Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów właścicieli po przeróbce kominów w Yamaszce FZ6 z forum Fazera:

 

"No i wreszcie sie doczekalem komin zamontowany w niecale 30min, owiewki poskladane i wypad w deszczu na miasto, nie dalo sie juz wytrzymac:)pierwsze wrazenia po przerobce przez Edzia- glosno glosno glosno!!! i basik piekny!!! a dzwiek kiedy schodzi z obrotow jest po prostu nie do opisania! Musze na nowo sie przyzwyczaic do tego dzwieku bo jezdzilem caly czas na fabrycznym tlumiku i czasem sie zastanawialem czy w ogole silnik pracuje bo nie bylo go slychac. Teraz moja slicznotka ryczy jak prawdziwa drapiezna bestia!

Wielkie dzieki Panie Edziu!!! "

 

"Od tygodnia jeżdżę z przerobionym tłumikiem przez Edzia .Tłumik zawiozłem o 11 po 16 był już gotowy ( w międzyczasie pozwiedzałem stolice haha ). Jeśli chodzi wzrost mocy to albo tego nie zauważyłem, albo jest nie duży. Mam zamiar wybrać się na impreze niedziela z bp czy cos takiego i sprawdzić na hamowni co i jak. Zauważyłem, że przyrost mocy jest bardziej liniowy, delikatnie lepiej idzie z niższych obrotów. Oboroty falują tylko na zimnym silniku czyli standart - tak jak było. No i ten dzwięk taki dzwięk powinna posiadać każda FZ6 po wyjechaniu z fabryki. Jutro zrobie troche km i mam zamiar go wylitrażować. Postaram się też nagrać filmik z dzwiękiem wydechu. Nie edytuje bo to kolejna część do poprzedniego postu. A więc tak: troszku sie pomyliłem mianowicie obroty delikatnie falują ale znowu nie zawsze. Falują na zimnym i na ciepłym zaraz po odpaleniu a w trakcie jazdy np podczas postoju na światłach obroty są równiutkie. Dzisiaj zrobiłem ogólnie ok 560km ( dupsko boli jak cholera ). Litrażowałem fazerka po pierwszych 325 km przy prędkości przelotowej turystycznej 100-120 ( chwilami po 80, jak i po 180) i wyszedł mi ok 5,14 więc całkiem ciekawie. Niestety dzień był bardzo napiety i nie było 5 minut na nagranie filmiku z wydechem:( "

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazię przerabiać czarne kminki do Harleya 1200 Spordstera.Ładnie bo wystarczy je tylko przeciąć na tylnym spawie i bebechy na wierzchu.Ciekawe jak to wyjdzie.

 

I kilka słów po przeróbce w SV650 z forum SV:

 

"A ja jestem właśnie po przeróbce seryjnego wydechu u Edzia, robota wykonana szybko i profesjonalnie. Skrócony o 10cm, wymienione bebechy i teraz jest piękny basowy pomruk, nie trzeba kupować żadnych wynalazków bo brzmi pięknie :-) Taki wydech powinien być seryjnie :-)

 

P.S.

Taka ciekawostka - w wersji amerykańskiej nie ma kata w środku :-)"

 

"Zgadzam się z przedmówcą! takie cudo jak Edzio robi powinni montować seryjnie.

Mi Edek skrócił komin o 13cm a dźwięk jaki się z niego wydobywa....co tu pisać...to trzeba usłyszeć na żywo!

Ludzie na ulicy odwracają głowy jakbym samolotem odrzutowym leciał..."

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję walczyć z kominami w Suzuki Marouder 800 i niestety nie da się wypruć bebechów bez cięcia chromów by zrobić miejsce na przelot i wytłumienia.Te kominy niestety to moje niepowodzenie :sad: :mad:

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robileś już cos w hądzie dominator bo u mnie nie ma problemu z bebechami ponieważ same sie rozleciały gdyż poprzedni wlasciciel je troche palnikiem potraktował

została tylko blacha perforowana chcialem je troche wygłuszyć i zastosowałem wate na sciankach i z blachy perforowanej dopasowałem rure efekt zajebisty nie za głożno nie za cicho tylko mimo tego ze moim zdaniem wszystko zrobione było tak aby ta wata nie wyłaziła to po 3 tygodniach jej tam wogule nie ma

co wyparowała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytan jest ciężki do obróbki.Może oni by co poradzili:

 

http://www.uslugiszlifierskopolerskie.pl/index.php?id=kontakt

 

W Dominatorze jeszcze nie robołem ale wełnę źle zabezpieczoną po krótkim czasie wydmucha.Najszybciej dzieje się to w vałkach i singlach.Musisz zrobić to tak:

 

http://allegro.pl/ducati-aprilia-suzuki-yamaha-buell-ktm-moto-guzzi-i1599060570.html

http://www.twobros.com/Exhaust/index.htm

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do fachowca:

przerobilem kominy w MT-01(trochę inaczej niż instrukcja Edzia ale wyszło MIUT :buttrock:

ryk jest niesamowity i alarmy samochodowe sie włączają, ale do rzeczy:

jestem przekonany że już niedługo pozbędę się dowodu rejestracyjnego za to i potrzebuję jakieś wytłumienie które można zamontować przy Policji. jakieś coś w rodzaku CZOPKA :icon_mrgreen: z dziurą :icon_mrgreen: będzie działać??????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś napewno działa tylko jak to u ciebie zamocować nie szpecąc wylotów -nie wiem.

 

http://w946.wrzuta.pl/obraz/powieksz/1bbj2bh4Pbn

http://w946.wrzuta.pl/obraz/powieksz/9rARnqCHS57

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów po przeróbce FZs 600 i FZ6 z forum Fazera i Tundercata:

 

"Dzisiaj byłem u Pana Edzia ..... i dalej mi banan z mordy nie schodzi

Dobry basik, bardzo fajnie mruczy

Robota wykonana perfekcyjnie !

Bardzo polecam ! "

 

"Ja już jeżdżę drugi tydzień na przeróbce od pana Edzia.

dźwięk przepiękny, samochody same się usuwają z drogi, to jak schodzi z obrotów i sobie bulgocze piękna sprawa i co mnie zdziwiło pan Edzio powiedział spalanie będziesz miał mniejsze w co nie chciałem uwierzyć a jednak..Biegi jeśli się nie spieszę zmieniam dużo wcześniej i stąd ta oszczędność no i fz6 nie brzmi już jak skuter a koszt tej przeróbki jest naprawdę nieduży.Jak by ktoś się wahał jak to będzie brzmiało w jego moto mogę się spotkać i dać posłuchać.Dodatkowo Edzio przerabiał kumplowi tłumik od sv650 i efekt też jest imponujący.Ogromnie polecam i naprawdę fajna sprawa mieć taki wydech "

 

http://www.motocykl.org/thundercat/forum/viewtopic.php?f=30&t=2557&start=150

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeróbce kominów Yamahy Bulldog:

 

Zdecydowałem się i poddałem przeróbce wydechy w edhaust. Powiem tak , chodzą niesamowicie. Dudnią głębokim basem, mają wspaniałą cofkę przy chamowaniu silnikiem i moto nie pracuje jak chopper. Nie są męczące , można spokojnie lecieć w trasę. Cały czas latam z bananem na gębie. Do tego mają bardzo ładne emblematy Edhaust. Wykonanie wzorowe. Moto nie wymagało żadnej regulacji a ma założony filtr KN i zmieniony airbox. Rewelacja za bardzo dobrą cenę.

 

http://www.yamahabulldog.com.pl/viewtopic.php?f=10&t=375&sid=357ab2dc8cfbfde9a4419a3aba0165b7

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów z forum Suzuki SV:

 

OK, teraz moja kolej...

we wtorek byłem u Edwarda,pierwsze wrażenie ... Oderwał się od innej roboty i 95% czasu był w masce przeciwpyłowej, przez co cały czas kojażył mi się z fajterami z MortalCombat , sorry ale musiałem to napisać ...

Generalnie pełna satysfakcja, profesjonalna robota, człowiek słowny na którym można polegać, mi orginalny komin się podoba, także minimalnie został skrócony 2-3 cm.

Wszystko robione na moto, miało być około 2h, było szybciej. Starałem się nie patrzeć na ręce ( ja tego nie lubię jak pracuję ) ale Edwardowi to nie przeszkadzało i naprawdę przyjemnie sobie porozmawialiśmy.

Komin basuje fajnie na niskich obrotach, wydaje mmi się że najfajnniejszy dźwiek jest między 4-7 tyś, super bulgocze przy hamowaniu silnikiem w dolnym zakresie.

Nie chciałęm mega głośnego wydechu i taki otrzymałem, wydaje mi się że nie jest za głośny, ale zmieniła się reakcja kierowców, na jakieś 20m przedemną już lukają w lusterka i ustępują drogi, (wcześniej tak nie było )

Robota pierwsza klasa ....Polecam i Pozdrowienia dla Edwarda

 

http://www.svforum.pl/viewtopic.php?f=10&t=237&start=900

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...