Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kilka cytatów po przeróbkach:

 

Dzisiaj w końcu znalazłem chwilkę by zamontować wyprutego kata i wydziorki (wszystko made by edhaust) odpaliłem moto na moment bo cały miesiąc myślałem o tej chwili i ... nie zawiodłem się, zarówno wizualnie jaki dźwiękowo, efekt jest rewelacyjny, słoiki na regalach w garażu również podzielają moje zdanie obijając się o siebie :P nie mogę sobie wyobrazić co się będzie działo jak wszytko tam się pięknie wypali przez sezon, normalnie ogień z dupy panowie :P

 

http://www.honda-hornet.pl/viewtopic.php?t=307&start=1760

 

Tłumiki otrzymalem wczoraj i cóż mogę powiedzieć- wyglądają zajebiście!!!!super robota, tak jakby oryginalnie wyszły z fabryki o takiej długości, nie mam najmniejszych zastrzezeń. Poza tym jeżeli chodzi o edzia to super gość-wyjaśni Tobie jak krowie na rowie czego nie rozumiesz, wyslal mi smsa jak zaczynal robotę i kolejnego jak skończyl. W poniedzialek wyslałem wydechy, we czwartek otrzymalem z powrotem. Czlowiek godny zaufania.W najblizszych dniach wrzucę filmik jak brzmią, dziś je pewnie zalożę jak się wyrobie przed robotą.

 

http://www.z1000.fora.pl/tuning-akcesoria-z1000-z1000sx,12/tlumiki,150-195.html

 

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie

Potrzebuję pomocy w sprawie tłumików. Kilka dni temu musiałem dać końcówki tłumików do chromowania i musiałem wywalić tą wełnę która była w tłumikach. Wyglądało to jak wełna szklana lub kamienna, taka jak ociepla się domy. Muszę teraz zrobić tak żeby było po staremu. Moto miał fajny wydech jak dla mnie. Szkoda że przed demontażem nie zmierzyłem poziomu hałasu bo teraz miałbym okazję trochę więcej tej wełny dorzucić.

Proszę o pomoc ile i jakiej wełny tam nawinąć, ciasno czy luźno, co się stanie jak jej w ogóle nie dam a co się stanie jak cały wypełnię. Zdjęcia tłumika wklejam tutaj, motocykl to Yamaha Royal Star Venture 1999 rok. Tłumiki nie są oryginalne tylko takie: http://www.bub.com/Yamaha_Venture.cfm?pa=list&psearch=&zsb=0&sc1=Yamaha&sc2=Venture&sc3=Slip-Ons

tlumik1.jpg

tlumik2.jpg

tlumik3.jpg

tlumik5.jpg

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tą rurę owiną warstwą wełny stalowej nierdzewnej na to warstwę siatki stalowej nierdzewnej ,to wszystko owiną ściśle drutem najlepiej nierdzewnym by się to nie luzowało i odwijało a pozostałą przestrzeń pustą wypełnił specjalną wełną mineralną długo-włóknistą.Możesz wypełnić budowlaną,kominkową,skalną itp ale ona nie wytrzyma zbyt długo.Jak będziesz chciał mogę Ci odstąpić takie materiały lub podpowiedzieć gdzie je kupić ale nie znam miejsca gdzie kupisz wszystko w komplecie za jednym zamachem.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edward.Mam Kawasaki 1500 Vulcan.Jest cichy że aż mnie to drażni(skutery są głośniejsze)Czy możesz zaproponować mi coś interesującego??Chodzi mi standardowo o dużo basu,umiarkowaną głośność,na pewno nie cos takiego jak na pustych wydechach,ale ma być słychać że to 1500cm.Pozdro.

Zapodaj jakeiś foty na [email protected] jak te kominy wyglądają bo ich jeszcze nie robiłem i nie mam pojęcia jaką mają budowę.Albo podjedź kiedyś do mnie jak będziesz nie daleko to je oblukam i pogadamy.

jestem ciekaw jak się ma sprawa Vulcana 1500 ? ,też będę zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tą rurę owiną warstwą wełny stalowej nierdzewnej na to warstwę siatki stalowej nierdzewnej ,to wszystko owiną ściśle drutem najlepiej nierdzewnym by się to nie luzowało i odwijało a pozostałą przestrzeń pustą wypełnił specjalną wełną mineralną długo-włóknistą.Możesz wypełnić budowlaną,kominkową,skalną itp ale ona nie wytrzyma zbyt długo.Jak będziesz chciał mogę Ci odstąpić takie materiały lub podpowiedzieć gdzie je kupić ale nie znam miejsca gdzie kupisz wszystko w komplecie za jednym zamachem.

 

Witaj edzio

Zapomniałem dodać że tej wełny w tłumiku było tylko trochę, na końcu tłumika. Tak około 10 cm. Boję się, że jak cały wypełnię wełną to straci ten piękny dźwięk. Demontaż tych końcówek trwa kilkanaście minut, i już mam na wierzchu całe wkłady. Dlatego ze względów finansowych chciałbym to zrobić niskim kosztem, bynajmniej teraz, kiedy cierpię na permanentny brak kasy a sezon tuż tuż.

Widziałem wczoraj w Castoramie wełnę stalową o rożnej gradacji. Nie wiem czy jest ona nierdzewna, ale pomyślałem żeby jej tam włożyć trochę i owinąć drutem miedzianym. Tylko nie wiem czy brać tą gęściejszą czy rzadszą.

Chodzi o to żebym nawinął kilkaset kilometrów w tym sezonie a po nim wezmę się za to jeszcze raz.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=6UB1jGZHuxI&feature=player_embedded

 

Witaj edzio

Zapomniałem dodać że tej wełny w tłumiku było tylko trochę, na końcu tłumika. Tak około 10 cm. Boję się, że jak cały wypełnię wełną to straci ten piękny dźwięk. Demontaż tych końcówek trwa kilkanaście minut, i już mam na wierzchu całe wkłady. Dlatego ze względów finansowych chciałbym to zrobić niskim kosztem, bynajmniej teraz, kiedy cierpię na permanentny brak kasy a sezon tuż tuż.

Widziałem wczoraj w Castoramie wełnę stalową o rożnej gradacji. Nie wiem czy jest ona nierdzewna, ale pomyślałem żeby jej tam włożyć trochę i owinąć drutem miedzianym. Tylko nie wiem czy brać tą gęściejszą czy rzadszą.

Chodzi o to żebym nawinął kilkaset kilometrów w tym sezonie a po nim wezmę się za to jeszcze raz.

 

Jeśli tylko na kilkaset km to wypełnij drobną.A ta w Castoramie na bank nie jest nierdzewną.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dostanę wełnę nierdzewną?

To musi być coś takiego? http://nbta.pl/pl/oferta/materialy_absorpcyjne/przemysl_motoryzacyjny/hot_end_goracy_koniec/31,welna_stalowa_nierdzewna.html

Edytowane przez II Artur II

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy RAKSO albo na allegro albo w www.seger.pl albo u mnie.

 

Witaj edzio

Musiałem wczoraj poskładać tłumiki do kupy. Na razie nawinąłem wełny stalowej takiej jaką miałem pod ręką. Zdziwiony jestem że to nic nie wyciszyło tłumików, jest tak samo jak wtedy kiedy tej wełny prawie wcale nie było :biggrin: Tak że nawet jak ją wydmucha to pewnie tego nie zauważę. Dzięki edzio za pomoc.

A co do strony www.seger.pl to mój antywirus Avast krzyczy że na tej stronie jest trojan.

--

pozdrawiam

Artur Wojtkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...