stoi sobie w ogrzewanym garażu to nie widzę powodu, dla którego miałbym olej wymieniać teraz. Kolejny planowany przegląd wypada po 10000km.

Taką samą radę również słyszałem w serwisie Yamahy.

 

Dodam, że póki co nie myślę o zimowaniu - pogoda jak na razie łaskawa.

 

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś tematy kolego, w tym piszemy o zimowaniu motocykla a nie używaniu go na co dzień w zimie.

Zimowanie polega na odstawieniu motocykla na kilka miesięcy po uprzednim zabezpieczeniu.

Odnośnie wymiany oleju syntetycznego co 15000 km. to tylko i wyłącznie Twój wybór bo to przecież Twój motocykl.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto stoi w garażu, aku wykręcony leży w ciepełku. Moto nie mam zamiaru odpalać do wiosny... Jakby nie patrzeć będzie z jakieś 7 miesięcy martwy... Jakieś konsekwencje dla silnika? Stoi w zimnym i wilgotnym garażu.

Jak najszybciej zmienić garaż lub osuszyć.

Lepiej było by aby stał całą zimę na zewnątrz pod jakimś zadaszeniem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś tematy kolego, w tym piszemy o zimowaniu motocykla a nie używaniu go na co dzień w zimie.

Zimowanie polega na odstawieniu motocykla na kilka miesięcy po uprzednim zabezpieczeniu.

Odnośnie wymiany oleju syntetycznego co 15000 km. to tylko i wyłącznie Twój wybór bo to przecież Twój motocykl.

Nie, nie pomyliłem tematów. Wyraziłem swoją wątpliwość po prostu. Zimy jeszcze póki co nie ma, więc jeżdżę. W końcu jak przyjdą mrozy i śniegi to pewnie przestanę. Czy to będzie kilka m-cy? Nie wiem.

Olej wg manuala mam wymieniać jak pisałem wcześniej po 10000km, a nie co 15000km.

Po coś chyba to zostało tam zapisane, czy tylko dla picu? Poważnie pytam.

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pisałeś, że po 10 000km. Się Piotrkowi pokiełbasiło.

W zużytym oleju są środki szkodliwe i żrące - jakieś tam siarczany i co tam jeszcze Mendelejew wypisał- natomiast zalawszy silnik świeżym smarowidłem nie mamy w silniku niszczący związków.

Chyba lepiej, żeby silnik się moczył w świeżym oleju, niż w starym.

Pewnie tego nie odczujesz, bo zmienisz motor, zanim silnik będzie kończył żywot, ale takimi zabiegami możesz przedłużyć jego żywot o kilka...naście...dziesiąt(?) tys. km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...