Skocz do zawartości

REJESTRACJA WETERANA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytaj raz jeszcze ten art. ktory zacytowalam :biggrin: a z tego co wiem, to rejestrujac na zabytak nie ma odwrotu na biale blachy.

 

Goska

Edytowane przez wild

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najszybiej - faktura ze zlomu oraz opinia rzeczoznawcy o "unikacie" :biggrin:. na podstawie tych dokumentow mozna zarejestrowac pojazd na biale blachy.

Ta faktura ze złomu to ciekawa alternatywa dla "zasiadywania" motocykla w sądzie. Jak dobrze rozumiem to wystarczy żebym oddał motocykl na złom a puźniej go wykupił??? Czy na takiej fakturze znajduje się numer ramy motocykla? Możesz coś więcej napsisac o tej fakturze ze złomu?

 

Aaaa, doczytałem wyżej, że musi być tablica na którą był kiedyś zarejestrowany, to znaczy że na takiej fakturze są też dane poprzedniego właściciela?

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mylisz pojecia, albo zasiadujesz motor w sadzie a wtedy obowiazuje procedura cytowana przezemnie w temacie "rejestracja weterana" w dziale prawo albo własnie zgodnie z nowa ustwa, przypomne ze jak masz papier ze złomu i osiagniesz zsiedzenie w sadzie w UK moga ci odrzucuc decyzje rejestracji bo pojazd zezłomowany nie ma prawa rejestracji, nie wiem jak z nowa ustawa, nie mam mozliwosci sprawdzenia:-( a trzeba bo póki sie nie połapia mozna rejestrowac na wariata wszystko, np. u mnie w klu jezdzi suzuki chyba vitara na zółtych blachach, jako ....unikalny zabytek:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dead - bajer polega na tym ze faktura to twoj dowod wlasnosci na pojazd, ktory wykupiles ze zlomowiska (spisuje sie numer ramy, ewentualnie silnika, dane z tabliczki znamionowej oraz super fajnie bedzie gdy jeszcze poda sie stary nr rejestracji)

- nastepnie rzeczoznawca musi stwierdzic czy owy pojazd to ten ktory konfiguruje na papierze (z reszta wszystko ci klient wytlumaczy od a do z) - jak tak to gosc zalatwia swoje formalnosci i wystawia papierek, z ktorym idziesz do wydzialu komunikacji i na tej podstawie musza ci zarejestrowac pojazd. oczywiscie bez uzerania sie nie obejdzie, bo nasze urzedy nie znaja praw. (pisze to z doswiadczenia mojego kumpla, ktory wywalczyl swoje - z reszta maja to opisac w nowym numerze swiat motocykli)

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dead - bajer polega na tym ze faktura to twoj dowod wlasnosci na pojazd, ktory wykupiles ze zlomowiska (spisuje sie numer ramy, ewentualnie silnika, dane z tabliczki znamionowej oraz super fajnie bedzie gdy jeszcze poda sie stary nr rejestracji)

- nastepnie rzeczoznawca musi stwierdzic czy owy pojazd to ten ktory konfiguruje na papierze (z reszta wszystko ci klient wytlumaczy od a do z) - jak tak to gosc zalatwia swoje formalnosci i wystawia papierek, z ktorym idziesz do wydzialu komunikacji i na tej podstawie musza ci zarejestrowac pojazd. oczywiscie bez uzerania sie nie obejdzie, bo nasze urzedy nie znaja praw. (pisze to z doswiadczenia mojego kumpla, ktory wywalczyl swoje - z reszta maja to opisac w nowym numerze swiat motocykli)

No właśnie o to chodzi. Mam opinie rzeczoznawcy, zrobiłem ją ładnych kilka lat temu, w czasach kiedy było ich trochę więcej, zdaje się że teraz ich trochę pokasowali. Ta stara opinia mam nadzieję że jest ważna i właśnie ona stwierdza że mój pojazd jest "unikalny i ważny dla polskiej motoryzacji i sportu (lub coś w tym stylu)".

Jak kilka lat temu poszedłem do urzędu to mi powiedzieli że "wszystko ładnie" tylko nie jestem "prawnym właścicielem" pojazdu bo mam tylko umowę kupna-sprzedaży, która nie jest dokumentem potwierdzającym ciągłość rejestracji. Więc pozostało mi tylko "zasiedzenie moto" żeby stać się jego "prawnym właścicielem". A teraz się okazuje że jest inna droga poza zasiedzeniem, czyli faktura ze złomu.

Faktura ze złomu wydaje się prostrzą drogą niż "zasiedzenie" bo omija mnie rozprawa w sądzie i cała niepewność z tym związana.

 

 

....albo zasiadujesz motor w sadzie a wtedy obowiazuje procedura cytowana przezemnie w temacie "rejestracja weterana" w dziale prawo ....

Oki, poczytam ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.28 ust.5 pkt 9 daje mozliwość zarejestrowania "grata" na żółte blachy nawet gdy nie ma dowodu rejestracyjnego. Wystarczy oswiadczenie ze dowod został "posiany". Wczesniej trzebabyło mieć dowód.

czytałes??? nie do konca musisz miecv jakakolwiek fakture, wystarczy oswiadczenie, kurna, musze poczytac ta ustawe, niech ktos podesle namiar:-)

 

Mam, znalazłem:-)

http://www.senat.gov.pl/k7/dok/sejm/kosz/917.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie. Mianowicie, czy ta ustawa już weszła w życie, czy ma dopiero wejść i czy nie mogę im podać umowy kupna sprzedaży lub oświadczenia wydanego na piśmie napisanego własnoręcznie i zatwierdzonego w urzędzie gminy ? Chodzi mi o białe blachy.

Edytowane przez Logum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piknie wszystko jest tam opisane,jasno i zrozumiale,jak by się komuś nie otwierała stronka to musi sobie zainstalować czytaczke pdf np. foxit reader,a ustawa wchodzi w życie 14 dni od dnia jej ogłoszenia,chociaż na dokumencie widnieje napis projekt kurcze także nie wiadomo czy weszła już w życie,sprawdze i napisze,pozdro

 

piknie wszystko jest tam opisane,jasno i zrozumiale,jak by się komuś nie otwierała stronka to musi sobie zainstalować czytaczke pdf np. foxit reader,a ustawa wchodzi w życie 14 dni od dnia jej ogłoszenia,chociaż na dokumencie widnieje napis projekt kurcze także nie wiadomo czy weszła już w życie,sprawdze i napisze,pozdro

no to dupa blada,to jest tylko projekt ustawy,trzeba czekać na czytanie na wokandzie,pozostaje więc tylko czekać i modlić sie żeby przeszło,ale myśle że ustawa jest sensowna i przejdzie,no chyba że jakiś pijany osieł zapomni przeczytać,hehe

zamawiam msze,pozdro

Edytowane przez rafciojawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialam sie jeszcze czegos- pytalam kumpla dokladnie jak to bylo z jego rejestracja z faktura.

 

"faktura jest tylko dla goscia, w urzedzie interesuje ich aktualny przeglad oraz zaswiadczenie od rzeczoznawcy" a zeby bylo smiesznie najpierw dostal tablice.. probne :biggrin: za 2 tygodnie odbiera juz swoje.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sejm przegłosował, wiec juz wchodzi w zycie teraz senat zatwierdza ale to formalnosc:-) te 14 dni juz mineło,wiec to juz chyba działa:-)

Granat raczej nie koniecznie. Vacatio legis to 14 dni od opublikowania w dzienniku ustaw. Oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...