Skocz do zawartości

Samochód dla rodziców...


kumkwat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odrzucajac francuzy popelniasz blad , uwazam ze przewyzszaja jakoscia niemieckie auta poza tymi z wyzszej poly BMW 5, Audi 6 , Merce. , do japoncow tem im nic nie brakuje . Ja np mam starego francuza i jesli kupie nastepna osobowke to bedzie to na 100% zabojad , znajomi tez sie rozbijaja francuzami i nic im nie dolega.

 

Oczywiście, zgadzam się w 100%. Może poza pewnymi wyjątkami ale auta francuskie nie są złe. U mnie też kupa znajomych buja się francuzami i żaden nue narzeka.

 

nie próbuj porównywać francuzów do japońców i polskich dróg do niemieckich :biggrin:

 

Dlaczego? Tak jak wyżej, francuskie auta nie są złe. Kto nie jeźdźił ten nie wie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć o Mitsubishi - to co prawda nie to samo co kiedyś, ale trzy diamenty ciągle dają radę :wink:

Nowy Lancer w każdym porównaniu plasuje sie w czołówce, a wygląd jest po prostu świetny! Jakość wykonania i spalanie również OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć o Mitsubishi - to co prawda nie to samo co kiedyś, ale trzy diamenty ciągle dają radę :buttrock:

Nowy Lancer w każdym porównaniu plasuje sie w czołówce, a wygląd jest po prostu świetny! Jakość wykonania i spalanie również OK.

 

Do 40 tysięcy niestety nie da rady kupić najnowszego Lancera, którego chyba Ty masz na myśli... A poprzednia wersja "cywilna" jest delikatnie mówiąc średnio brzydka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

" Pani Skipińska za 4 letniego Scenica zapłaciła 1500 zł "

 

Pogadaj z Mariuszem, kup sceniców ile wlezie za tą kwote 40 tysi. To będzie jakieś 26 aut. opie*dol po cenie rynkowej i pomyśl o S klasie. ;) :bigrazz: :flesje: :buttrock:

Edytowane przez BIL

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja jesli mial by, wybierac wg ww kryteriow, wzial bym taką skode : http://www.moto.allegro.pl/item453271308_o..._przebiegu.html

 

ale 20kkm to wcale nie tak straszliwe malo, ja tam byl bral diesla. te opowiesci o kosztach serwisu diesli nie do konca pokrywaja sie z prawdą, to takie ludowe bajdy. serwis superba w tdi to koszt 400/500 zl, podczas gdy za serwis leona trzeba dac i 1500. (autoryzowane serwisy) kwestia wysokosci marży. genralnie skoda bije wszystkie inne marki na glowe pod wzgledem kosztów serwisu. przejedz sie do salonu i sam sprawdz.

 

edit:

o, taką np: http://www.moto.allegro.pl/item453675413_s...jny_wyglad.html

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takiej opinii - napiszę w ten sposób - nie tak duże przebiegi, aby ładowac się w diesla, którego serwis i opłaty są dużo wyższe niż w przypadku benzyny. Sensowny diesel to w tej chwili pojemnosc >=1.9 - co odpada ze względu na opłaty. Dodatkowo diesel jest droższy w zakupie.

Roczne przebiegi na poziomie ok. 20kkm, więc nawet połowa tego przebiegu, już przemawia za gazem. Nawet jakby instalacja miała się zwraca kilka lat. Koszty eksploatacji LPG są nam znane ze względu na użytkowanie auta z podtlenkiem elpidżi. Sprawdzone, i opłacalne.

 

 

Heh, moi rodzice maja juz druga Lagune II, pierwsza przy przebiegu 240 000 km zostala rozbita. Teraz jest kombiak 1.9 dci 120 koni w niezlym wyposazeniu, lacznie z nawigacja. Nigdy nie bylo z zadna z nich problemu, wiec czemu nie francuska motoryzacja? Srednie spalanie wedlug kompa wychodzi okolo 6-7 litrow. Silnik dobrze sobie radzi z tym samochodem. Nie jest to odrzutowiec ale przeciez to nie ma byc odrzutowiec.

 

zgadzam sie z toba laguna II jest ok niby bardzo usterkowa ale chyba ja trafilem na jakis super egzemplarz bo juz od dwoch lat nic sie nie psuje jesli odrzucasz samochody na f to ja w tej kwesti nie pomoge a szkoda

Edytowane przez pieciu7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu zabojada 306 z roku 95;) w tym roku pierwszy raz sie zepsół. Pasmo kataklizmów i nieszczęść niechiało sie skończyć 2 miesiace leżałem pod samochodem i łatałem przerózne rzeczy. Na to auto przyszedł juz czas, niestety nowsze auta (bo mój świerzością nie grzeszy) maja ten okres jeszcze wczesniej. Postawił bym na Audi zreszta zawsze na nie stawiam;P Twoim rodzicom napewno bedzie sie podobało, auto ma coś co przyciaga powaznych ludzi, myśle ze chodzi tu o jego spokuj panujacy we wnetrzu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile miejsca potrzebujesz na paczkę boazerii?

Rodzice mieli ten sam problem kilka miesięcy temu, do wydania też było 40-45 tyś.

Prawie kupili Kie Ceed'a (ok 50tyś)... a potem znaleźli 3 letnią mazdę 2.

do miasta idealne, małe, duży (jak na taki samochód) bagażnik z niskim progiem, samochód w środku wygodny nawet dla większych osób (jeżeli mówimy o trasach miejskich.. nie jechałem nim do Włoch).

 

Moim zdaniem pytaniem najważniejszym jest nie to czy Avensis czy V50, tylko czy faktycznie potrzebujesz nadwozia kombi/SW, czy też wystarczy lepiej wyposażona klasa miejska ze składanymi siedzeniami.

 

Po co płacić za kombi jeżeli będą nim jeździły dwie osoby (rodzice) wraz z bagażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że Niemcy pozbywają się diesli, patrząc na Renault Lagune II z roku 2003 diesel jest za średnio 5000 euro, a benzyna za 7000. Ciekawe. Sam niedawno byłem w Niemczech i tam coraz więcej osób jest negatywnie nastawionych do diesli.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez proponowalbym Skode np Octavie w Combi ze sprawdzonym 1,9 TDI. Wg mnie najlepsze silniki to te ASV 110KM - jakby bylo malo to bez problemu mozna je z lekka jeszcze podkrecic. W niemcowni idzie dostac sprawdzone sztuki z super wyposazeniem za niezle pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że Niemcy pozbywają się diesli, patrząc na Renault Lagune II z roku 2003 diesel jest za średnio 5000 euro, a benzyna za 7000. Ciekawe. Sam niedawno byłem w Niemczech i tam coraz więcej osób jest negatywnie nastawionych do diesli.

 

 

Ja rowniez proponowalbym Skode np Octavie w Combi ze sprawdzonym 1,9 TDI. Wg mnie najlepsze silniki to te ASV 110KM - jakby bylo malo to bez problemu mozna je z lekka jeszcze podkrecic. W niemcowni idzie dostac sprawdzone sztuki z super wyposazeniem za niezle pieniadze.

 

Tak Panowie, tylko tak sobie obserwuję a na ten moment Euro tak winduje w góre, że nawet nie opłaca się już zakupów robić w FC MOTO a co dopiero samochody... Przeglądałem ceny i jak na razie nie poszły w dól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...