Skocz do zawartości

GPZ 600R ZX 600A NINJA...87 r


andre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myslicie to jest normalne w motocyklach kawasaki?

 

 

Myślimy że tak. Nawet wiemy. Kawy słyną ze swoich panewek wału które najpierw wydają dzwięki na zimnym, później nawet na ciepłym a później zaciera się wał i silnik do śmieci się nadaje. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy że tak. Nawet wiemy. Kawy słyną ze swoich panewek wału które najpierw wydają dzwięki na zimnym, później nawet na ciepłym a później zaciera się wał i silnik do śmieci się nadaje. :crossy:

Szkoda kupywałem marke kawasaki z mysla ze sa jednymi z najlepszych..a tu rozczarowanie to mojej kawie chyba duzo nie zostalo do przejechania jak ma nabite ok 65 000 km...i ciekawe czy był robiony remont?...Ojjj .. :flesje: Dzieki Pzdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzucić owiewki i zlokalizować dzięcioła.

Silnik jest duży i sprawdź w którym miejscu stuka o ile ten silnik po uruchomieniu pracuje na wszystkich cylindrach.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpale zimego gpz-ta to cos mu tlucze w silniku...jak sie nagrzeje ten problem znika.Jak myslicie to jest normalne w motocyklach kawasaki? On ma przejechane 64 000 km i nie wiem czy mial robiony remont..Moze byc dojechany?

 

 

Jeśli ...

1. Masz wyregulowane luzy zaworowe.

2. Nie wyciągniety łańcuszek rozrządu.

3. Stuki znikają po nagrzaniu silnika

 

to na 90% jest wszystko w porządku.

 

Kawy czterocylindrowe typu GPZ, GPX, ZL strasznie hałasują i stukają na zimnym. Przeważnie słychać łańcuch przenoszenia napędu z wału korbowego na skrzynię biegów. Wielu myli ten hałas z panewkami. Tak naprawdę problem panewek u Kawy, dotyczył raczej tylko modelu ZZR 1100, a nie wszystkich silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ...

1. Masz wyregulowane luzy zaworowe.

2. Nie wyciągniety łańcuszek rozrządu.

3. Stuki znikają po nagrzaniu silnika

 

to na 90% jest wszystko w porządku.

 

Kawy czterocylindrowe typu GPZ, GPX, ZL strasznie hałasują i stukają na zimnym. Przeważnie słychać łańcuch przenoszenia napędu z wału korbowego na skrzynię biegów. Wielu myli ten hałas z panewkami. Tak naprawdę problem panewek u Kawy, dotyczył raczej tylko modelu ZZR 1100, a nie wszystkich silników.

No to dzieki troche mi ulzyło..Tylko meczy mnie to ze ma przejechane te 65 000...to moze przez to jak myslicie ile jeszcze pojezdze? Ostro po gazie mu nie daje ..tylko od czasu do czasu..i to nie do konca tylko do 9 000 obr a ma na obrotomierzu 13 000 to w dup* nie dostaje..jak jest zimny to do 4 000 , 6 000 Ile nim se jeszcze pojezdze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj ile jeszcze polatasz bo tego nikt nie wie. Może być 5 km może być 50 tyś km. Zawsze daj szansę silnikowi nagrzać się dobrze przed jazdą i trzymaj się zmian oleju. Będzie ok.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzieki troche mi ulzyło..Tylko meczy mnie to ze ma przejechane te 65 000...to moze przez to jak myslicie ile jeszcze pojezdze? Ostro po gazie mu nie daje ..tylko od czasu do czasu..i to nie do konca tylko do 9 000 obr a ma na obrotomierzu 13 000 to w dup* nie dostaje..jak jest zimny to do 4 000 , 6 000 Ile nim se jeszcze pojezdze?

 

Pytanie jak użytkował albo uzytkowali go inni poprzedni właściciele... ;)

A po drugie módl się, żeby ten przebieg był realny :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam zrobic w zime wszyscy zalecają aby wymienic olej i przykryc go czyms nawet kocem..Ale gdy go przykryłem kocem to zrobil sie wilgotny..i gdy przychodza zimne dni to ma ciezko z odpaleniem..Moze zle robie ze go odpalam moze powinienem go zostawic na zime i na wiosne podladowac aku i wtedy ruszyc skrobac asfalt..I gdy wymieniam olej musze wymienic filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymienia sie razem z olejem. Kocem jak kocem ja przykrywam cieniutka szmatka (stare przescieradło sprawdza sie świetnie), Do baku zalej wachy tak przynajmniej 3/4 pojemności. Akumulator wyjmij i połóz gdzies w ciepłym miejscu (ja mieszkam w domu wiec stoi sobie w pomieszczeniu gdzie jest piec do centralnego).Niczego na zime nie przeplaj. Niektórzy odkrecaja swiece i wlewaja kilka ml oleju, ja tego nie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są dwie szkoły zimownia:

 

1. przepalanie co 2 tygodnie

2. nie przepalanie i wyjęcie akumulatora.

 

Nie będe się wypowiadał która jest lepsza. Na tym forum były już na ten temat dyskusje.

 

Osobiście sprawdziłem obie metody.

Jedna zima była według punktu 2, ponieważ temepratura spadła do -30 stopni. To była słynna zima 2005/2006.

Druga według punktu 1, czyli lekka zima 2007/2008.

 

Niemniej jednak zawsze przed każdą zimą robię następujące rzeczy.

1. Mycie i suszenie. Na lakier kładę wosk.

2. Zatankownay do pełna.

3. Stawiam na centralnie podstawce, aby opony się nie odkrztałciły.

4. Czyszczenie i smarownie łańcucha.

5. Akumulator wyjęty i doładowany co 4 tygodnie.

 

Oczywiście w literaturze przedmiotu można doszkuać się jeszcze wiele innych czynności. W oficjalnej instrukcji dla użytkownika GPZ-a, zaleca się wlewanie oleju do cylindrów. Ja akurat tego nie robiłem. Robiłem tak przy silnikach dwusuwowych.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko dla was to jest proste dla mnie skomplikowane.Gdybyscie mi dali jakąś kaske mz, albo jawe to bym ją zrobił w 15 m ale to jest kawasaki i nie mam pojecia o czterosuwowym systemie DOHC na 16 zaworów.Nawet nie wiem gdzie sie w nim znajduje filtr oleju( jak mozecie to mnie poprowadzcie ) olej to akurat banał gorzj z tym filtrem i z tymi komorami plywakowymi ( jak spuscic tą bene ) ? Jeszcze nie mialem żadnego japonca na chacie. I do serwisu tez nie moge pojechac bo bym sie musial wrabac w centrum miasta bez prawa jazdy i z holenderskimi papierkami. ( jeszcze nie przerejstrowałem )

A co do tego Ernest GPX-a to dlugo na nim posmigałeś czy go sprzedałeś?

Edytowane przez andre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie , ale wysmieje w twarz tego kto mi powie ze problem panewek dotyczyl tylko silnikow 1100.

 

jasno rzecz biorac, motocykl ktory kupiles, moim skromnym zdaniem sypie sie i nie ma tu czego ukrywac. mozesz tego uniknac, jesli tylko wezmiesz sie porzadnie do roboty przy nim, bedziesz dbac i pamietac o rozgrzewaniu silnika przed palowaniem.

 

 

poza tym, przebieg 65000km to na moje oko juz z raz sie przewinal;p;p;p i nietylko moje oko. nie mowie ze dwa razy bo nie spotkalem sie z tym modelem kawy ktory przekroczylby bez niczego 200 tys km.

 

a mowie tak w oparciu o to ze rozbieram tego badziewia kilka, czasem kilkanascie sztuk miesiecznie.

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...