Skocz do zawartości

prawko kat A


JLB2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ustalono już kiedy wchodzą nowe przepisy w życie?

bo po szybkim przeszukaniu internetu wszędzie czytam 'nie wiadomo', ale może sprawdzam na nieaktualizowanych stronach.

 

kurs mozesz zrobi i w tydzien.

aktualnie w warszawie czeka sie miesiac na teorie i miesiac na praktyke.

tak więc procedura egzaminu to 2 miesiące.

Tak więc jeżeli przepisy wejdą w życie w połowie roku to masz szansę :)

 

AFAIK o przyznanej kategorii decyduje nie szkolenie a data egzaminu, czyli jezeli odbyles kurs na A, ale zdales egzamin drugiego dnia po wejsciu nowych przepisów to dostaniesz kategorię zgodną z Twoim wiekiem i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ustalono już kiedy wchodzą nowe przepisy w życie?

bo po szybkim przeszukaniu internetu wszędzie czytam 'nie wiadomo', ale może sprawdzam na nieaktualizowanych stronach.

 

Z tego co mi wiadomo, nowe przepisy wejdą w życie najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku. Taką wiadomość uzyskałem w wydziale komunikacji.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy zdążysz w dużej mierze zależy od twojego ośrodka.Są takie w których na kat.A robią egzaminy tylko w sezonie mniej więcej od maja do września.Ale np w moim mieście egzaminy są zależne tylko od warunków pogodowych tzn.aby nie było mrozu i śniegu a przerwy po między następnymi podejściami na kat.A nie przekraczają dwuch tygodni.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tych przepisach czytałem już dawno temu na ścigacz.pl chyba, wtedy pisali że miały wejść w życie jeszcze w tym roku, także skoro teraz mówią że wejdą w przyszłej połowie następnego roku to jest duża szansa ze wejdą za dwa lata albo w ogóle wcale nie wejdą. wr0na przecież teorie i praktykę można zdawać w tym samym dniu za jednym podejściem, no chyba że sie ktoś boi że obleje teorie, ale żeby tego dokonać musiałby być strasznym leniem bo wystarczy kilka dni poćwiczyć testy na komputerze i pytania zna się już na pamięć. A co do "sezonu na egzaminy" to kończy sie w pierwszej połowie listopada a zaczyna chyba w marcu, wszystko zależy od pogody. JLB2007 kurs możesz zacząć jeszcze przed 18stką, pytanie tylko czy jakiś instruktor tak wcześnie zaczyna kursy na moto i czy będzie Ci się chciało jeździć w takim zimnie, na placu to jest pikuś ale na mieście troszkę gorzej. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli bym miał zdawać na prawko dopiero za kilka lat to już bym wolał w zimę jakoś zrobić .. chociaż te zimy to i tak teraz takie są bo są ;/;/ ale mam nadzieje że nie będę musiał :) i i nie zrobią za szybko o 24 lat :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tych przepisach czytałem już dawno temu na ścigacz.pl chyba, wtedy pisali że miały wejść w życie jeszcze w tym roku, także skoro teraz mówią że wejdą w przyszłej połowie następnego roku to jest duża szansa ze wejdą za dwa lata albo w ogóle wcale nie wejdą.

Zgadzam się. Jeśli nawet wejdą, to osobiście mam wątpliwości jak będą respektowane... Bardzo możliwe, że więcej ludzi będzie jeździć bez uprawnień.

 

A co do "sezonu na egzaminy" to kończy sie w pierwszej połowie listopada a zaczyna chyba w marcu, wszystko zależy od pogody. JLB2007 kurs możesz zacząć jeszcze przed 18stką, pytanie tylko czy jakiś instruktor tak wcześnie zaczyna kursy na moto i czy będzie Ci się chciało jeździć w takim zimnie, na placu to jest pikuś ale na mieście troszkę gorzej. Pzdr

 

Dla mnie pikuś zawsze :banghead: Prowadzę kursy przez cały rok :banghead:

A propos trwania sezonu - w Lublinie, gdzie prowadzę szkolenia sezon już się praktycznie zakończył. Egzaminy kończą sie z dniem 31 października. Zaczynają dopiero 1 kwietnia. SZOK :icon_mrgreen:

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moja opinia jest taka jeśli to wprowadzą : i tak będą się zabijali !! bo na motory będą wsiadać po pierwsze bez uprawnień i z możliwe że z brakiem doświadczenia a nawet jeśli je będą mieć a zobaczą policje że chce ich zatrzymać i będą uciekać to może nie być kolorowo;/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie żeby było tak że ktoś kupił motocykl w wieku 18 lat i czekał na prawko do 24 a moto stało w garażu.Ja miałem najpierw kat.B gdy kupiłem moto i czekałem całą zimę żeby zrobić kat A przez około trzy miesiące a i tak jak zrobiło się ciepło to musiałem pośmigać przynajmniej na jakimś parkingu.Nie ma takiego twardziela który (mając już maszynę) nie wsiądzie na moto przez sześć lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to że i z tymi normami dają dupy bo jakoś zapowiadana armia zawodowa od mojego rocznika poszła w las.Jakby teraz okazało że ustawy o armi nie zrobili, za to wpieprzyli szereg nowych procedur związanych z egzaminem to bym był lekko mówiąc niezadowolony.Czy te przepisy które mają wejść potem tyczą się także teorii,praktyki no i tych nieszczęsnych 10 lat?Czy dopiero kategorie chcą wprowadzić później?Przepisy są debilne wręcz bo jak już powinny być ograniczenia mocy a nie pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku*wa , kolejny papierowo-teoretyczny zakaz ustawowy ;/ .To jak z zielskiem, każdy pali a niewolno ;]. Kiedy przedstawiciele władzy ustawodawczej wkońcu zaczną sie liczyc z charakterem tego narodu który próby wytyczenia jakichkolwiek ścieżek ma głęboko w dupie juz od czasów Mieszka I .

Tego ze motocyklisci sie zabiają nie da sie zmienić, tak samo jak ktos przegina pałe z dragami i zejdzie przypadkiem.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasssne... proponuję zlikwidować zakaz jazdy na czerwonym, bo motocykliści jeżdżą, nakaz płacenia oc i rejestracji, bo motocykliści jeżdżą bez, dorabiają tekturowe, albo zaginają i uciekają. po co w ogóle przepisy... słabo mi się robi, jak czytam takie pier**nie :/

to, że generalnie mamy naród awanturników, który bez zastanowienia nad sensem przepisu - z miejsca zakłada, że go będzie łamać, nie znaczy wcale, że każdy jest takim samym debilem. statystyka mówi, że legendarny olej w głowie u 20-latków nie istnieje; prawo ma ich bronić przed nimi samymi. ich i ich otoczenie. podobnie jak to jest w przypadku zakazu prowadzenia po pijaku i strzelania z broni palnej na ulicach

może czas to zrozumieć przed napisaniem kolejnego ku*wa :buttrock:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawka od 24 lat.

chlop co ma 22-23 lata tak czy inaczej usiadzie na motocykl, gdy bedzie mial takowa ochote, bo kto mu zabroni, rodzice ?

Oczywiscie jestem "za" tym przepisem jesli naprawde on cos poprawi, w co szczerze watpie... (dobrze, ze jutro mam egzamin praktyczny :icon_twisted: )

Chyba, ze za sama jazda motocyklem bez uprawnien bedzie karana pobawieniem wolnosci, no to juz inna bajka :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ku..a jest w tym pojebanym kraju.Skoro mając 18 lat nabywasz wszelkich praw jako pełnoprawny obywatel to ma się tyczyć wszystkiego a nie jakiegoś widzimisię.Możesz iść do wyborów,kupować wódkę czy odpowiadać za przestępstwa jak 25-cio cz 60-cio latek to równie dobrze możesz korzystać z praw i obowiązków do wszystkiego w tym zrobienia prawa jazdy na każdą kategorię.Jakaś dyskryminacja w tej je**anej polsce? Zabierać im wszystkie prawa do lat 24,w tym zakazać aresztu dla przestępców do lat 24.Lepiej żeby 18-latek miał pojęcie o ruchu drogowym i zdobył prawko niż miałby jeździć bez.Kategorie A1 itp mogą być poniżej osiemnastki.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...