Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kilka słów po przeróbce kominów Yamahy R1 i XTZ z forum XTZ:

 

http://xtzclub.pl/threads/2255-WYDECH-MADE-IN-EDHAUST!-czy-kto%C5%9B-przerabia%C5%82

 

 

Przerabiałem u Edzia tłumiki do YAMAHY R1 z 2008 roku. Z efektu tłumików EDHAUST jestem bardzo zadowolony, tłumiki dają bardzo ładny i basowy dźwięk. W swoim mieście byłem tzw królikiem doświadczalnym bo każdy się wahał czy dać do przeróbki, jaki będzie dźwięk itp. Po mojej przeróbce nikt już się nie waha. Z czystym sumieniem mogę polecić przeróbkę tłumików Edhaust!!!

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów właściciela po przeróbce kominów w Hondzie VTR 1000 z forum Suzuki SV:

 

http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=10&t=237&start=760

 

A więc Panowie oraz Panie, w dniu dzisiejszy zajechałem do osławionego już Edzia celem poprawiania głosu mojej nowej maszynki jakaś niemota wcześniej zamiast zrobić z tłumikiem coś normalnego to wywierciła dziury i zostawiła tak sobie, ani to ładnie nie brzmiało ani nie wyglądało (Edzio mi dziś mówił że są motocykle w których to ładnie brzmi ale VTR do nich nie należy). Z racji tego ze robota miała zająć jakiś czas, poszedłem na 5 godzinny spacer po okolicy, zjadłem placka i zadzwonił Edzio że mogę wracać gotowe!! Nabrałem wiatru w żagle i czym prędzej pokonać 5 kilometrów drogi powrotnej

 

Przybyłem zobaczyłem i widzę że te paskudztwa na końcu tłumika zniknęły i nie wystają już żadne kikutki, to dziarsko kluczyk w dłoń odpalam, parsknęła na mnie grubym basem i mruczy jak moja SylVia na leosiach tylko donośniej i z dwóch rurek, Edzio powiedział że najwięcej się dowiem jak się przejadę więc się spakowałem ładnie podziękowałem, i hyc na moto, ruszam a że blotko itp. to się skupiam na drodze a nie na dźwięku wyjechałem na asfalt i dodaje pomału gazu... na plecach ciary a ziemia się trzęsie, basu dużo, donośnie ale bez ryku po prostu miód dla ucha teraz przyjemnością jest jechać 90 i się delektować niskim zakresem obrotów, dojechałem do pierwszego skrzyżowania światełka itp. czerwone się świeci więc zwalniam silnikiem, i słyszę salwy wystrzeliwane wprost w przechodniów ludzie obracają się z daleka i patrzą w niebo, to był ten efekt którego oczekiwałem, teraz przy stałej 130 nie słychać wydechu ani silnika (gdzie wcześniej nawet przy 180 rozrywało banie), pozostał mi do zrobienia ostatni test TUNEL i to wykonałem wracając od Lasoocha który dobrze słyszał moje moto każde gwałtowne dodanie gazu można przyrównać do uderzenia gromu, a każdy wystrzał z tłumika powoduje trzęsienie się murów tunelu, od razu mam wrażenie ze ludzie przede mną uciekają

Epopeja mi wyszła z tego straszna, ale ma takiego bana na gębie że ciężko to opisać.

 

Potrzebujesz wydechu a nie chcesz zbankrutować wal do Edzia

 

Niestety jestem zmuszony potwierdzić wypociny Notturna, VTR brzmi na Edziowych wydechach zajebiście

Jak jechaliśmy ok. 60km/h ja z przodu, Notturno z 10m za mną, to słyszałem jak on hamuje silnikiem, pięknie wtedy dudni.

Jak jechaliśmy powoli w odwrotnym szyku, czyli mała prędkość i VTR z przodu, no to słyszałem wszystko, oprócz własnego silnika rzecz jasna.

Ale najbardziej zaskoczyła mnie szybsza jazda. Przy powiedzmy 100km/h i odstępie ok. 20m (nie wiem ile co do metra, normalny bezpieczny odstęp podczas jazdy w 2 motocykle), jadąc z tyłu za VTR, nie słyszałem nic a nic tego wydechu. Żeby znowu usłyszeć Notturna, musiałem podjechać o wiele bliżej, gdzieś na 2m od motocykla. To duży plus, że dźwięk nie męczy innych osób, jadących z tyłu

Faktycznie, to co Edek robi z tłumikami to mistrzostwo świata i okolic

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szanowny Edwardzie może miałeś już do czynienia z tłumikiem do Kawasaki ZX6-R z roku '07 '08 ? jeżeli tak to może masz jakieś filmiki z odsłuchem . jestem zainteresowany rozbebeszeniem mojego tłumika . jaki to jest koszt i czas realizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudera jeszcze nie robiłem i nie znam konstrukcji tych tłumików więc nie wiem czy da się je zrobić tak by nie było nic widać po cięciu i spawaniu.

 

Co do Kawy a jaki tam jest komin, boczny czy pod kanapą?. Pod kanapą jeszcze w takim nie robiłem a co do terminów mam zaklepane na tydzień na przód.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudera jeszcze nie robiłem i nie znam konstrukcji tych tłumików więc nie wiem czy da się je zrobić tak by nie było nic widać po cięciu i spawaniu.

 

Co do Kawy a jaki tam jest komin, boczny czy pod kanapą?. Pod kanapą jeszcze w takim nie robiłem a co do terminów mam zaklepane na tydzień na przód.

 

witam

tak w Kawie tłumik znajduję się pod kanapą :-) podaj do siebie nr kom. na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Edzieo próbował Pan kiedyś z watą stalową?

http://allegro.pl/wata-welna-stalowa-100g-3-grubosci-wlokien-i1524451764.html

coś takiego. Ja osobiście przerabiałem wydechy i daje radę. Niestety na moim przełożeniu nie dało się jeździć po mieście i musiałem dorobić db kilera. Jak ktoś chce i ma konto na www.chomikuj.pl to może sobie posłuchać ja to lata ;) login/chomik : przemekpimek folder lawless/inne pozdro

 

wrzuciłem na YT macie porównanie jak z db kilerem i jak bez mruczy...

zero smutków, zero złości wyj**ane po całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję podobną wełnę stalową ale nie zwykłą a nierdzewną ale stosuje jej nie grubą warstwe bezpośrednio na rure przelotową perforowaną jako ochrona przed wydmuchiwaniem wełny mineralnej + kilka innych materiałów.Wypełnienie tłumika wełną mineralną daje ładniejszy dźwięk.Wszystkie firmy akcesoryjne swoje tłumiki wypełniają różnego rodzaju wełnami mineralnymi gorzej lub lepiej zabezpieczonymi przed wydmuchiwaniem.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, chętnie się podłączę z pytaniem bo szukam informacji o wydechach.

Chciałbym uzyskać głośniejsze rury, na wydechy znanych marek mnie nie stać, więc wpadłem na coś takiego jak 'drilled pipes' no i oczywiście na puste wydechy. Czy ktoś mógłby napisać na czym dokładnie drillowanie polega i czy można bezpiecznie to zrobić w garażu? I jak to jest z pustymi? Słyszałem, że są piekielnie głośne.

 

pzdr, h.

2007 H-D XL883C Sportster Custom + 'Bologna Style' Khrome Werks 2 inch slash cuts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...