Skocz do zawartości

nasze chinczyki


motocyklista 45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Nakrecilem 5500km, silnik wykazal wyrozumialosc, nawet nie zakaszlal, jest o,kej,Brakuje mu 6 biegu moze nowsze egzemplarze beda go mialy. Bylo tez pare awarii, typu zerwane linki skorodowane ktore zalozono w czasie montazu, pekniecie tapicerki na oparciu pasazera, urwanie plastykowej manetki ssania,pekniecie obok spawania stelazy na kufry(czekam juz 2 miesiace na wymiane gwarancyjna)wymiana akumlatora ktory skonczyl zywotnosc przed terminem, otryzmalem nowy ale o innych wymiarach wiec musialem stelaz na niego przebudowac, ale juz mysle ze koniec moich narzekan. mysle ze mnie jeszcze rok powozi i bedzie nastepny, choc gdyby mial silniczek 500 lub 600 cm zostalby na dluzej.Pozdrawiam wszystkich, szerokiej drogi, do spotkania na trasie ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stan licznika- ok. 6 000. Awarie?- zgubiona śrubka od manetki i od stopki, spalona żarówka, peknięta osłona na łańcuch, krótka awaria ze stopem na nodze i... to chyba raczej tyle. Teraz właśnie odebrałam go od mechanika, bo oddałam go na czas wyjazdu, żeby przeglądnął. Wymienił olej, nasmarował i naciągnął łańcuch, zrobił stop i... zainkasował trzy stówy. Ale motorek chodzi jak igiełka. :crossy: :cool: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienił olej, nasmarował i naciągnął łańcuch, zrobił stop i... zainkasował trzy stówy. Ale motorek chodzi jak igiełka. :crossy: :cool: :biggrin:

 

OMG!!!

Nic tylko otwierac serwis chinoli.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 12.500 km od końca sierpnia 2007.

Dotychczasowe awarie w motocyklu:

-uszkodzona manetka gazu,

-odma-odrzutnik oleju,

-czujnik stopu hamulca przedniego

-oraz moduł.

Niskie spalanie 2,5l :banghead: w dwie osoby z bagażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stan licznika- ok. 6 000. Awarie?- zgubiona śrubka od manetki i od stopki, spalona żarówka, peknięta osłona na łańcuch, krótka awaria ze stopem na nodze i... to chyba raczej tyle. Teraz właśnie odebrałam go od mechanika, bo oddałam go na czas wyjazdu, żeby przeglądnął. Wymienił olej, nasmarował i naciągnął łańcuch, zrobił stop i... zainkasował trzy stówy. Ale motorek chodzi jak igiełka. :flesje: :flesje: :flesje:

Witaj, czyli nie jest tak zle z naszymi chinczykami, podzespoly czasami szwankuja ale silniczki jak igla to prawda, nie mam zadnych trudnosci aby go rozchulac do 120km na godz.Dzis jechalem nowym V-250 hamulec tarczowy i tylu i z przody, zmieniona cala szata poszycia motorka, inna kanapa, bak silnik valka wieksza moc etc ale moj mi sie bardziej pogoba,pozdrowienia szerokiej drogi :banghead: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz pojemnosc? Ja przy 100 nie czuje sie pewnie, jakos tak sie boje ze mnie bujnie; tyle ze to moze wynikac raczej z mojego niedoswiadczenia. ;)

Witaj, masz racje Kubrick moj przy 90- 100 w luku zakretu ucieka kolem tylnim tak na drodze suchej i mokrej .Myslalem ze to zjawisko jest tylko w moim motorku , ale mialem okazje w tarnowie przejechac sie takim samym chinczykiem 250-5 i zjawisko odsuwania sie tylniego kola bylo identyczne, wiec problem tkwi w konstrukcji taka diagnoze postawil bym z uwagi na moje wieloletnie doswiadczenie.Pozdrawiam zycze szerokiej drogi, pozdrowienia na trasie :wink: :biggrin: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebrałem swój z serwisu po przegladzie. Częsci nadal nie ma. Ale w końcu mają być. Zabuliłem cztery stówy z groszami bo kupiłem jeszcze spray do łańcucha. Dostałem opierdziel od mechaników, że nie smaruję łańcucha. Ale jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebrałem swój z serwisu po przegladzie. Częsci nadal nie ma. Ale w końcu mają być. Zabuliłem cztery stówy z groszami bo kupiłem jeszcze spray do łańcucha. Dostałem opierdziel od mechaników, że nie smaruję łańcucha. Ale jest git.

Witaj, ha ha mechanik tez czlowiek jak nie posmarujesz to nie jedziesz.Pozdrawiam szerokiej drogi :buttrock: :icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Lefthandy

No ok. już po sezonie. W sumie to niewiele miałem:

-poluzował mi się tylni błotnik

-poluzował mi się cały lewy panel podnóżka

-zapchał się gaźnik syfem z baku

-padły mi świece

-na skutek gleby urwałem prawy podnóżek i wygiąłem pedał hamulca

-przysmażył mi się na tłumiku taki wężyk od akumulatora

-przepaliła mi się żarówka

-urwał klakson

-pękła mi taka tulejka mocująca linkę gazu tam do gaźnika

 

Tyle. W serwisie powiedzieli mi, żebym na zimę postawił go na tekturze falistej z kartonów bo opony się odkształcają podobno.

 

A, nawinąłem w sumie 5250 km.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle. W serwisie powiedzieli mi, żebym na zimę postawił go na tekturze falistej z kartonów bo opony się odkształcają podobno.

 

bałbym się takiego serwisu... fakt, opony się odkształcają. ale metodą na to jest przetoczenie motocykla o parę cm co 2 tygodnie - tak przynajmniej zalecają fachowcy (nie tacy od rometa). pełny tekst artykułów o zimowaniu mtoocykli: jeden (wzorcowy, Pawła Boruty) na śm, drugi na motogenie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua: to daj link do tego wzorcowego.

 

aj, waj, jakie te chłapce teraz niesamodzielne... www.swiat-motocykli.pl, wyszukiwarka "zimowanie" i papacz pan: jest tekst :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braciszek sprzedal swojego chinskiego chopperka', 150cm FYM. Nie pamietam dokladnego przebiegu, ale jakos kolo 8 tysiecy chyba bylo.

 

na plus zasluguje spalanie, naprawde minimalne, rzedu 2,5 L. Zrobilem tym motocyklem wieksza trase w tym roku Krakow - Balaton (Wegry k/ Budapesztu ta kaluza taka ;) ), za paliwko okolo 1100km wydalem jakies 170zl, hehe. Zapakowac bez problemu sie szlo, kufry plastikowe, no i siedzenie pasazera z oparciem dalo sporo mozliwosci. W czasie trasy zgubilem jedynie srube od reflektora, szukalem chwile na slowacji sklepu ze srubami w jakims miasteczku ale stwierdzilem ze szkoda czasu i skrecilem drutem :)

 

w czasie calej eksploatacji motóra nawalilo:

 

zgubione szpilki od wydechu , jedna zerwana w glowicy,

licznik padl,

sruba od reflektora,

gmol popekal i odpadl sam z siebie,

lozysko glowki ramy uszkodzone,

 

sprzet jest ok, na trasie mozna 90-100km/h spokojnie utrzymac , z gorki 110, pod lagodne podjazdy 70km/h, natomiast ostre 50km/h lub mniej ;)

za te pieniadze to sprzet daje rade, ale na dluzsza mete rozlecial by sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Nakrecilem 5500km, silnik wykazal wyrozumialosc, nawet nie zakaszlal, jest o,kej,Brakuje mu 6 biegu moze nowsze egzemplarze beda go mialy. Bylo tez pare awarii, typu zerwane linki skorodowane ktore zalozono w czasie montazu, pekniecie tapicerki na oparciu pasazera, urwanie plastykowej manetki ssania,pekniecie obok spawania stelazy na kufry(czekam juz 2 miesiace na wymiane gwarancyjna)wymiana akumlatora ktory skonczyl zywotnosc przed terminem, otryzmalem nowy ale o innych wymiarach wiec musialem stelaz na niego przebudowac, ale juz mysle ze koniec moich narzekan. mysle ze mnie jeszcze rok powozi i bedzie nastepny, choc gdyby mial silniczek 500 lub 600 cm zostalby na dluzej.Pozdrawiam wszystkich, szerokiej drogi, do spotkania na trasie :crossy: :icon_biggrin:

 

Dopisuję teraz do Pana wypowiedzi ponieważ teraz trafiłem na ten temat.Nie wiem czy Pan wie ale w 2009 wchodzi śliczny chopper Romet /a/ 400ccV.Uprzedzam riposty ;nie mam pojęcia jaka będzie jakość. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...