Skocz do zawartości

..instruktor jazdy


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kolegę pytałam o + i - pracy instruktora (co prawda on szkoli tylko na B) -> nie ma umowy o pracę i nie zna nikogo kto by miał.

To niekoniecznie musi być wada. Pracujesz na własny rachunek, wybierasz czas pracy (jedni wolą zaczynać o 8, a inni kończyć o 20 i spać do południa), a jak masz własną firmę, to przy tego typu działalności nikt nie zakwestionuje, choćbyś 10 motocykli i milion akcesoriów oraz ciuchów wrzucił w koszty. Model zatrudnienia na etacie przechodzi powoli do lamusa w coraz większej liczbie branż.

 

Temat rzeka. Jest to na tyle śliski temat, że większość przedsiębiorców zatrudnia na "umowę zlecenie" lub "o dzieło", ew. "samozatrudnienie". Pewnie ktoś tam, gdzieś ma umowę o pracę, ale sytuacja szkoły na rynku musi być bardzo stabilna. Tutaj rządzi frekwencja na kursach i stawki godzinowe. Jest dużo osób do wyszkolenie - pracujesz. Jest mało albo brak kursantów siedzisz i płaczesz - bo za siedzenie na dupie nikt nie zapłaci. Taki lajf.

Wystarczy, aby stawka godzinowa była na tyle wysoka, żeby rekompensowała rzekomy brak stabilizacji (o której można by dyskutować).

 

Swoją drogą w kiepski czas się wtrybiasz z tą myślą o instruktorowaniu. Kryzys jest na rynku, niż demograficzny daje znać o sobie. Mało jest kursantów, coraz mniej instruktorów znajduje zatrudnienie.

Moim zdaniem niż demograficzny (który swoją drogą miałby wiele plusów) jest przereklamowany. Ludzie cały czas się rozmnażają, codziennie ktoś się rodzi i prawie każdy będzie chciał mieć prawo jazdy kat. B (coraz więcej osób także A), nawet jeśli na co dzień co rozsądniejsi będą korzystać z alternatywnych środków transportu.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, aby stawka godzinowa była na tyle wysoka, żeby rekompensowała rzekomy brak stabilizacji (o której można by dyskutować).

 

Jest bezpośrednio uzależniona od ceny kursu nauki jazdy. A te jak już wiemy w wielu przypadkach są niskie (była dyskusja w innym temacie na temat cen: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...c=126208&st=300 ).

 

Moim zdaniem niż demograficzny (który swoją drogą miałby wiele plusów) jest przereklamowany.

 

Przereklamowany czy nie, w tej branży szczególnie odczuwalny.

 

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przereklamowany czy nie, w tej branży szczególnie odczuwalny.

 

bo ja wiem... niewątpliwie w w pewnym stopniu tak, ale obstawiałbym też zakończenie kilkuletniego boomu na radosne zakupy pojazdów, nie uwzględniające późniejszych kosztów utrzymania i eksploatacji. nawet u mnie na osiedlu rdzewieje smutno kilka aut kupionych za kasę zarobioną w krótkim okresie prosperity. teraz ludzie mają po prostu trochę mniej pieniędzy, również młodzi którzy parę lat temu zarabiali wyjeżdżając z kraju - więc i mniejsze zainteresowanie zdobywaniem zbędnych w takim przypadku uprawnień. potwierdzają to zanikające na forum pytania o zakup motocykla pod hasłem "zarobiłem na zmywaku, kupię nindżę, co sądzicie"

 

pocieszać się można, że za jakiś czas sytuacja winna się nieco poprawić od strony ekonomicznej. z drugiej - nie ma tego złego, może przynajmniej część szkół rozszerzy ofertę o kursy dla zaawansowanych; jest to jakaś metoda na nowych klientów

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem... niewątpliwie w w pewnym stopniu tak, ale obstawiałbym też zakończenie kilkuletniego boomu na radosne zakupy pojazdów

 

Zbyt ogólnie się wyraziłem Panowie o sytuacji demograficznej. W przypadku szkolenia podstawowego czyli kat. B spadek liczby osób szkolonych może być z tym związany. Tutaj w kursach w głównej mierze uczestniczą uczniowie szkół średnich, studenci. Mniej osób "dorasta" i zmniejsza się liczba chętnych na kursy nauki jazdy samochodem. Przez ostatnie 3 lata jest zauważalny spadek liczby osób chętnych na "prawko" kat. B.

Na kat. A ta tendencja jest praktycznie niezauważalna. Tutaj dominują osoby szkolone w przedziale wiekowym 25-35lat. Mogę się mylić, opieram to tylko na swoich doświadczeniach.

Jest również mniej osób chętnych na "prawko zawodowe" tj. kat. C,D. Cena kwalifikacji wstępnej opustoszyła szkoły, które szkolą na wyższe kategorie. Generalnie przyczyn pewnego "kryzysu" w szkołach jazdy jest wiele. Niż to jeden z problemów.

 

może przynajmniej część szkół rozszerzy ofertę o kursy dla zaawansowanych; jest to jakaś metoda na nowych klientów

 

Rozumiem jeszua, że mówisz o kursach doskonalenia techniki jazdy. Temat rozwojowy, jednak tutaj wciąż infrastruktura jest trudna do przeskoczenia. Wymagania dla obiektu ODTJ są duże. Podaję link do żródła:

http://dane.izbaosk.eu/dokumenty/rozp10042008odtj.pdf

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jeszua, że mówisz o kursach doskonalenia techniki jazdy.

 

zupełnie nie, z resztą nie bardzo widzę np. traktowanie motocyklisty płytą poślizgową ;)

myślałem o zwykłych kursach, nie wpisanych na siłę w jakieś rozporządzenia, szerzej traktujących zagadnienia prowadzenia motocykla; takie na jakim byłem u R. Górskiego w wawie, i jakie prowadzone są w innych miejscach (np. omawiana również na fm krakowska szkoła moto-expert). po prostu wraz z rosnącą grupą motocyklistów, coraz liczniejsi są wśród nich tacy, którzy "wiedzą, że nic nie wiedzą" - tego dowodzi również popularność kursów np. w szkole policji, gdzie w ostatnich latach umawiają się i grupy naszych forumowiczów. bez jakichś wydumanych formalności, w oparciu o swobodę działalności gospodarczej, zwyczajnie przekazywać więcej wiedzy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym chciał uczyć "sportowej techniki" tj. zejście na kolano, przeciwskręt

litości...

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o zwykłych kursach, nie wpisanych na siłę w jakieś rozporządzenia, szerzej traktujących zagadnienia prowadzenia motocykla; takie na jakim byłem u R. Górskiego w wawie

 

Już rozumiem doskonale:) Chcę w przyszłym sezonie zdobyć uprawnienia instruktora techniki jazdy i cały czas chodzi mi po głowie doskonalenie techniki jazdy w ODTJ. Stąd rozminąłem się w interpretacji tego co napisałeś.

To jest ciekawa inicjatywa. Sam próbuję ugryźć temat. Aktualnie podchodzę do tego tematu trochę luźniej - czyt. nie zarobkowo. Dla byłych kursantów posiadających własne motocykle organizuję krótkie rajdy "krajoznawcze". Każdy podczas takiego wyjazdu może znaleźć coś dla siebie. Jedni korzystają z mojej pomocy dot. techniki jazdy, inni po prostu dobrze spędzają czas zwiedzając nowe miejsca.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua - to nie jest do końca tak jak myślisz

teoretycznie szkoleniem osób posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdu nie może zajmować się osoba nie posiadająca do tego uprawnień

tak samo jak szkoleniem osób nie posiadających prawa jazdy może zajmować się tylko instruktor nauki jazdy

 

piszę teoretycznie - ponieważ oczywiście takie szkolenia odbywają się, i pewnie spotkałeś się z napisami na elkach (autach) "doszkalanie"

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie szkoleniem osób posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdu nie może zajmować się osoba nie posiadająca do tego uprawnień

 

chodzi konkretnie o uprawnienia instruktora doskonalenia techniki jazdy?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie instruktora techniki jazdy ;)

 

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, siedzisz w temacie więc pewnie szybciej mi powiesz, niż sam znajdę: jaka jest podstawa prawna twierdzenia, że nie można prowadzić szkoleń nie mając uprawnień instruktora techniki jazdy? zakładam przy tym, że klient nie oczekuje - w przeciwieństwie do kursu na prawo jazdy - dopuszczenia do jakiegokolwiek egzaminu bądź zdobycia innych państwowych uprawnień

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 115f Prawa o Ruchu Drogowym

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A jeszcze mam takie pytanie. Jakie są "stopnie rozwoju" jako instruktora. Bo o ile rozumiem są:

instruktor sportu motorowego w dyscyplinie wyścigi motocyklowe

instruktor techniki jazdy

instruktor nauki jazdy

 

Są jeszcze jakieś inne lub były?? (bo teraz weszła jakaś ustawa o sporcie i chyba trochę pozmieniała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...