Skocz do zawartości

REJESTRACJA WETERANA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy, ale tylko na żółte blachy.

 

"pojazd zabytkowy - pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;"

 

"Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

 

1. odzyskanego po kradzieży;

 

2. zabytkowego;

 

3. mającego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15, uznanego przez rzeczoznawcę samochodowego za unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji;

 

4. ciągnika i przyczepy rolniczej."

 

Cała zmiana w kodeksie polega na dodaniu:

 

"2b. W przypadku pojazdu zabytkowego, zamiast dowodu rejestracyjnego, dopuszcza się przedstawienie oświadczenia właściciela pojazdu, złożonego pod rygorem odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania, że nie posiada dowodu rejestracyjnego."

Edytowane przez Varg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A orientowałes sie jakie masz przywileje na zółtych czy ktos ci powiedział ze to lipa a ty powtarzasz? Ja jestem zadowolony i bardziej mi to pasuje jak na zwykłe:)Troche zrobili to inaczej jak chciał Palikot, juz myslałem ze obligatoryjnie bedzie to zabytek bez płacenia rzeczoznawcy grubej kasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientowałes sie jakie masz przywileje na zółtych czy ktos ci powiedział ze to lipa a ty powtarzasz? Ja jestem zadowolony i bardziej mi to pasuje jak na zwykłe:)Troche zrobili to inaczej jak chciał Palikot, juz myslałem ze obligatoryjnie bedzie to zabytek bez płacenia rzeczoznawcy grubej kasy:)

a ja kurde myślałem że zarejestrowałeś coś jako pierwszy!!! :crossy:

dla mnie osobiście blachy mogły by być nawet różowe,tylko ktoś pisał kiedyś,że jak chciałbyś coś zmienić w moto,a motór zarejestrowany jest jako zabytek i chcesz zmienić np.lakier ,silnik itp to musisz mieć zgode renowatora zabytków,a olać go,najważniejsze ,że jest papir i można śmigać na legalu

Edytowane przez rafciojawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do konca tak, taka zgoda jest bezapelacyjna,ale to formalnosc, powaga, bo nikt nie ma prawa nam dyktowac co i jak, ma sie zgadzac z kanonami okresu i tyle.

A teraz druga sprawa: do tej rejestracji potrzeba rzeczoznawcy co napisze opinie do konserwatora i przepchnie to, u mnie kosztuje to 400!!!!!!!!!!!Litosci, zobaczcie czy gdzies nie jest taniej i dajcie znac:)Przyda sie wszystkim;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz druga sprawa: do tej rejestracji potrzeba rzeczoznawcy co napisze opinie do konserwatora i przepchnie to, u mnie kosztuje to 400!!!!!!!!!!!Litosci, zobaczcie czy gdzies nie jest taniej i dajcie znac:)Przyda sie wszystkim;)

To nie do końca jest tak,dzwoniłem ostatnio do biura WKZ i tam mi pan powiedzał ze białej karty właściwie nie mósi wypełniać rzeczoznawca,tylko mogę wypełnić ją sam z jego pomocą(co prawda nie powiedzia ile chce za pomoc).Dlatego jeśli nie uda mi się zarejestrować Osy na białe tablice,to będe próbował w ten sposób. :banghead:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz papier i przebijesz numery tak? wiesz ze to kanał, ale prosze cie bardzo. A co do rejestracji, zgodnie z uchwała ma to byc zabytek, prawo dokładnie reguluje co to jest zabytek i jak sie go robi, nie sadze zeby przeszło na białe, moze teraz jak jeszcze nie zakumali, zbajeruje sie ich nowym przepisem i moze......powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja na "weterana" niesie ze sobą plusy i minusy. Jeśli masz możliwość rejestracji na białych blachach to proszę bardzo. Jeśli rejestrujesz na żółtych, to tylko i wyłącznie twój wybór. Co do stawek "rzeczoznawców", to ja aktualnie jestem w trakcie rejestracji Junaka z 1959 (jest jeszcze w kartonach :wink: ). Gość za 250 zł ma mi przygotować komplet dokumentów potrzebnych do rejestracji na zabytek. Muszę jeszcze tylko poskładać go tak, aby dało się zrobić dokumentację fotograficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...