Skocz do zawartości

REJESTRACJA WETERANA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie mój kolega siedzacy w pojazdach zabytkowych oswiecił mnie ze od minionego tygodnia obowiazuja nowe przepisy na rejestracje weterana, nie bedzie potrzebne zadne zasiedzenie czy inne kombinacje, tylko jakis dokument typu umowa czy oswiadczenie, pieczatka od wojewódzkiego konserwatora zabytków ze to zabytek bo starszy niz 25lat i koniec:-) czyzby nasze modlitwy zostaly wysłuchane???Nie mam mozliwosci sprawdzic tych rewelacji, ale jak ktos da rade niech zaraz pisze co i jak:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótce to wygląda to tak:

Art.28 ust.5 pkt 9 daje mozliwość zarejestrowania "grata" na żółte blachy nawet gdy nie ma dowodu rejestracyjnego. Wystarczy oswiadczenie ze dowod został "posiany". Wczesniej trzebabyło mieć dowód. :biggrin:

 

Art. 28 ust.5 pkt 10 Jeśli chcemy zarejestrować spowrotem na białe blachy to trzeba opinie rzeczoznawcy, zaświadczenie o wyrejestrowaniu, bądz fakturkę ze złomu z ostatnim numerem rejestracyjnym pojazdu. Tyle. :lalag:

 

Art. 29 ust.5 pkt 11 pozwala zarejestrowac pojazd dawny (...) jeśli jego własność została potwierdzona orzeczeniem sądu (...) nawet jeśli nie ma dowodu rej i karty pojazdu. :icon_mrgreen:

 

Wszystko ładnie (i więcej) jest opisane w "Automobiliscie" nr 10/2008.

Może komuś bedzie sie chciało poszukać tej ustawy w necie, zeby była ładna wersja do druku, do pokazania w okienku? :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wejsciem przepisu płaciło sie rzeczoznawcy 400, a teraz to nie wiem czy jest taka potrzeba, skoro ma sie wypowiedziec konserwator zabytków? ale beda jaja, moja znajoma jest wojewódzkim konserwatorem zabytków i nie ma zielonego pojecia o motocyklach, i co? byle frajer jej wcisnie kazdy kit?bedzie wesoło:-)

 

loopy1 podaj co to za ustawa bo jeszcze jej nie znalzałem w nowosciach:-( a chetnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie fajna wiadomość,mój motór ma już 50latek więc napewno będzie zabytkiem,tylko właśnie jak jest z tymi żółtymi blachami,jak konserwator zabytków stwierdzi że to zabytek,to co dalej z jego losem,malowanie remont itp,coś mi się kiedyś obiło o uszy jak koleś biedrone rejestrował na weterana,ale mogę się mylić

a i jeszcze jedno,jak to wszystko przebiega,trzeba jechać motocyklem do rzeczoznawcy po pieczątke ipotrzebne dokumenty do rejestracji?

Edytowane przez rafciojawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 28 ust.5 pkt 10 Jeśli chcemy zarejestrować spowrotem na białe blachy to trzeba opinie rzeczoznawcy, zaświadczenie o wyrejestrowaniu, bądz fakturkę ze złomu z ostatnim numerem rejestracyjnym pojazdu.

 

najszybiej - faktura ze zlomu oraz opinia rzeczoznawcy o "unikacie" :biggrin:. na podstawie tych dokumentow mozna zarejestrowac pojazd na biale blachy.

 

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...