Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

ja tam swoj tankuje na max gasze zamykam w garazu wyjmuje aku i niech stoi az wzrosnie w marcu temperatua nie odpalam ani nic innego kranika nie mam wiec nic nie zamykam a w poprzednich tez nie zakrecalm i nigdy nic sie nie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że nie zaleca sie odpalania, kiedy motor zimuje. Dlaczego?

Motocykla nie opdla się w zimie ponieaż na postoju nie nagrzeje się do odpowidniej temperatury, a jeździć nim chyba nie będziesz. A jżeli się nie nagrzeje świece nie będą dobrze spalały paliwa a w nowym sezonie mogą dobrze nie działać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korci mnie by w moich motocyklach wymienić płyny w chłodnicach oraz płyn hamulcowy który nabrał już pięknego koloru herbaty.Problem w tym że płyn hamulcowy jest higroskopijny więc nie wiem czy zimą znowu nie naciągnie wilgoci , ale gdy go zostawię czy to nie będzie ze szkodą dla układów hamulcowych ?

Co do płynu chłodniczego to nie wiem jak się zachowuje po trzech latach ( tyle ma w r1 ,a w fazerze nie wiem bo moto odkupiłem ale pewnie jeszcze więcej ) czy taki płyn nie wymieniony nie ma czasami skłonności do zamarzania ?

Doradźcie proszę czy ma sens brać się za wymianę o tej porze roku. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to płyn hamulcowy zmieniamy co 2 lata :) - i przez zimę nic mu się nie stanie, a na wiosnę wsiądziesz i będziesz się cieszył jazdą

 

A skąd teoria, że co dwa lata??

Płyn hamulcowy jest higroskopijny i przez zimę złapie wodę, więc nie ma sensu go wymieniać. Ja odkładam wymianę wszystkich płynów (również oleju, który powinnam wymienić jakiś czas temu) - do wiosny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy jest wysoce higroskopijny. Dlatego polecałbym go wymienić na wiosnę, po co ma się "psuć" przez zimę?

Nie kosztuje też tyle by nie moznabyło go co sezon wymienić, mając czyste sumienie.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd teoria, że co dwa lata??

Płyn hamulcowy jest higroskopijny i przez zimę złapie wodę, więc nie ma sensu go wymieniać. Ja odkładam wymianę wszystkich płynów (również oleju, który powinnam wymienić jakiś czas temu) - do wiosny.

 

ja robie na odwrot, nie trzymam przepracowanego oleju w silniku przez zime to samo ze starym plynem hamulcowym, plynu chlodniczego niestety nie posiadam :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady :notworthy:

Macie rację , płyny z torbami mnie nie puszczą więc jutro kupuję i wymieniam.Najwyżej wiosną jeszcze raz wymienię hamulcowy bo nie ma z tym wiele roboty i nie będę zimą musiał o tym myśleć.

Do wiosny zostawię tylko olej bo nawet zimą jeśli warunki pozwolą to lubię przewietrzyć siebie i moto. Jak wiadomo przy ujemnej temperaturze w silniku para tworzy skropliny które mieszają się z olejem tak że musiał bym go na wiosnę ponownie wymieniać więc szkoda czasu i pieniędzy. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...