Skocz do zawartości

nasze chinczyki


motocyklista 45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dopisuję teraz do Pana wypowiedzi ponieważ teraz trafiłem na ten temat.Nie wiem czy Pan wie ale w 2009 wchodzi śliczny chopper Romet /a/ 400ccV.Uprzedzam riposty ;nie mam pojęcia jaka będzie jakość. :wink:

 

 

Z jakościa może nie być tak źle, gorzej z całą otoczką, jesli teraz firma nie daje rady to co będzie jakk dojdzie jeszcze jeden model. Chyba ze dowalą taką cenę że bedzie zero popytu i moto zniknie z oferty firmy zanim się na dobre pojawi. Ja na szczęście nie miałem takich problemów jak Motocyklista 45, nakreciłem 6500km bez żadnej awarii, nawet zadnej śruby nie zgubiłem :icon_biggrin: i moto wygląda chyba lepiej niż w salonie http://x.garnek.pl/ga1227/14c18c059f9675a3...1a3/3799751.jpg, narazie jestem zadowolony i aby do wiosny :buttrock: .

Edytowane przez leon7112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój motocykl wygląda świetnie na zdjęciu i pewnie w rzeczywistości też :clap: Prawda jest taka ze jak się w motocykl oprócz kasy wkłada jeszcze własną inwencję i te przysłowiowe serce to on odwdzięcz się wyglądem i bezawaryjnością. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję teraz do Pana wypowiedzi ponieważ teraz trafiłem na ten temat.Nie wiem czy Pan wie ale w 2009 wchodzi śliczny chopper Romet /a/ 400ccV.Uprzedzam riposty ;nie mam pojęcia jaka będzie jakość. :wink:

To będzie Lifan 400V. O ile dobrze wiem, jego cena będzie oscylowac w granicach 15 tys zł. To już będzie wymagało dużego zastanowienia, czy nowy chińczyk czy kilkuletni japoński w porównywalnej pojemności. Ja bym stawiał na japoński, ale tylko z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dowalą 15 tysi to raczej nikt tego sprzętu nie kupi,bo w tej cenie to już na prawdę można mieć ładny chopperek wiadomej produkcji...Natomiast za 10 to ja sam bym się zastanawiał jakbym szukał teraz motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to będzie Lifan to jest to dobra firma która ma też swoje fabryki na terenie USA i jest to chyba jedyna marka Chińska która ma w ofercie silniki chłodzone cieczą.

Dla zainteresowanych wklejam link z oferta tej firmy .

http://www.americanlifan.com/lifan3/products.html : :icon_biggrin:

 

Dopisuję korektę ponieważ w tym linku nie znalazłem oferty silnika chłodzonego cieczą wiec przepraszam z nieścisłość.Jak tylko znajdę ten link z oferta silników chłodzonych cieczą to go wkleję.

Edytowane przez FILIUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

To prawda. Lifan jest dobry. W stanach ma same ohy i ahy. Jednak sama jakość końcowa zależy w dużej mierze od dystrybutora. To co napisał Unix trochę mnie zszokowało. To był złom, nawet jak na chińskie standardy. Albo ja jestem jakiś rozwydrzony, bo jeżdżę Lifanem :biggrin: . Ale o FYMie słyszałem mało pochlebnych opinii.

LF400 jest już od chyba roku w dystrybucji w YUKIMOTO w Czechach. I są tam też w ofercie 250-tki chłodzone cieczą. Z dwa lata temu były też w Polsce, a do niedawna MOTOBI miał jeszcze parę sztuk w ofercie.

 

Natomiast mnie niepokoi, że LF400 w dystrybucji Rometa będzie właśnie drogi i niezbyt dopracowany.

Nie to co mogło by być w Zipp czy Keewayu. Chociaż mogę się mylić. Na wisnę na pewno będzie jakiś Moto Show czy coś, więc Romet na pewno go wystawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny!??? Jak dla mnie to prawie idealnie to samo.Wydechy ma idealnie tak samo wyprofilowane,sprężyny amortyzatorów tylnych takie same,lagi takie same.Czyli nawet mniej charakterystyczne elementy są prawie idealnie skopiowane.Znając chińską produkcję od LF-400 będzie się różnił jedynie napisami na baku i dekielkach silnika.A co do jakości to pewnie będzie taka jak im się w Romecie uda skręcić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko jak im się uda skręcić ale też jakie śruby użyją ponieważ w 2007 roku używali śrub Chińskich a te wykonane były z materiałów stal podobnych :notworthy: Od 2008 już skręcali na Polskich śrubach i zabezpieczali je lakierem i to trochę poprawiło ten element.Podobnie podeszły do tego małe montownie keeway i zippa oraz kingway.

Wyczytałem też w Angorze że jakiś Chińczyk mający już obywatelstwo Polskie i sieć barów i czegoś tam jeszcze chce w Polsce otworzyć montownie z prawdziwego zdarzenia motocykli chińskich.Na razie nie spotkałem się z taką oferta :icon_biggrin: może w przyszłym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Romet SG400

http://www.scigacz.pl/gallery/relacje/Targ...romet_sg400.jpg

jest podobny jest do Yamahy XV 400

Yamaha XV400

 

Tak. To LF400.

 

http://www.yuki.cz/darker.htm

 

Filius> zajrzyj na nasze forum:

 

http://www.klub-chinskich-motocykli.pl/forum/

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie i nie omieszkam tam zaglądać co pewien czas.Jestem też pozytywnie zaskoczony tą ofertą Czeską :clap: .Czy tam są podane tez ceny?

Jakość na zdjęciach to wszystko wygląda solidniej od tego co się widzi w Polsce :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ceny tylko dobrze trzeba poszukać.Jak przeliczałem cenę tego LF-400 z czeskiej "floty" na naszą,to mi wychodziło ponad 12 tys.zł.

A zdjęciami to nie ma się co sugerować,bo i u nas na zdjęciach u dystrybutorów chińskie motorki solidnie się prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy rok pewnie cena będzie odstraszała ale jak nikt nie kupi to szybko spuszczą z tonu, tak jak było z Rometem V250. cena była 12tyś a teraz można kupić za 7 :bigrazz:

Obstawiam, że krzykną 15tyś a pod koniec roku będzie można kupić za 11 albo i mniej :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15 to niech się wypchają,bo wszędzie na świecie LF-400 kosztuje w przeliczeniu około 12tys.zł.A 11 to też prawdę mówiąc żaden wielki upust.

Romet V 250 za 7? Jak patrzyłem na allegro to najtaniej chyba było 8900.A tak ogólnie to zazwyczaj 10,jak nie 12.Ktoś tam na KCM chwalił się ostatnio,że kupił taniej i pewnie o tą osobę ci chodzi.Jednak kupił na wielkim farcie,bo ktoś je wyprzedawał.No ale tak szczerze mówiąc to nikt za to moto nie da więcej niż 7...(mi się wybitnie nie podoba)

Edytowane przez darekdoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...